ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 серпня 2009 року справа № 2а-3753/09/2370
08 год. 20 хв. м. Черкаси
Черкаський окружний адміністративний суд м. Черкаси у складі:
головуючого судді Холода Р.В.,
при секретарі судового засідання Шоколенко Т.М.,
за участю представника позивача - Фонрабе Є.В. за довіреністю № 243/01-13 від 29.09.2008 р., відповідач - не з'явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Черкаси адміністративну справу за позовом управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до Черкаського окружного адміністративного суду з позовом про стягнення з відповідача заборгованості по сплаті страхових внесків у сумі 998 грн. 23 коп.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги та просив суд задовольнити позов повністю.
Відповідач відзив на позовну заяву не надав, у судове засідання не з'явився, представника не направив, не повідомивши причини, хоча був повідомлений про час і місце розгляду справи в установленому порядку.
Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи у їх сукупності , суд вважає, що позов підлягає задоволенню повністю з наступних підстав.
Відповідно до довідки з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, ОСОБА_1 зареєстрований як фізична особа-підприємець Тальнівською районною державною адміністрацією Черкаської області.
Факт перебування на обліку у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України підтверджується страховим свідоцтвом від 20 грудня 2007 року.
Відповідно до ст. 45 Закону України «Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання», роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно та повністю нараховувати і сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Згідно пункту 5.1 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду, затвердженої постановою Правління Фонду від 20.04.2001 року №12, невнесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються у порядку, передбаченому законодавством з нарахуванням пені.
Відповідачем за 2008 рік та за І квартал 2009 року подані розрахункові відомості про нарахування і перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, де відповідач самостійно визначив суму страхових внесків.
Згідно листа Тальнівського районного центру зайнятості від 21.05.2008 р. № 630, відповідач з 23.08.2000 р. зареєстрований у центрі зайнятості як роботодавець, копія якого знаходиться в матеріалах справи.
11 червня 2009 року відділенням виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Тальнівському районі Черкаської області проведена перевірка правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, про що складено акт № 44. Перевіркою встановлено, що відповідач з 01.04.2001 р. по 19.12.2007 р. нараховував заробітну плату працівникам, але не перебував на обліку у Фонді соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. В результаті перевірки відповідачу нарахована недоїмка у розмірі 626 грн. 54 коп. та пеня - 372 грн. 03 коп.
Сума страхового внеску розраховується відповідно до страхового тарифу, встановленого Законом України «Про внесення змін до Закону України «Про страхові тарифи на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України, які спричинили втрату працездатності» від 03.04.2003 р. № 660-IV, згідно класифікації видів економічної діяльності. Розмір страхового внеску обчислюється у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що визначаються відповідно до Закону України «Про оплату праці», які підлягають обкладенню прибутковим податком з громадян. Відповідач відноситься до 5 класу професійного ризику національної економіки і йому встановлено страховий тариф на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатності - 0,6 % .
Відповідно до частини четвертої статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати, здійснені позивачем - суб'єктом владних повноважень, з відповідача не стягуються.
Керуючись ст.ст. 2, 11, 14, 70, 71, 89, 94, 159 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, адреса: АДРЕСА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань у Черкаській області, адреса: 18008, м. Черкаси, вул. Вернигори, буд. 4 (р/р 37176009000142 в УДК в Черкаській області, МФО 854018, код ЄДРПОУ 25874421) заборгованість по сплаті страхових внесків у сумі 998 грн. 32 коп. (дев'ятсот дев'яносто вісім грн. 32 коп.).
Постанова відповідно до ч. 1 ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано.
Постанова може бути оскаржена до суду апеляційної інстанції протягом десяти днів з дня її отримання особою, яка оскаржує постанову, за правилами, встановленими ст.ст. 185-187 Кодексу адміністративного судочинства України, шляхом подання через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Суддя Р.В. Холод