Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #57281395

Справа № 544/832/16-ц

Пров. № 2-о/544/68/2016

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

08 серпня 2016 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого - судді Сімонової С.Г.,

за участі секретаря – Пірогова В.Г.,

представника заявника – адвоката ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду на вул. Соборній, 41 цивільну справу за заявою ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин,

У С Т А Н О В И В :

18 липня 2016 року ОСОБА_2 звернувся до Пирятинського районного суду Полтавської області із заявою про встановлення факту родинних відносин.

У заяві вказується, що 02 червня 2005 року помер батько заявника ОСОБА_3, а 15 липня 2005 року померла його мати ОСОБА_4. Унаслідок смерті батьків відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для будівництва індивідуального житлового будинку площею 600 м2, що належала померлому ОСОБА_3 відповідно до договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 13 листопад 1964 року.

Заявник ОСОБА_2 як спадкоємець майна після померлих батьків звернувся до Пирятинської державної нотаріальної контори Полтавської області із заявою про оформлення спадщини.

Проте, нотаріально оформити своє право на спадкове майно заявник не має змоги у зв’язку з тим, що у свідоцтві про його народження прізвище батька вказано як ОСОБА_2, а у свідоцтві про смерть та договорі про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власностіз як ОСОБА_3.

У зв’язку з цим заявник звернувся до суду та просить установити факт родинних відносин з ОСОБА_3

У судовому засіданні представник заявника заяву підтримав в повному обсязі, просив її задовольнити з підстав, викладених у ній.

Представник заінтересованої особи Пирятинської міської ради Полтавської області та заінтересована особа ОСОБА_5 у судове засідання не з’явилися, заінтересовані особи про час, дату та місце судового розгляду повідомлені в установлений законом спосіб, у заяві на адресу суду Пирятинська иіська рада Полтавської області прохає справу слухати у відсутності її представника, заяву визнає.

Суд уважає, що особисті пояснення представника заінтересованої особи та заінтересованої особи в судовому засіданні необов’язкові, справа може бути розглянута в їх відсутність на підставі наявних у ній доказів.

Дослідивши надані учасниками процесу документи і матеріали, заслухавши пояснення представника заявника, усебічно та повно з’ясувавши обставини, на яких ґрунтуються вимоги заяви, об’єктивно оцінивши в сукупності докази, які мають значення для розгляду справи, суд приходить до висновку про задоволення заяви, виходячи з наступного.

Як передбачено приписами частини 1 ст. 234 Цивільного процесуального кодексу України (далі ЦПК України) окреме провадження – це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно пункту 1 частини 1 статті 256 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.

У пункті 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року N 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» роз'яснено, що в порядку окремого провадження розглядаються справи про встановлення фактів, зокрема якщо: згідно з законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; встановлення факту не пов'язується з наступним вирішенням спору про право.

Судом установлено такі факти та відповідні їм правовідносини:

02 червня 2005 року помер ОСОБА_3, 15 липня 2005 року померла ОСОБА_4, унаслідок смерті яких відкрилася спадщина, до складу якої входить земельна ділянка для будівництва індивідуального житлового будинку площею 600 м2, що розташована за адресою м. Пирятин, вул. Калініна, 1-а, що підтверджується копіями свідоцтв про смерть ОСОБА_3 та ОСОБА_4, договору про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності від 13 листопад 1964 року (а.с. 6-7, 10).

Заявник прийняв спадщину після смерті батьків шляхом спільного проживання з померлими на час їх смерті.

Проте, нотаріальною конторою заявнику було відмовлено в оформленні його спадкових прав на майно після смерті батьків через різницю написання прізвища померлого ОСОБА_3 в свідоцтві про народження заявника та про смерть та договорі про надання в безстрокове користування земельної ділянки для будівництва індивідуального житлового будинку на праві особистої власності (а.с. 11).

Про те, що ОСОБА_2 є сином ОСОБА_3 та ОСОБА_4, підтверджується копією свідоцтва про народження заявника, де прізвище батьтка заявника вказано як ОСОБА_4 (а.с. 8), показаннями свідків ОСОБА_6 та ОСОБА_7

Проте, помилково в свідоцтві про смерть та договорі про надання земельної ділянки для будівництва житлового будинку помилково прізвище батька заявника було прізвище батька було вказано як ОСОБА_3 замість належного ОСОБА_6, що викликане невірним перекладом прізвища з російської на українську мову.

Заслухавши пояснення представника заявника, свідків, дослідивши письмові докази справи, суд приходить до висновку, що вимоги заявника обґрунтовані, заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 10, 212, 215, п. 1 ч. 1 ст. 256, ст. 259 ЦПК України, суд

У Х В А Л И В :

Заяву ОСОБА_2 про встановлення факту родинних відносин задовольнити.

Установити, що ОСОБА_3, який помер 02 червня 2005 року, є рідним батьком ОСОБА_2, народження 04 вересня 1954 року.

Рішення суду може бути оскаржене до Апеляційного суду Полтавської області через Пирятинський районний суд шляхом подання апеляційної скарги протягом 10 днів з дня його проголошення.

Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набуває законної сили після розгляду справи.

Головуючий:



Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація