- заявник: Войташинський Мар"ян Володимирович
- Третя особа: відділ ДВС Деражнянського районного управління юстиції
- позивач: Войташинський Мар"ян Володимирович
- відповідач: Саламаха Надія Михайлівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 673/930/16-ц
Провадження № 2-з/673/5/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
05 серпня 2016 р.
Суддя Деражнянського районного суду Хмельницької області Лукіянець Т.В., ознайомившись із матеріалами заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову,-
ВСТАНОВИВ:
У липні 2016 року позивач звернувся із позовом до суду, в якому просить постановити рішення, яким звільнити його від заборгованості по аліментах.
При цьому, позивач подав до суду заяву про забезпечення даного позову шляхом зупинення стягнення на підставі виконавчого документа - постанови державного виконавця від 24.05.2016 року про стягнення із заробітної плати, стипендії, пенсії та інших доходів боржника в частині стягнення заборгованості по сплаті аліментів,
Відповідно до ч.3 ст.151 ЦПК України забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.
Розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з'ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам (п.4 постанови №9 Пленуму Верховного Суду України від 22 грудня 2006 р. «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову».
Відповідно до п.6 ч.1ст.152 ЦПК України одним із видів забезпечення позову є зупинення стягнення на підставі виконавчого документу, який оскаржується боржником у судовому порядку. Частинами 2, 3 цієї статті передбачено, що у разі необхідності судом можуть бути застосовані інші види забезпечення позову. Види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
Як вбачається із матеріалів справи, 29.04.2014 року Деражнянським районним судом Хмельницької області був виданий виконавчий лист про стягнення з ОСОБА_1 на користь ОСОБА_2 на утримання сина ОСОБА_3 аліменти в розмірі 400грн. щомісячно, починаючи з 19.02.2014 року і до досягнення дитиною повноліття.
07.05.2014 року постановою державного виконавця відділу ДВС Деражнянського районного управління юстиції відкрито провадження з виконання вказаного виконавчого документа.
Внаслідок встановлення місця роботи боржника ОСОБА_1, 24.05.2016 року державним виконавцем вирішено питання про проведення стягнення аліментів із заробітної плати останнього.
Проте, як вбачається із позовних вимог, сам виконавчий документ про стягнення аліментів на утримання дитини позивачем ОСОБА_1 не оскаржується.
Крім того, постанова державного виконавця про стягнення аліментів із заробітної плати боржника від 24.05.2016 року в розумінні ст.17 Закону України «Про виконавче провадження» не являється виконавчим документом і має призначення - досягнення мети визначеної виконавчим документом, а саме виконавчим листом у вказаний спосіб.
Також, враховуючи зміст позовних вимог про звільнення від сплати заборгованості по аліментах, - зупинення стягнення за виконавчим листом до вирішення цієї справи не є тим видом забезпечення позову, який може його забезпечити, оскільки незастосування такого виду забезпечення позову ніяк не вплине на утруднення чи неможливість виконати рішення суду щодо звільнення від сплати заборгованості по аліментах.
Враховуючи викладені обставини, підстави для задоволення заяви про забезпечення позову відсутні.
Керуючись ст.ст. 151 – 153, 209, 210 ЦПК України, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяви ОСОБА_1 про забезпечення позову відмовити.
Апеляційна скарга на ухвалу подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали. Апеляційна скарга подається Апеляційному суду Хмельницької області через Деражнянський районний суд Хмельницької області.
Суддя Т.В. Лукіянець
- Номер: 2-з/673/5/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву про забезпечення позову, доказів у цивільних справах
- Номер справи: 673/930/16-ц
- Суд: Деражнянський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Лукіянець Т.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2016
- Дата етапу: 05.08.2016
- Номер: 2/673/499/16
- Опис: про зменшення суми заборгованості та звільнення від заборгованості по аліментах
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 673/930/16-ц
- Суд: Деражнянський районний суд Хмельницької області
- Суддя: Лукіянець Т.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Повернуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 18.07.2016
- Дата етапу: 26.08.2016