Судове рішення #5763071

                                                                                                            № 2-658/2009р.






                       

                          ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ

      Іменем      України


        12 серпня 2009 року                                   Бершадський районний суд                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                        Вінницької області        

           В складі головуючого                              Глушка І.В.

           при     секретарі                                       Бурлаці А.І.                

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бершадь цивільну справу за позовом ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до ОСОБА_3 за участю заінтересованої особи сектора громадянства, іміграції, реєстрації фізичних осіб Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням,

                        в с т а н о в и в :

          ОСОБА_1 та ОСОБА_2. звернулися  в суд з позовом до ОСОБА_3. за участю заінтересованої особи сектора громадянства, іміграції, реєстрації фізичних осіб Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням. В заяві та судовому засіданні стверджують, що з 22.07.1992 року по 11.05.2007 року відповідач та їхня дочка ОСОБА_3 перебували в зареєстрованому шлюбі і проживали в належному їм  житловому будинку, розташованому в АДРЕСА_1, в якому вони прописали відповідача. Після розірвання шлюбу, ОСОБА_3. виїхав з їхнього будинку, забравши свої речі і на даний час проживає в будинку своїх батьків в ОСОБА_4, однак з будинку в ОСОБА_5 не виписався. Через те, що відповідач прописаний в їхньому будинку, вони позбавлені можливості оформити пільги для пенсіонерів, встановлені чинним законодавством, тому вони декілька разів зверталися до ОСОБА_3. з проханням виписатись з належного їм будинку, але вирішити дане питання в добровільному порядку ОСОБА_3. відмовляється. Крім того, він неодноразово погрожував їм фізичною розправою, якщо вони намагатимуться виписати його з будинку, через що вони були вимушені звертатись за захистом в правоохоронні органи.

         Також вони звертались в сектор громадянства, іміграції, реєстрації фізичних осіб Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області, про визнання особи такою, що втратила право користування житловим приміщенням з заявою про зняття ОСОБА_3. з реєстрації за адресою ОСОБА_5, але їм було відмовлено, оскільки зняти особу з реєстрації без її згоди орган реєстрації вправі тільки на підставі запиту органу реєстрації за новим місцем проживання або на підставі рішення суду. Тому вони вимушені  за захистом свого права звернутись в суд з даним позовом і просять зобов’язати сектор громадянства, іміграції, реєстрації фізичних осіб Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області зняти  ОСОБА_3. з реєстрації за адресою ОСОБА_5.

           Відповідач ОСОБА_3. в судове засідання не з»явився, хоча вчасно був повідомлений про час і місце розгляду справи,  він також не повідомив суд про причину своєї неявки. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.      

          Вислухавши пояснення позивачів і дослідивши матеріали справи суд вважає, що позов підлягає до задоволення, із наступних підстав:  

    Із наданої позивачем ОСОБА_1 копії технічного паспорта на житловий будинок, який розташований в АДРЕСА_2  видно, що  він являється власником цього будинку.

    Згідно ч.1 ст. 156 ЖК України члени  сім'ї  власника   жилого   будинку   (квартири),   які проживають разом з ним у будинку  (квартирі),  що  йому  належить, користуються  жилим  приміщенням  нарівні  з   власником   будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди  про  порядок

користування цим приміщенням.

         Згідно ст.ст. 64, 156 ч.1   ЖК України до членів сім'ї власника будинку (квартири) належать дружина наймача,  їх діти і батьки. Членами сім'ї наймача може бути визнано й інших осіб, якщо вони  постійно  проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

    Із матеріалів справи та пояснень позивачів вбачається, що ОСОБА_3.   не  являється   членом сім»ї ОСОБА_1. та ОСОБА_2., з травня 2007 року не проживає з ними і не веде спільного господарства.

    Згідно ст.ст. 156 ч.3, 162 ЖК України у   разі відсутності угоди між  власником будинку (квартири) і колишнім членом його сім'ї про безоплатне  користування  жилим  приміщенням,  колишній член сім»ї повинен вносити плату за користування жилим приміщенням та за комунальні послуги, однак із пояснень позивачів та матеріалів справи видно, що між ними та ОСОБА_3 відсутня угода про користування належним їм жилим приміщенням, комунальні послуги вони сплачують самостійно і в зв’язку з тим, що ОСОБА_3. зареєстрований в їхньому жилому будинку вони позбавлені можливості отримувати пільги, встановлені законодавством.

    Крім того, в матеріалах справи  наявні докази того, що ОСОБА_3. неодноразово погрожував ОСОБА_1 та ОСОБА_2. фізичною розправою, через, що вони були змушені звертатись за захистом в Бершадський РВ УМВС. Дана обставина дає суду підстави вважати, що можливість перебувати ОСОБА_3 в будинку на законних підставах, може перешкоджати ОСОБА_1 та ОСОБА_2. в реалізації їхніх законних прав на будинок.

            Згідно ч.2 ст.386 ЦК України  власник, який має підстави передбачати можливість порушення свого права власності іншою особою, може звернутися до суду з вимогою про заборону вчинення нею дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій, які можуть порушити його право, або з вимогою про вчинення певних дій для запобігання такому порушенню.        

    Керуючись ст. 386 ЦК України, ст.ст. 64,156,162 ЖК України, ст.ст. 62, 209, 210,213,214, 223 ЦПК України,  суд –  

                                                                 в и р і ш и в :

           Позов задовольнити.

           Зобов»язати  сектор громадянства, іміграції, реєстрації фізичних осіб Бершадського РВ УМВС України у Вінницькій області зняти ОСОБА_3 з реєстрації місця проживання  в АДРЕСА_2

          Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційну скаргу на рішення суду – протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження до апеляційного суду Вінницької області через Бершадський районний суд, або в порядку ч. 4 ст. 295 ЦПК України.

    Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.


Суддя:        


  • Номер: 6/369/162/18
  • Опис:
  • Тип справи: на клопотання, заяву, подання у порядку виконання судового рішення та рішення іншого органу (посадової особи) в цивільній справі
  • Номер справи: 2-658/09
  • Суд: Києво-Святошинський районний суд Київської області
  • Суддя: Глушко І.В.
  • Результати справи:
  • Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 22.06.2018
  • Дата етапу: 04.10.2018
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація