КОПІЯ
Справа № 2-0-1/2007
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 лютого 2007 року Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі: головуючої - судді Пузан Л.В., за участю народних засідателів - ОСОБА_1, ОСОБА_2, при секретарі - Сиверин Л.А.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні м. Вознесенську цивільну справу за заявою органу опіки та піклування при Вознесенській райдержадміністрації (далі - орган опіки та піклування) про визнання особи недієздатною та встановлення над нею опіки, -
ВСТАНОВИВ:
26.05.2007 року заявник - орган опіки та піклування звернувся до суду з заявою про визнання недієздатною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, яка, після смерті батьків, проживає разом з ОСОБА_4 за адресою: АДРЕСА_1 та призначенням останньої опікуном вказаної особи.
В обгрунтування заяви зазначено, що ОСОБА_3 з дитинства страждає на виражену розумову відсталість, різку імбецильність, з приводу чого вона неодноразово лікувалася у різних медичних закладах, однак, стан її психічного здоров'я з часом тільки погіршувався та 28.11.1991 року її визнано інвалідом 2 групи. Внаслідок хронічного психічного розладу ОСОБА_3 не здатна усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними, у зв'язку з цим потребує сторонньої допомоги, тому, доцільно визнати її недієздатною та призначити опікуном - ОСОБА_4
Представник органу опіки та піклування при Вознесенській
райдержадміністрації у судовому засіданні підтримала заяву у повному обсязі, оскільки це необхідно для захисту прав та інтересів ОСОБА_3
Заінтересована особа: ОСОБА_4 у судовому засіданні не заперечувала проти визнання ОСОБА_3 недієздатною та призначенням її опікуном над нею.
Заслухавши пояснення представника заявника, заінтересованої особи, дослідивши матеріали справи, судом встановлені наступні факти та відповідні їм правовідносини.
Відповідно до ч.1 ст. 39 ЦК України, суд може визнати фізичну особу недієздатною, якщо вона внаслідок хронічного, стійкого психічного розладу не здатна усвідомлювати значення своїх дій та (або) керувати ними. Як вбачається з довідки, виданої лікарем - психіатром Вознесенської ЦРЛ від 18.07.2006 року, ОСОБА_3 перебуває на психіатричному обліку з діагнозом важка розумова відсталість та знаходилась на лікуванні в обласній психіатричній лікарні, в зв'язку з чим з 1991 року визнана інвалідом II групи без строку переосвідчення.
Відповідно до проведеної судом стаціонарної судово - психіатричної експертизи від 06.12.2006 року підтверджений встановлений лікувальним закладом діагноз захворювання ОСОБА_3 та у висновку зазначено, що як наслідок даного психічного стану, вона не може розуміти значення своїх дій та керувати ними. Таким чином, беручи до уваги вищевикладене, суд прийшов до висновку про обґрунтованість заяви щодо визнання недієздатною ОСОБА_3
Одночасно з цим, згідно ст. 60 ЦК України, суд встановлює опіку над фізичною особою у разі визнання її недієздатною і призначає опікуна за поданням органу опіки та піклування.
Так, керуючись вимогами чА ст. 63 ЦК України та ст. 64 ЦК України стосовно особи опікуна, враховуючи думку представника органа опіки та піклування, суд вважає, що є законні підстави для призначення опікуном недієздатної особи, що нею опікується і на цей час - ОСОБА_4відповідно до її заяви про це.
Керуючись ст. ст. 10, 11, 209, 212, 213, 214, 215, 236-241 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, уродженку та мешканку АДРЕСА_1 - визнати недієздатною.
Встановити над недієздатною ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 народження, опіку та призначити її опікуном ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 народження.
Рішення може бути оскаржено до апеляційного суду Миколаївської області через міськрайонний суд шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження протягом 10 днів з дня проголошення рішення та подачі апеляційної скарги протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Лузан Л.В.
Народні засідателі підпис ОСОБА_1
підпис ОСОБА_2