Справа № 4-5/2008
ПОСТАНОВА
11 липня 2008 року місто Хмельницький
Військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону під головуванням судді підполковника юстиції МАТОХНЮКА Д.Б., при секретарі БАЛАЦЬ С.Г.,
за участю прокурора - помічника військового прокурора Чернівецького гарнізону майора юстиції МОШУКА P.M., обвинуваченого ОСОБА_1 у відкритому судовому засіданні в приміщенні військового місцевого суду Хмельницького гарнізону розглядаючи подання про закриття кримінальної справи відносно військовослужбовця військової частини 2195 капітана
ОСОБА_1, який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 року в м. Івано-Франківськ, українця, гро-радянина України, з вищою освітою, неодруженого, раніше не судимого, на військовій службі з липня 1995 року, на посадах офіцера з серпня 1999 року, проживаючого в м. Кельмен-ці Чернівецької області по АДРЕСА_1
котрий обвинувачується в скоєнні злочину, передбаченого ст. 419 ч. 1 ЮС України
ВСТАНОВИВ:
Органами досудового слідства ОСОБА_1 обвинувачується в тому, що 11 травня 2007 року біля 16 годин, перебуваючи в наряді по охороні державного кордону України в міжнародному пункті пропуску автомобільного сполучення «Кельменці» в якості старшого зміни прикордонних нарядів та перевірки документів на в'їзд в Україну в порушення вимог п.п. 6, 11 ст. 19 Закону України «Про державну прикордонну службу України», ст.ст. 5, 37, 45, 52 частини 4 Статуту Державної прикордонної служби з охорони Державного кордону України, п.п. 103, 104, 234, 313, 318, 320, 359 «Інструкції з організації і здійснення прикордонного контролю», затвердженої Наказом Адміністрації державної прикордонної служби України та Державної Митної служби України № 297/793 від 24.11. 2003 року та п.п. 3.1, 3.2, 3.2.1, 3.4, 3.5.1, 3.5.2, 3.5.5.1 «Технологічної схеми пропуску через державний кордон осіб, транспортних засобів, вантажів та іншого майна в міжнародному пункті пропуску автомобільного сполучення «Кельменці», затвердженої спільним наказом начальника Чернівецького прикордонного загону та начальника Кельменецької митниці № 1091/406 від 27.10.2006 року, якими визначено правила та порядок несення прикордонної служби особою, яка входить до складу наряду з охорони Державного кордону України, вніс до
2
інформаційної системи «Гарт-1/П» відомості про перетин Державного кордону України на виїзд в пункті пропуску «Кельменці» громадянином республіки Польща ОСОБА_2 та автомобіля марки «Субару» під його керуванням, а також за відомо неправдиві відомості про ідентифікаційний номер кузова автомобіля марки «Субару».
Крім того в порушення вищезазначених нормативно-правових документів 11 травня 2007 року ОСОБА_1 вніс до інформаційної системи «Гарт-1/П» відомості про перетин Державного кордону України на в'їзд в пішому порядку в пункті пропуску «Кельменці» громадянином республіки Польща ОСОБА_2.
В поданні про закриття кримінальної справи, котре погоджене з військовим прокурором Чернівецького гарнізону, помічник військового прокурора вказує на те, що своїми умисними вищеописаними діями ОСОБА_1 вчинив злочин, передбачений ч.1 ст. 419 КК України, однак оскільки Законом України №270-17 від 15 квітня 2008 року „Про внесення змін до Кримінального та Кримінально-Процесуального кодексів України щодо гуманізації кримінальної відповідальності " ч.1 ст. 419 КК України декриміналізована то кримінальна справа відносно ОСОБА_1 підлягає закриттю.
В судовому засіданні прокурор повністю підтримав подання про закриття кримінальної справи відносно ОСОБА_1, а також повідомив про те, що прийнявши до свого провадження означену кримінальну справу, після того як її було скеровано військовим місцевим судом Хмельницького гарнізону для проведення додаткового розслідування, ніяких слідчих дій по справі не було проведено оскільки був опублікований Закон №270-17 від 15 квітня 2008 року.
ОСОБА_1 в судовому засіданні заперечив проти задоволення подання про закриття кримінальної справи відносно нього, оскільки вважає, що він не вчинював дій в яких його обвинувачують органи досудового слідства.
Розглянувши подання про закриття кримінальної справи відносно ОСОБА_1, заслухавши думку прокурора та обвинуваченого, дослідивши матеріали кримінальної справи суд не знаходить законних підстав для його задоволення.
Відповідно до ст. 62 Конституції України ... ніхто не зобов'язаний доводити свою не винуватість у вчиненні злочину. Обвинувачення не може ґрунтуватися на доказах, одержаних незаконним шляхом, а також на припущеннях. Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
4 березня 2008 року, військовим судом Хмельницького гарнізону, кримінальна справа по обвинуваченню ОСОБА_1 у скоєні злочину, передбаченого ст. 419 ч.І КК України повернута військовому прокурору Чернівецького гарнізону для проведення додаткового розслідування із-за причини неповноти слідства та неможливості усунення протиріч в показах свідків в судовому засіданні, а також необхідності проведення слідчих дій.
11 квітня 2008 року рішенням військового апеляційного суду Центрального регіону України, постанова військового місцевого суду Хмельницького гарнізону від 4 березня 2008 року залишена без змін.
3
21 травня 2008 року помічник військового прокурора Чернівецького гарнізону прийняв кримінальну справу відносно ОСОБА_1 до свого провадження, а 18 червня 2008 року склав подання про закриття означеної кримінальної справи, при цьому не виконав жодної слідчої дії по даній справі.
Виходячи з викладеного, оскільки органи досудового слідства не виконали вимоги ст. 113 КПК України - не приступали до провадження слідства, що в послідуючому не може давати підстави помічнику військового прокурора Чернівецького гарнізону говорити про виконання ст.ст. 212-214 КПК України, на які він посилається у постанові, а також враховуючи заперечення ОСОБА_1 щодо задоволення подання, суд приходить до висновку, що означене подання не може бути задоволене
Керуючись ст. 62 Конституції України та ст.ст. 248, 273 КПК України,
постановив:
Подання помічника військового прокурора Чернівецького гарнізону, погоджене з військовим прокурором, про закриття кримінальної справи відносно військовослужбовця Чернівецького прикордонного загону капітана ОСОБА_1 обвинуваченого у вчиненні злочину передбаченого ст. 419 ч.1 КК України - залишити без задоволення.
На постанову може бути подана апеляція до військового апеляційного суду Центрального регіону України через військовий місцевий суд Хмельницького гарнізону протягом семи діб з дня її винесення.