Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #57644829

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

23 серпня 2016 р. Справа №607/9208/16-п



Суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області

ОСОБА_1, за участю секретаря судового засідання Осів І.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Тернополі матеріали, що надійшли з Тернопільського ВП ГУНП в Тернопільській області про притягнення до адміністративної відповідальності

ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, громадянина України, непрацюючого, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2,

(ідн.2779417312),

за ч.1 ст.173-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-

В С Т А Н О В И В:

Тернопільським ВП ГУНП в Тернопільській області направлено в суд матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_2 за ч.1 ст. 173-2 КУпАП.

Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення ТЕ №012586 від 15.08.2016 року, громадянин ОСОБА_2 11.08.2016 року о 18 год. 50 хв., перебуваючи по місцю спільного проживання за адресою ІНФОРМАЦІЯ_3 вчинив насильство у сім»ї відносно своєї тещі громадянки ОСОБА_3, під час якого ображав її нецензурними словами, погрожував фізичною розправою, чинив на неї моральний та психологічний тиск.

У судовому засіданні ОСОБА_2 свою вину у вчиненні інкримінованого правопорушення не визнав та суду пояснив, що викладені у протоколі про адміністративне правопорушення обставини не відповідають дійсності, оскільки 11.08.2016 року він прийшов додому в стані сильного алкогольного сп»ягніння і ліг спати, ніякого конфлікту із тещею в цей день у нього не було, коли прибули працівники поліції, він спав у своїй кімнаті і їм довелось його розбудити.

Допитана у судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_3 суду пояснила, що її зять ОСОБА_2 проживає разом із нею та двома неповнолітніми дітьми, яких виховує після смерті її доньки. ОСОБА_2 систематично зловживає алкогольними напоями та ніде не працює, а тому коли він 11.08.2016 року прийшов додому у стані сильного алкогольного сп»яніння, вона викликала працівників поліції, намагаючись таким чином вплинути на поведінку зятя. Ніякого конфлікту між нею та ОСОБА_2 11.08.2016 року не відбувалось, на момент приїзду працівників поліції він спав.

Доказами в справі про адміністративне правопорушення у відповідності до ст. 251 КУпАП, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності-ст. 245 КУпАП.

Орган(посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов»язаний з»ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом»якшуютб і обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, чи є підстави для передачі матеріалв про адміністартивне правопорушення на розгляд громадської організації, трудового колективу, а також з»ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи – ст. 280 КУпАП.

У відповідності до ч.1 ст.7 КУпАП ніхто не може бути підданий впливу в зв»язку з адміністративним правопорушенням інакше як на підставах і в порядку, встановлених законом

Частиною 1 ст.173-2 КУпАП передбачено адміністративну відповідальність за вчинення насильства в сім”ї, а саме умисне вчинення будь-яких дій фізичного, психологічного чи економічного характеру (погрози, образи чи переслідування), внаслідок чого могла бути чи була завдана шкода фізичному або психологічному здоров”ю потерпілого.

Провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю за відсутності складу адміністративного правопорушення-п.1 ст. 247 КпАП України.

За таких обставин, заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідка, аналізуючи зібрані по справі докази, суд приходить до переконання, що в діях ОСОБА_2 відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ч.1 ст.173-2 КУпАП, а тому адміністративну справу порушену відносно нього слід провадженням в суді закрити відповідно до п.1 ст.247 КУпАП у зв’язку з відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Керуючись ст.ст. 7 ч.1, 245, 247 п.1, 251, 280, 283, 284, 294 КУпАП, -

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративну справу, порушену відносно ОСОБА_2 за ознаками ч.1 ст.173-2 КУпАП – провадженням закрити у зв’язку із відсутністю в його діях складу адміністративного правопорушення.

Постанова судді набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.

Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником протягом десяти днів з дня винесення.

Апеляційна скарга подається до апеляційного суду Тернопільської області через Тернопільський міськрайонний суд.



СУДДЯ









Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація