ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
У Х В А Л А
про закриття провадження у справі
19 липня 2011 р. м. Чернівці Справа №2а/2470/1545/11
Чернівецький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Бойко О.Я.;
секретаря судового засідання - Олійник О.В.;
за участю:
представник позивача - прокурор Петрович А.К. (посвідчення №263 від 18.03.2011р.);
представник відповідача - не з"явився;
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання про відмову від позову в справі за адміністративним позовом прокурора Глибоцького району Чернівецької області в інтересах держави в особі державної податкової інспекції в Глибоцькому районі Чернівецької області до приватного підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-
ВСТАНОВИВ:
В поданому до суду адміністративному позові прокурор Глибоцького району Чернівецької області просить суд стягнути з відповідача заборгованість по єдиному податку в сумі 630,59 грн. в дохід місцевого бюджету.
До початку судового засідання представник позивача подав письмове клопотання про закриття провадження у справі в зв’язку з відмовою від адміністративного позову до ПП ОСОБА_1 про стягнення заборгованості в зв’язку з погашенням відповідачем суми боргу в повному обсязі.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання повністю.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що відмова позивача від адміністративного позову не суперечить закону та не порушує чиї-небудь права, свободи та інтереси, а тому така відмова приймається судом.
Відповідно до ч.1 статті 136 КАС України: "Позивач може відмовитися від адміністративного позову, а відповідач - визнати адміністративний позов протягом всього часу судового розгляду, зробивши усну заяву. Якщо відмову від адміністративного позову чи визнання адміністративного позову викладеного в адресованій суду письмовій заяві, ця заява приєднується до матеріалів справи. "
Згідно з п.2 ч.1 статті 157 КАС України: "Суд закриває провадження у справі: якщо позивач відмовився від адімінстративного позову і відмову прийнято судом".
Стаття 95 КАС України визначає, що у разі відмови позивача від адміністративного позову понесені ним витрати відповідачем не відшкодовуються, а витрати відповідача за його заявою стягуються з позивача, крім випадків, коли позивач звільнений від судових витрат. Однак, якщо позивач відмовився від адміністративного позову внаслідок задоволення його відповідачем після подання адміністративного позову, то суд за заявою позивача присуджує всі понесені ним у справі витрати з відповідача.
Оскільки в даній адміністративній справі відповідач не поніс жодних судових витрат, то судом не здійснюється їх розподіл.
Закриття провадження у адміністративній справі тягне за собою заборону повторного звернення тієї ж особи до адміністративного суду з таким самим адміністративним позовом ( у спорі між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав).
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 95, 136, п.2 ч.1 ст. 157, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
УХВАЛИВ:
Закрити провадження в адміністративній справі.
Порядок і строки оскарження ухвали визначаються ст. 185 Кодексу адміністративного судочинства України.Ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення 5-денного строку з дня проголошення ухвали.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. Якщо ухвалу було постановлено у письмовому провадженні або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через адміністративний суд першої інстанції, який ухвалив судове рішення.
Суддя О.Я.Бойко