Судове рішення #5748512
У Х В А Л А

 

У Х В А Л А

про повернення позовної заяви                                                                                                   

   

   

2 липня 2009 року                                      Справа № 2а-3548/09/2370

                                             м. Черкаси

 

          Суддя Черкаського окружного адміністративного суду Холод Р.В., перевіривши виконання вимог ст.ст. 105, 106 Кодексу адміністративного судочинства України за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління з питань Державної реєстрації суб'єктів господарювання Черкаського міського виконавчого комітету, малого приватного виробничо-комерційного підприємства «РСТ» про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону та припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством,

 

ВСТАНОВИВ:

 

2 липня 2009 року до Черкаського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління з питань Державної реєстрації суб'єктів господарювання Черкаського міського виконавчого комітету, малого приватного виробничо-комерційного підприємства «РСТ» про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації  МП ВКП «РСТ» через порушення закону та припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством.

Відповідно до частин 1, 2 ст. 2 Кодексу адміністративного судочинства України, завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень. До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.

Згідно до п.6 ч.1 ст.3 Кодексу адміністративного судочинства України, адміністративний позов - це звернення до адміністративного суду про захист прав, свобод та інтересів у публічно-правових відносинах

Як вбачається зі змісту позовної заяви, співвідповідачем в справі є Управління з питань Державної реєстрації суб'єктів господарювання Черкаського міського виконавчого комітету.

Відповідно до ч. 2 статті 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 року №280/97-ВР місцеве самоврядування здійснюється територіальними громадами сіл, селищ, міст як безпосередньо, так і через сільські, селищні, міські ради та їх виконавчі органи. Згідно частини 1 статті 11 вказаного Закону виконавчими органами сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх створення) рад є їх виконавчі комітети, відділи, управління та інші створювані радами виконавчі органи.

Пункт 1 частини 1 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України, визначає, що місцевим загальним судам як адміністративним судам підсудні адміністративні справи, у яких однією із сторін є орган місцевого самоврядування.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.108 Кодексу адміністративного судочинства України позовна заява повертається позивачеві, якщо справа не підсудна цьому адміністративному суду.

Керуючись ст.ст. 108, 165 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя

   

УХВАЛИВ:

 

Позовну заяву ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4 до Управління з питань Державної реєстрації суб'єктів господарювання Черкаського міського виконавчого комітету, малого приватного виробничо-комерційного підприємства «РСТ» про визнання недійсним запису про проведення державної реєстрації через порушення закону та припинення юридичної особи, що не пов'язано з банкрутством повернути позивачу разом із усіма доданими до неї матеріалами.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строків подання заяви про апеляційне оскарження та апеляційної скарги, якщо вони не були подані у встановлені строки.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня постановлення ухвали заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом 10 днів апеляційної скарги, з подачею її копій відповідно до кількості осіб, які беруть участь у справі.    

 

 

      Суддя                                                                                                                         Р.В. Холод

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація