Справа № 161/10259/16-к
Провадження № 1-кс/161/3518/16
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 12 серпня 2016 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Полюшко А.В., за участю секретаря Новаковської В.В., прокурора Луцької місцевої прокуратури Гаврусь Н.А., слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Гловацького А.В., розглянувши клопотання слідчого СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Гловацького А.В. про тимчасовий доступ до документів,
В С Т А Н О В И В :
Слідчий СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Гловацький А.В. звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, що перебувають у володінні ПрАТ "МТС Україна" (м. Київ, вул.Лейпцизька, 15,), зокрема: відомостей щодо сеансів мобільного зв'язку абонента ПрАТ "МТС Україна" за імеі1: НОМЕР_1; імеі2: НОМЕР_2 з визначенням сім-карток, які використовувались у ньому, а також сім-карток, які використовувались у терміналах, з якими з'єднувався вказаний абонент, з прив'язкою до базових станцій, дати, часу та тривалості з'єднання, яким користувався мобільний термінал за період з 22.05.2016 року по даний час. Зобов'язати ПрАТ "МТС Україна" виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями: ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ділі - ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А); адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок абонентів А; дата, час, тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв'язку абонентів А (абоненти В).
На думку слідчого, дана інформація має важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні №12016030010002274 від 24.05.2016 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 185 ч.1 КК України, оскільки встановлення особи, причетної до вчинення даного кримінального правопорушення можливе лише шляхом перевірки інформації про з'єднання кінцевих обладнань споживачів телекомунікаційних послуг, при цьому отримати вказані відомості в інший спосіб неможливо.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити частково.
Так, згідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Статтею 163 ч.5 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Згідно п.7 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать: інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій, про зв'язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо.
Крім того, як вбачається з ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених п.7 ст.162, ч.5, ч.6 ст.163 КПК України, інших способів довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, на даний час, немає, тому слідчому СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Гловацькому А.В. слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до документів, зокрема, інформації, яка знаходиться в оператора мобільного зв'язку ПрАТ "МТС Україна".
Одночасно, в частині можливості вилучення вказаних документів клопотання до задоволення не підлягає, оскільки згідно ч.7 ст. 163 КПК України, стороною кримінального провадження не доведено наявності достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів.
На підставі викладеного, керуючись ст.159-166 КПК України, -
У Х В А Л И В :
Клопотання задовольнити частково.
Надати (забезпечити) слідчому СВ Луцького ВП ГУНП у Волинській області Гловацькому А.В. або за його дорученням оперативному підрозділу, дозвіл на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні ПрАТ "МТС Україна" (м. Київ, вул.Лейпцизька, 15,), зокрема: відомостей щодо сеансів мобільного зв'язку абонента ПрАТ "МТС Україна" за імеі1: НОМЕР_1; імеі2: НОМЕР_2 з визначенням сім-карток, які використовувались у ньому, а також сім-карток, які використовувались у терміналах, з якими з'єднувався вказаний абонент, з прив'язкою до базових станцій, дати, часу та тривалості з'єднання, яким користувався мобільний термінал за період з 22.05.2016 року по даний час. Зобов'язати ПрАТ "МТС Україна" виготовити на паперовому та/або електронному носії документ за вказаними вище координатами та періодом часу з наступними відомостями: ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, міжнародний ідентифікатор кінцевого обладнання (ділі - ІМЕІ), яке перебувало у зоні дії базових станцій (абонент А); адреси розташування та номери базових станцій, які забезпечували зв'язок абонентів А; дата, час, тривалість з'єднань, у тому числі з'єднання нульової тривалості (неприйняті виклики) абонента А; ідентифікаційні ознаки кінцевого обладнання (абонентський номер, ІМЕІ), з яким відбувався сеанс зв'язку абонентів А (абоненти В).
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст.166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Полюшко
- Номер: 1-кс/161/3518/16
- Опис:
- Тип справи: на клопотання, скаргу, заяву
- Номер справи: 161/10259/16-к
- Суд: Луцький міськрайонний суд Волинської області
- Суддя: Полюшко А.В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 10.08.2016
- Дата етапу: 12.08.2016