Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #57202890

Провадження № 2/641/1900/2016 Справа № 641/4510/16-ц


ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 серпня 2016 року


Комінтернівський районний суд міста Харкова у складі:

Головуючого судді - Мельник І.М.

при секретарі – Севост’яновій О.М.

розглянувши у відкритому судовому засідання позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах» до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про стягнення витрат по сплаті страхового відшкодування в порядку регресу,-

В С Т А Н О В И В:

ПАТ «СК «Інгосстрах» звернулось до Комінтернівського районного суду м. Харкова з цивільним позовом в якому просить стягнути з відповідача на свою користь у рахунок відшкодування витрат, пов’язаних зі сплатою страхового відшкодування заборгованість в розмірі 26536,50 грн.

Стягнути з відповідача на свою користь витрати по сплаті судового збору в розмірі 1378,00 грн.

Позивач до судового засідання не з’явився надавши до суду клопотання про розгляд справи за його відсутності.

Відповідачі в судове засідання не з'явилися, про час та місце розгляду справи повідомлялися своєчасно та належним чином. Про причини неявки до суду не повідомили.

Відповідно норми ч.5 ст. 74 ЦПК України судова повістка разом із розпискою, а у випадках, встановлених цим Кодексом, разом з копіями відповідних документів надсилається поштою рекомендованим листом із повідомленням або через кур'єрів за адресою, зазначеною стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі. Стороні чи її представникові за їх згодою можуть бути видані судові повістки для вручення відповідним учасникам цивільного процесу. Судова повістка може бути вручена безпосередньо в суді, а у разі відкладення розгляду справи про час і місце наступного засідання може бути повідомлено під розписку.

За згодою представника позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст. 224 ЦПК України.

Також у відповідності до ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Враховуючи зазначене, суд розглядає даний позов в межах заявлених вимог та на підставі доказів наданих сторонами у відповідності до ч.2 ст.27 ЦПК України

Суд, вивчивши матеріали справи, давши добутому правової оцінки, встановив такі факти та відповідні їм правовідносини.

Об'єктом страхування за Договором є майнові інтереси, що не суперечать законодавству України, пов’язані з володінням, користуванням і розпорядженням автомобілем Daewoo Nexia, реєстраційний номер:AE2065EK.

Згідно, з умовами договору страхування страховим випадком є пошкодження транспортного засобу внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, що підтверджується договором.

Судом встановлено, що 16.05.2015 року об 17-45 год. в м. Харкові по вул. Садовопарковій відбулась дорожньо-транспортна пригода за участю застрахованого автомобілю Daewoo Nexia, реєстраційний номер:AE2065EK під керуванням ОСОБА_2 та автомобілю ВАЗ 21083, реєстраційний номер:75913ЕА під керуванням ОСОБА_1.

У відповідності до Постанови Комінтернівського районного суду м.Харкова від 16.06.2015 року винним у спричиненні зазначеної дорожньо-транспортної пригоди є водій автомобілю ВАЗ 21083, реєстраційний номер:75913ЕА - ОСОБА_1.

В результаті Дорожньо-транспортної пригоди автомобілю Третьої особи заподіяно матеріальну шкоду. У відповідності до Звіту про оцінку вартості майнової шкоди, заподіяної ушкодженням транспортного засобу, № 231/2015 від 26.05.2015 року, складеного ФОП ОСОБА_3, розмір заподіяної шкоди автомобілю Третьої особи склав 26409,35 грн. Сума страхового відшкодування до виплати Страхувальнику з урахування визначеної Договором страхування франшизи на підставі Страхового акту №И-693 від 11.06.2015 року складає 26036,50грн.

Зазначене страхове відшкодування виплачено Страхувальнику на підставі платіжного доручення в повному розмірі.

Витрати на проведення оцінки шкоди заподіяної автомобілю страхувальника склали 500,00грн.

Таким чином, Позивачеві заподіяно шкоду в розмірі 26536,50 грн.

Згідно зі ст. 27 Закону України „Про страхування”, ст. 993 Цивільного кодексу України до страховика, якій виплатив страхове відшкодування за договором майнового страхування, в межах фактичних затрат переходить право вимоги, яке страхувальник або інша особа, яка отримала страхове відшкодування, має до особи, відповідальної за причинену шкоду.

Відповідно до ст. 1188 ЦКУ шкода, завдана внаслідок взаємодії кількох джерел підвищеної небезпеки, відшкодовується на загальних підставах, а саме: шкода, завдана одній особі з вини іншої особи, відшкодовується винною особою.

Питання про стягнення судових витрат, суд вирішує відповідно до ст. 88 ЦПК України.

На підставі вищезазначеного, та ст. ст.27 Закону України «Про страхування», ст.ст. 993, 1166,1187,1188 Цивільного кодексу України, керуючись ст. ст. 10,11,60,88, 209, 212-215, 224 ЦПК України, суд, -


В И Р І Ш И В :

Позовні вимоги Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах» до ОСОБА_1, третя особа ОСОБА_2 про стягнення витрат по сплаті страхового відшкодування в порядку регресу - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН невідомий) на користь Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах» у рахунок відшкодування витрат пов’язаних зі сплатою страхового відшкодування заборгованість в розмірі 26536,50 грн

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН невідомий) на користь Приватного акціонерного товариства «Страхова компанія «Інгосстрах» витрати по сплаті судового збору в розмірі 1378,00 гривень.

Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через Комінтернівський районний суд м. Харкова протягом 10 днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії. У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене відповідачем в апеляційному порядку.

Суддя: ОСОБА_4




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація