Судове рішення #57611
9/87

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Кіровоградської області

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ  

    ПОСТАНОВА  


 "25" липня 2006 р.

Справа №  9/87


   Господарський суд Кіровоградської області у складі судді  Шевчук О.Б.

розглянувши у відкритому судовому засіданні  справу № 9/87

      за позовом:  Світловодського міжрайпрокурора в інтересах держави в особі Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від імені якої діє виконавча дирекція, м. Кіровоград, вул. Преображенська, 4       

до відповідача:  товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА"  с.Золотарівка, Світловодського району, Кіровоградської області        

про стягнення 3431,44 грн.  

ПРЕДСТАВНИКИ:

від позивача - Сидоренко О.М. , довіреність № 01-53-9  від 15.03.00 головний спеціаліст-юрист;  

від відповідача - участі не брав   ;  

Представники проккуратури участі в судовомсу засіданні не брали    ;  

Час прийняття постанови: 11 год. 00 хв.

Світловодським міжрайпрокурором подано позов  в інтересах держави в особі  Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, від імені якої діє виконавча дирекція, м. Кіровоград, про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА" 3499 грн. 70 коп.  заборгованості по страхових внесках за 3,4 квартали 2005 року та 1 квартал 2006 року.

Сторони повідомлені належним чином про час і місце розгляду спору.

Відповідач не з'явився у судове засідання, письмові пояснення по суті спору суду не надав.

Розглянувши наявні матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, господарський  суд


                                          ВСТАНОВИВ:

  

Відповідно до статті 1 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, передбачає матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з тимчасовою втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї) вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, часткову компенсацію витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами, а також за рахунок інших джерел, передбачених цим Законом.

Пунктом 1 статті 9  цього Закону передбачено, що Фонд соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є органом, який здійснює керівництво та управління загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, проводить збір та акумуляцію страхових внесків та інших коштів, призначених для фінансування матеріального забезпечення та соціальних послуг, а саме допомога по тимчасовій втраті працездатності, включаючи догляд за хворою дитиною, допомога по вагітності та пологах, допомога при народженні дитини, допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, допомога на поховання, забезпечення оздоровчих заходів, та забезпечує їх надання, а також здійснює контроль за використанням цих коштів.

Згідно зі статтею 10 вищезазначеного закону та п. 11 Положення про виконавчі дирекції відділень Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності передбачено робочим органом Фонду є його виконавчі дирекції в Автономній Республіці Крим, областях, містах Києві та Севастополі.

Пунктом 2 частини 2 ст. 27 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" передбачено, що страхувальник зобов'язаний нараховувати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Відповідно до ч. 1 ст. 23 вищезазначеного закону, страхувальники - роботодавці сплачують до Фонду різницю між нарахованими для роботодавців і найманих працівників страховими внесками та витратами, пов'язаними з наданням матеріального забезпечення та соціальних послуг застрахованим особам. Перерахування зазначених сум шляхом безготівкових розрахунків здійснюється страхувальниками - роботодавцями один раз на місяць - у день, встановлений для одержання в установах банків коштів на оплату праці за відповідний період. Днем сплати вважається день подання до установи банку розрахункових документів на перерахування страхових внесків на рахунок Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності.

Згідно цієї статті  та розділу 3, 4 (п.п. 4.4) Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, страхові внески сплачуються юридичними особами в день одержання в установах банків коштів на оплату праці, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натуроплатою -платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення вказаних виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування вказаних внесків до Фонду.

Відповідно до  абзацу третього пункту 5.1.  Інструкції про порядок надходження, обліку та витрачання коштів Фонду, затвердженої постановою правління Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності №16 від 26.06.2001 р.  з послідуючими змінами і доповненнями,  не  сплачені  в  строк  страхові  платежі  можуть стягуватись  із  страхувальника   у судовому порядку.

Із матеріалів справи вбачається, що відповідачем подано  до  Світловодської міжрайонної виконавчої дирекції Кіровоградського обласного  відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати  працездатності звіти форми Ф4-ФСС з ТВП про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язанні із загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності за 9 місяців 2005 року за 2005 рік та 1 квартал 2006 р., в яких відображена прострочена заборгованість по страхових внесках, в т.ч. при натуроплаті. Станом на 01.04.2006 року така заборгованість складає 3431 грн. 44 коп.

Господарському суду не надано  доказів сплати  цієї заборгованост.

За викладених обставин позовні вимоги в частині  стягнення з відповідача простроченої заборгованості в сумі 3431 грн. 44 коп. є обгрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Згідно звіту відповідача за 1 квартал 2006 року строк сплати   по страхових внесках в сумі 68 грн. 26 коп.  не настав. Тому в цій частині позов  заявлено помилково, і в його задоволенні слід відмовити.  

Керуючись  ст. 94, ст. 160, ст. 162, ст. 163, 167, 186,  ст. 254, п. 6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України, господарський суд

                                          П О С Т А Н О В И В :


Позов задовольнити частково.

Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю "ЕРА", с. Золотарівка, Світловодського району, Кіровоградської області, код ЄДРПОУ 26070328, п/р №2600317300665 в Світловодській філії КБ "Правекс-Банк",  МФО 324594, на користь Кіровоградського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, м. Кіровоград, вул.Преображенська, 4  р/р № 37176001002812 в УДК в Кіровоградській області, МФО 823016, код  ЄДРПОУ 26070328 - 3431 грн. 70 коп.  простроченої заборгованості по страхових внесках.

В іншій частині позову відмовити.

Після набрання судовим рішенням законної сили, за заявою стягувача, буде виданий виконавчий лист.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.

Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили  після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення  апеляційного розгляду справи.

Якщо строк апеляційного оскарження буде поновлено, то вважається, що постанова чи ухвала суду не набрала законної сили.

Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подання заяви про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції протягом десяти днів з дня її складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.


  

Суддя

 

О.Б. Шевчук

 


 Дата складення постанови в повному обсязі - 28.07.2006 р.

  • Номер:
  • Опис: стягнення заборгованості 199 763,06 грн.
  • Тип справи: Видача дублікату наказу (2-й розділ звіту)
  • Номер справи: 9/87
  • Суд: Господарський суд м. Києва
  • Суддя: Шевчук О.Б.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 09.09.2015
  • Дата етапу: 05.10.2015
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація