Справа №2-524/2008 р.
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15 квітня 2008 року Татарбунарський районний суд Одеської області в складі:
головуючого-судді Приймак Г.І.
присекретарі ОСОБА_1
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Татарбунари цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Татарбунарської міської Ради Одеської області про надання додаткового строку на прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом, у якому просить поновити йому строк на прийняття спадщини, посилаючись на слідуючі обставини.
08 квітня 1999 року в м. Татарбунари Одеської області помер його батько ОСОБА_3. Після його смерті залишився житловий будинок по вул.Київська, 38 в м.Татарбунари Одеської області. Цей житловий будинок, до смерті матері позивача, яка померла раніше свого чоловіка, належав батькам позивача у рівних частках на підставі свідоцтва про право власності на будівлю від 18.03.1986 року. Після смерті матері позивача, у 1986 році його батько прийняв спадщину від своєї дружини, яка складалась із 1/2 частки будинку та став власником всього будинку.
У зв'язку з пропуском позивачем по причині необізнаності із законодавством шестимісячного терміну на прийняття спадку, йому було відмовлено нотаріусом у видачі свідоцтва про право власності на спадщину за законом, тому він звернувся до суду з позовом про надання додаткового терміну для прийняття спадщини, посилаючись на те, що фактично вступив у володіння спадковим майном, так як доглядає за будинком, обробляє присадибну ділянку та не відмовився від спадку в установленому законом порядку. Крім того, у нього на руках є свідоцтво про право власності на будівлю, яка належала спадкодавцю.
У судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги, пояснивши, що є єдиним спадкоємцем померлого, просив визначити йому додатковий термін, достатній для подання заяви про прийняття спадщини.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, направив до суду заяву, в якій просив заслухати справу у його відсутність, позовні вимоги визнав, не заперечував проти визначення судом додаткового строку позивачу, достатнього для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Вислухавши пояснення і доводи позивача, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.
Із копії свідоцтва про право власності на будівлі від 19.03.1986 року(а.с.7) вбачається, що житловий будинок по вул.Київська, 38 в м. Татарбунари Одеської області дійсно належить ОСОБА_3 та ОСОБА_4 на підставі рішення виконкому міської ради №47 від 06.03.198 6 року. На зворотному боці свідоцтва державним нотаріусом зроблено відмітку, що на 1/2 частину житлового будинку, 06.06.1986 року видано свідоцтво про право на спадщину.
Із копії свідоцтва про народження позивача серії ЯВ № 325390 вбачається, що батьками його є ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с.8).
Із копії свідоцтва про смерть серії 1-ЖД за № 177462 від 09.04.1999 року (а.с.4) вбачається, що ОСОБА_3 помер 08.04.1999 року.
Відмова нотаріуса (а.с.11) свідчить про неможливість позивача отримати свідоцтво про право власності на спадок за законом по мотиву пропуску ним встановленого законом строку на прийняття спадщини. .
Статтею 1216 ЦК України передбачено, що спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). Спадкування здійснюється за заповітом або за законом, як передбачено ст.1217 ЦК України.
Відповідно до ст.12 68 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину чи не прийняти її.
Згідно з ч.3 ст.1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
В судовому засіданні з'ясовано, що ОСОБА_2 є єдиним спадкоємцем по закону після смерті ОСОБА_3. По незнанню спадкового законодавства, він
пропустив шестимісячний термін для подачі заяви до нотаріуса про прийняття спадщини, але фактично вступив у володіння спадковим майном, так як доглядає за спадковим будинком, користується присадибною земельною ділянкою, не відмовився від спадщини в установленому законом порядку та має на руках свідоцтво про право приватної власності на ім'я спадкодавця.
За таких обставин, суд вважає за можливе визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини тривалістю три місяці так як є всі підстави вважати, що він пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини.
Керуючись ст.ст.1216-1217,1223,1270,1272 ч.3 ЦК України, ст.ст. 58-60у 213-215 ЦПК України, суд
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.
Визначити ОСОБА_2 додатковий строк тривалістю 3 (три) місяці, достатній для подання ним заяви про прийняття за законом спадщини, яка залишилася після смерті його батька ОСОБА_3.
Заяву про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції може бути подано до апеляційного суду Одеської області через Татарбунарський районний суд протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
- Номер: 6/608/43/2018
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
- Номер справи: 2-524/2008
- Суд: Чортківський районний суд Тернопільської області
- Суддя: Приймак Г. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 13.06.2018
- Дата етапу: 23.06.2018
- Номер: 4-с/564/2/19
- Опис:
- Тип справи: на скаргу на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи ДВС
- Номер справи: 2-524/2008
- Суд: Костопільський районний суд Рівненської області
- Суддя: Приймак Г. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 22.02.2019
- Дата етапу: 02.04.2019