Справа № 2-0-2 2007 p.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
24 січня 2007 року Калуський міськрайонний суд
Івано-Франківської області
в складі: головуючого судді Витвицького В.В.
секретаря Петришин С.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Калуш у залі суду справу за заявою ОСОБА_1 про встановлення факту, що має юридичне значення та продовження строку на прийняття спадщини, суд-
ВСТАНОВИВ:
У своїй заяві заявниця просить постановити рішення, яким встановити факт проживання її однією сім"єю з ОСОБА_2 з 1996року по 11.04.2006 рік та встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном в один місяць.
У судовому засіданні довірена особа заявниці ОСОБА_3 заяву підтримала та пояснила, що з 1996 року, заявниця ОСОБА_1 проживала разом із ОСОБА_2, 1948р. народження, в квартирі, яка належала на праві приватної власності останній і вони вели разом господарство аж до її смерті, тобто до ІНФОРМАЦІЯ_1, після чого провела її похорони. На даний час в її володінні залишилася квартира АДРЕСА_1, а прямих спадкоєців у неї не має, які б могли претендувати на все її майно. В даній квартирі заявниця проживає і на даний час, доглядає її, хоча не має належних на це повноважень. Оскільки після смерті ОСОБА_2 заявниця не знала про своє право на успадкування квартири останньої то просить встановити додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини терміном на один місяць.
Вислухавши заявницю, свідків та вивчивши матеріали справи суд вважає, що заява підлягає до задоволення за таких підстав.
Копією паспорта заявниці \a.cl 1\ підтверджено, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_2.
Копією свідоцтва про смерть \а.с.3\ підтверджено, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року.
2
Довідкою №НОМЕР_1 виданою КП «Екосервіс», підтверджено, що ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_3 року проводила захоронения ОСОБА_2 на міському кладовищі.(а.с. ).
З копії свідоцтва про право власності від 30.05.2005 року вбачається, що ОСОБА_2 на праві приватної власності дійсно належить квартира АДРЕСА_1(а.с.4).
Допитані в судовому засіданні свідки ОСОБА_4, ОСОБА_5 та ОСОБА_6 дали показання суду про те, що ОСОБА_2 до своєї смерті проживала разом з заявницею та вела з нею спільне господарство, а після смерті ОСОБА_2 в управління її майном вступила заявниця ОСОБА_1.
Також суд приходить до висновку, що заявниця пропустила строк для прийняття спадщини з поважної причини та визначає додатковий строк для подання нею заяви для прийняття спадщини до 05 березня 2007 року.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 256, 259 ЦПК України, ст..ст.1270, 1272 ЦК України, суд -
РІШИВ:
Заяву задоволити. Встановити, що ОСОБА_1, 1975р. народження проживала однією сім"єю з ОСОБА_2, 1948р.народження з 1996року по 11.04.2006року, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1.
Визначити ОСОБА_1 додатковий строк до 05 березня 2007 року для подання нею заяви для прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 року. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. У разі подачі заяви про апеляційне скарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку.
Заяву про апеляційне оскарження рішення до апеляційного суду Івано-Франківської області може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження через Калуський міськрайонний суд.