- яка притягається до адмін. відповідальності: Демидченко Олексій Олегович
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
221/4229/16-п
3/221/1811/2016
П О С Т А Н О В А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2016 року Суддя Волноваського районного суду Донецької області Голуб Т.І., розглянувши матеріали адміністративної справи у відношенні ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, куйбишевського району, громадянина України, не працюючого, зареєстрованого та мешкаючого за адресою: вул. Тельмана, 39, м. Волноваха Донецької області,
у скоєнні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 КпАП України, -
В С Т А Н О В И В :
Згідно з протоколом про адміністративне правопорушення ОСОБА_1, 11.08.2016 року о 11 годині 00 хвилин рухаючись на автомобілі «Nissan Maxima», 2001 року випуску, державний номерний знак НОМЕР_1, заїхав на КПВВ «Новотроїцьке» для проїзду на тимчасово не підконтрольну територію України до м. Донецьк, з вантажем: стартові пакети «Vodafone» в кількості 1302 шт., вартістю на загальну суму 13020 грн. та вагою 27 кг. Вказаний автомобіль рухався в напрямку неконтрольованих територій, а саме до м. Донецьк, з району проведення АТО, до території вздовж лінії зіткнення між блокпостами першого та другого рубежів. Таким чином ОСОБА_1 було допущено перевищення граничних норм перевезення товарів( вартість непродовольчих товарів понад 10000 грн. та вагою понад 50 кг.) на одну особу, що переміщуються до тимчасово неконтрольованих територій, чим порушено вимоги п. 8.1., п. 13.1 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей затвердженого наказом першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України від 12.06.2015 року № 415ог, із змінами, чим скоїв а адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
ОСОБА_1 у судове засідання не з’явився, належним чином був повідомлений про час та місце слухання справи, причини неявки суду не повідомив.
Дослідивши матеріали справи про адміністративне правопорушення, суд вважає, що провадження підлягає закриттю за відсутністю події та складу правопорушення з наступних підстав.
Відповідно до статті 280 КпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП (далі Кодекс) адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Оскільки санкція ч.1ст.204-3 КпАП України передбачає не тільки застосування штрафу, але й обов’язкову конфіскацією товарів, суд приходить до висновку, що загальний характер цієї норми і тяжкість передбаченого нею покарання, яке може полягати в конфіскації товарів, вартість яких законом не обмежена, вимагає суворого дотримання стандартів ЄСПЛ, притаманних кримінальному провадженню, при застосуванні указаної норми.
Застосовуючи указані стандарти ЄСПЛ до цієї справи про адміністративне правопорушення, суд відзначає що, ст.204-3 КпАП України само має блан кетний характер і встановлює відповідальність за «порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції». Таким чином, притягнення особи до адміністративної відповідальності заст.204-3 КпАП України можливе лише за наявності нормативно-правового акту, який встановлюватиме порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
У цьому контексті суд звертає увагу на те, що Кодекс України про адміністративні правопорушення було доповнено статтею 204-3 згідно із Законом України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції». Проте цим Законом одночасно було доповнено новою нормою також Закон України «Про боротьбу з тероризмом», а саме статтею 14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», яка передбачає: «Переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
Особи, винні у порушенні порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно із законом.
Крім того, згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII Кабінет Міністрів України був зобов’язаний протягом 14 днів після опублікування цього Закону: затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Таким чином, аналіз положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII дає підстави дійти однозначного висновку, що притягнення особи до адміністративної відповідальності за ст.204-3 КпАП України можливе лише у випадку порушення особою порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
Таким чином, беручи до уваги те, що на момент вчинення дій, указаних у протоколі про адміністративне правопорушення, Кабінет Міністрів України не виконав вимоги п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII і не затвердив порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, притягнення особи до адміністративної відповідальності на підставіст.204-3 КпАП України за порушення неіснуючого порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО становитиме порушенняст.7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод. При цьому для цілей застосуванняст.204-3 КпАП України регламентація порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415 ог є недостатньою, оскільки, по-перше, Закон України від 17 липня 2015 року № 649-VIII прямо визначив, що такий порядок повинен бути врегульований Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України, а по-друге, указаний наказ не було зареєстровано в Міністерстві юстиції України та не було оприлюднено в офіційних друкованих виданнях, а тому він не може бути підставою для притягнення осіб до відповідальності.
Отже, порушення Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей, затвердженого наказом Першого заступника керівника Антитерористичного центру при Службі безпеки України (керівника Антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей) від 12.06.2015 р. № 415 ог, не утворює склад адміністративного правопорушення, передбаченогост.204-3 КпАП України.
Відповідно до ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п.1ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3, 8, 9, 57 Конституції України,ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.247п.1, ст.284ч.1 п.3, ст.294 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 за ч.1ст.204-3 КпАП України закрити у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1ст.204-3 КпАП України.
Товари, зазначені в протоколі вилучення № 0625 від 11.08.2016 року повернути за належністю ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя Волноваського
районного суду ОСОБА_2
- Номер: 3/221/1811/2016
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 221/4229/16-п
- Суд: Волноваський районний суд Донецької області
- Суддя: Голуб Т. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 15.08.2016
- Дата етапу: 22.08.2016