Судове рішення #5765637

Справа №2-841\2008

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

20 серпня 2008 року     м.  Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого       судді Коваленко В.П.

при секретарі     Присяжнюк Т.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Радомишль справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Ленінської сільської ради Радомишльського району Житомирської області,  третя особа - ОСОБА_2 ,  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини -

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1,  звернулася до суду із зазначеним позовом,  в якому просить визначити їй додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті своєї матері. В підтвердження своїх вимог посилається на те,  що ІНФОРМАЦІЯ_2 року в селі Леніно Радомишльського району Житомирської області померла її мати ОСОБА_3 . Вона не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини по тій причині,  що їй не було відомо про заповіт покійної.

В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги,  просить їх задовольнити,  визначити їй додатковий строк в межах одного місяця від дня набуття рішення суду законної сили . Відповідач в судове засідання не з»явився,  надіслав заяву,  в якій просить розглянути справу без його участі,  проти позову не заперечує. Третя особа ОСОБА_2 проти позову не заперечує,  просить визначити своїй сестрі додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини .

Виходячи з наведеного ,  суд вважає,  що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

Відповідно до ч.4  ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку,  встановленому  ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4  ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Як встановлено судом    позивачка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 року в селі Леніно Радомишльського району Житомирської області. У свідоцтві про народження матір»ю її записана ОСОБА_3. 8 липня 1978 року вона одружилася з ОСОБА_4    і їй було присвоєно прізвище ОСОБА_1. Дошлюбне прізвище позивачки ОСОБА_1.

ІНФОРМАЦІЯ_2 року в тому ж селі Леніно Радомишльського району у віці 89 років

померла мати позивачки ОСОБА_3 ,  про що в книзі реєстрації

смертей виконкомом Ленінської сільської ради Радомишльського району Житомирської

області зроблено запис за № 3.    

Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку та іншого майна.

2

Ще при житті 28 березня 1995 року мати склала заповіт,  яким все своє майно,  де б воно не знаходилось і з чого б воно не складалось заповідала своїй дочці ОСОБА_1. Даний заповіт посвідчений секретарем Ленінської сільської ради,  на день смерті заповідача ніким не скасований і не змінений.

Позивачка в передбачений законом шестимісячний строк не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини,  так як їй не було відомо про наявність такого заповіту. Інший спадкоємець ОСОБА_2 відмовилася від прийняття спадщини на користь сестри.

У відповідності до вимог  ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування мають діти спадкодавця,  той з подружжя,  який його пережив та батьки.

Згідно з вимогами  ст.  ст. 1272,  1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,  який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,  суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

При таких обставинах суд вважає,  що позивачка пропустила зазначений строк з поважних причин,  а тому її вимоги задовольняє.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст. 130,  174 ЦПК України,   ст.  ст.  1270, 1272,  1235,  1261 ЦК України,  суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визначити ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженці с Леніно Радомишльського району Житомирської області додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті матері ОСОБА_3 ,  померлої ІНФОРМАЦІЯ_2 року -один місяць з дня набрання рішення суду чинності.

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація