Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #57487093

Справа № 182/2803/16-ц

Провадження № 2/0182/2634/2016

У Х В А Л А

Іменем України

11.07.2016 року м. Нікополь

Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області

у складі: головуючого – судді Шестакової З.С.

секретаря – Пометій Є.Т.

за участю: позивача - ОСОБА_1

представника відповідача - ОСОБА_2

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Нікополі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби, про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди, суд

встановив:

В провадженні Нікопольського міськрайонного суду Дніпропетровської області знаходиться дана цивільна справа.

Під час перевірки дотримання вимог ст. 43 КЗпП України при звільненні ОСОБА_1 з роботи було встановлено, що представником відповідача не було проінформовано Нікопольську міську організацію профспілки працівників житлово - комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення щодо звільнення ОСОБА_1 з Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби з посади фельдшера та як голови профспілкової організації.

Відповідно до ч. 1 ст. 43 КЗпП України розірвання трудового договору з підстав, передбачених пунктами 1 (крім випадку ліквідації підприємства, установи, організації), 2-5, 7 статті 40 і пунктами 2 і 3 статті 41 цього Кодексу, може бути проведено лише за попередньою згодою виборного органу (профспілкового представника), первинної профспілкової організації, членом якої є працівник.            

Частиною 7 ст. 43 цього Кодексу передбачене право власника або уповноваженого ним органу звільнити працівника без згоди виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) у разі, якщо в рішенні виборного органу первинної профспілкової організації (профспілкового представника) про відмову в наданні згоди на розірвання трудового договору немає обгрунтування такої відмови.            

Також статтею 252 КЗпП України встановлені додаткові, крім передбачених ст. 43 цього Кодексу, гарантії при звільненні з ініціативи роботодавця для працівників підприємств, установ, організацій, обраних до профспілкових органів.

Згідно ч. 3 ст. 252 КЗпП України звільнення членів виборного профспілкового органу підприємства, установи, організації (у тому числі структурних підрозділів), його керівників, профспілкового представника (там, де не обирається виборний орган професійної спілки), крім випадків додержання загального порядку, допускається за наявності попередньої згоди виборного органу, членами якого вони є, а також вищого виборного органу цієї професійної спілки (об'єднання професійних спілок).

Стаття 252 КЗпП України безпосередньо пов'язує можливість звільнення працівника-члена виборного профспілкового органу з ініціативи роботодавця лише із наявністю попередньої згоди на таке звільнення виборного органу, членом якого є такий працівник, а також вищого виборного органу цієї професійної спілки; така згода для відповідних працівників необхідна навіть у тому разі, коли в загальному порядку звільнення працівника згідно зі ст. 43-1 КЗпП України допускається без згоди профспілкового органу.

Відповідно до п.15 Постанови Пленуму Верховного Суду України «Про практику розгляду судами трудових спорів» від 06 листопада 1992 р. № 9 зазначено, що звільнення погоджується з органом профспілки, яка утворена і діє на підприємстві, і членом якої є працівник.

Оскільки на ОСОБА_1, який є головою та дійсним членом профспілкової організації Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби, поширюються гарантії, встановлені ст. 252 КЗпП України, а передбачений цією статтею порядок звільнення працівника не був дотриманий, суд відповідно до вимог ст. 43 КЗпП вважає необхідним зобов"язати профспілкову організацію Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби та Нікопольську міську організацію профспілки працівників житлово - комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення розглянути питання щодо надання згоди чи відмови у наданні згоди на звільнення працівника Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби ОСОБА_1, яке відбулося згідно наказу № 28 від 29 лютого 2016 року за п. 2 ст. 40 КЗпП України (у зв"язку з виявленням невідповідності виконуваної роботи за станом здоров"я) та відповідь повинні надати в терміни 15 днів, зупинивши на цей час провадження по справі.

Керуючись ст.ст. 43, 252 КЗпП України, ст.ст. 209-210 ЦПК України, ч. 3 ст. 41, 43 ЗУ «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності», суд -

ухвалив:

Запитати в профспілковій організації Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби згоди на звільнення з роботи ОСОБА_1 з посади фельдшера від 29 лютого 2016 року за п. 2 ст. 40 КЗпП України (у зв"язку з виявленням невідповідності виконуваної роботи за станом здоров"я).

Зобов'язати профспілкову організацію Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби розглянути питання, щодо надання згоди на звільнення з роботи з посади фельдшера ОСОБА_1 наказом № 28 від 29 лютого 2016 року за п. 2 ст. 40 КЗпП України (у зв"язку з виявленням невідповідності виконуваної роботи за станом здоров"я) в п"ятнадцятиденний термін з дня отримання копії ухвали як цього вимагає чинне законодавство.

Запитати в Нікопольській міській організації профспілці працівників житлово - комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення згоди на звільнення з роботи ОСОБА_1 з посади фельдшера від 29 лютого 2016 року за п. 2 ст. 40 КЗпП України (у зв"язку з виявленням невідповідності виконуваної роботи за станом здоров"я).

Зобов'язати Нікопольську міську організацію профспілки працівників житлово - комунального господарства, місцевої промисловості, побутового обслуговування населення розглянути питання, щодо надання згоди на звільнення з роботи з посади фельдшера ОСОБА_1 наказом № 28 від 29 лютого 2016 року за п. 2 ст. 40 КЗпП України (у зв"язку з виявленням невідповідності виконуваної роботи за станом здоров"я) в п"ятнадцятиденний термін з дня отримання копії ухвали як цього вимагає чинне законодавство.

Провадження по цивільній справіза позовом ОСОБА_1 до Нікопольської міської комунальної аварійно-рятувальної служби, про поновлення на роботі, стягнення середнього заробітку за час вимушеного прогулу та моральної шкоди зупинити.


На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п"яти днів з дня її проголошення через Нікопольський міськрайонний суд. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення ухвали, можуть подати апеляційну скаргу протягом п'яти днів з дня отримання копії цієї ухвали.

Суддя: ОСОБА_3



  • Номер: 22-ц/803/2252/18
  • Опис: про поновлення на роботі
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 182/2803/16-ц
  • Суд: Дніпровський апеляційний суд
  • Суддя: Шестакова З.С.
  • Результати справи: залишено судове рішення без змін, а скаргу без задоволення
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 18.10.2018
  • Дата етапу: 03.12.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація