Судове рішення #5754511
У Х В А Л А

У Х В А Л А

І М Е Н Е М   У К Р АЇ Н И

Колегія суддів Судової палати у кримінальних справах

 Верховного Суду України у складі:

 

            головуючого

Присяжнюк Т.І.,       

            суддів

Кліменко М.Р. і Таран Т.С.

 

розглянула в судовому засіданні в м.Києві 16 грудня 2008 року кримінальну справу за касаційною скаргою потерпілого ОСОБА_2 на постанову Деражнянського районного суду Хмельницької області  від 04 березня 2008 року та ухвалу Апеляційного суду Хмельницької області від 22 квітня 2008 року щодо ОСОБА_1

 

 Цією постановою кримінальна справа по обвинуваченню

                              ОСОБА_1,

                              ІНФОРМАЦІЯ_1 народження,

                              раніше не судимого,    

 

за ч.1 ст.122 КК України закрита на підставі ст.6 ч.1 п.4 КПК України, ст.ст.1,8 Закону України “Про амністію” від 19 квітня 2007 року.

 

Ухвалою Апеляційного суду Хмельницької області від 22 квітня 2008 року постанова щодо ОСОБА_1залишена без зміни.

 

Як зазначено у постанову суду, ОСОБА_1 обвинувачувався у тому, що він 26 вересня 2006 року, близько 1 год. 30 хв., на перехресті вулиць Барська і Промислова у м.Деражні Хмельницької області, під час бійки наніс ОСОБА_2 удари по тілу руками та скляною пляшкою, заподіявши потерпілому середньої тяжкості тілесні ушкодження.

 

Суд встановив, що ОСОБА_1 вчинив умисний злочин, за який передбачено покарання менш суворе, ніж позбавлення волі на строк не більше 5 років, мав на утриманні неповнолітню доньку 2006 року народження, дав згоду на застосування щодо нього акту амністії, тому закрив справу на підставі Закону України “Про амністію”.

У касаційній скарзі потерпілий ОСОБА_2 посилається на невідповідність висновків суду фактичним обставинам справи. Також вважає, що під час розгляду справи суди недостатньо дослідили усі матеріали справи щодо вчиненого злочину, не всі учасники злочину притягнуті до кримінальної відповідальності. З цих підстав просить судові рішення щодо ОСОБА_1скасувати, матеріали справи повернути на додаткове розслідування.

 

Заслухавши доповідача, перевіривши матеріали справи та обговоривши доводи касаційної скарги, колегія суддів вважає, що відсутні підстави для її задоволення.

 

Відповідно до вимог ст.398 КПК України, підставами для зміни чи скасування вироку, ухвали чи постанови в касаційному порядку є істотне порушення кримінально-процесуального закону, неправильне застосування кримінального закону та невідповідність призначеного покарання тяжкості злочину і особі засудженого.

 

Доводи касаційної скарги потерпілого ОСОБА_2 стосуються оскарження фактичних обставин справи, які встановив суд, а також оцінки доказів, що не є предметом касаційного розгляду.

 

Висновки про доведеність винності ОСОБА_1 вчиненні злочину і кваліфікацію дій за ч.1 ст.122 КК України суд зробив на підставі досліджених у судовому засіданні й детально наведених у постанові доказів, їх достовірність не викликає сумнівів і доводами касаційної скарги не спростовуються.

 

 Доводи касаційної скарги ОСОБА_2 аналогічні доводам його апеляційної скарги, вони були перевірені судами першої та апеляційної інстанції і викладені у судових рішеннях мотиви про їх безпідставність є правильними.

 

Крім того, визнані необгрунтованими доводи касаційної скарги потерпілого ОСОБА_2 про причетність інших осіб до вчинення злочину щодо нього, оскільки це питання досліджувалось на досудовому та судовому слідстві і свого підтвердження не знайшло.

 

Порушень вимог кримінально-процесуального закону при збиранні, дослідженні й оцінці доказів, які б ставили під сумнів правильність висновків суду щодо доведеності винності ОСОБА_1органами досудового слідства та судом не допущено. Висновки суду грунтуються на допустимих та достатніх доказах.

 

         Підстав для зміни або скасування постановлених у справі судових рішень колегія суддів не убачає.

 

Керуючись ст.394 КПК України, колегія суддів

 

У Х В А Л И Л А:

 

касаційну скаргу потерпілого ОСОБА_2 залишити без задоволення.

        

С У Д Д І:

          

            Присяжнюк Т.І             Кліменко М.Р.             Таран Т.С.           

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація