Справа №2- 848/2008 року
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 серпня 2008 року м. Радомишль
Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:
головуючого судді Коваленко В.П.
при секретарі Присяжнюк Т.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Радомишль справу за позовом ОСОБА_1 до виконкому Кочерівської сільської ради Радомишльського району Житомирської області, про встановлення факту прийняття спадщини та визнання права власності на спадкове нерухоме майно -
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду із зазначеним позовом, в якому просить встановити факт прийняття спадщини та визнати право власності на майно -житловий будинок з господарськими спорудами, розташований в селі Поташня Радомишльського району Житомирської області по вулиці Лісова 16. В підтвердження своїх вимог посилається на те, що 27 травня 2001 року в м. Бровари Київської області померла її мати ОСОБА_2 . Вона не звернулася до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини, але прийняла її фактично, проживаючи в будинку та обробляючи земельну ділянку. Однак , нотаріус позбавлений можливості видати їй свідоцтво про право на спадщину на вказаний будинок, так як в бюро технічної інвентаризації право власності на спірний будинок не зареєстровано за померлою.
В судовому засіданні позивачка підтримала позовні вимоги, просить встановити факт прийняття спадщини , визнати її покійну матір власником спадкового будинку, а за нею - право власності на спірне майно.
Відповідач в судове засідання не з»явився, надіслав заяву, в якій просить розглянути справу без його участі, проти позову не заперечує.
Виходячи з наведеного , суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.
Відповідно до ч.4 ст. 130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється судове рішення в порядку, встановленому ст. 174 ЦПК України. Згідно з ч.4 ст. 174 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Як встановлено судом позивачка народилася 9 серпня 1962 року в селі Поташня Радомишльського району Житомирської області, у свідоцтві про народження її матір»ю записана ОСОБА_2 .
27 травня 2001 року у віці 72 років померла мати позивачки ОСОБА_2, про що свідчить свідоцтво про смерть.
Після її смерті залишилось спадкове майно у вигляді житлового будинку з господарськими спорудами, розташованого в селі Поташня Радомишльського району Житомирської області по вулиці Лісова 16.
Позивачка в передбачений законом шестимісячний строк не звернулася до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини, про що свідчить відповідь із Радомишльської нотаріальної контори. Однак, прийняла її фактично , проживала у спірному будинку, обробляла земельну ділянку, сплачувала страхові платежі. Дана обставина доведена довідкою Кочерівської сільської ради і пбвністю відповідає вимогам ст. ст. 529, 549 ЦК
2
України в редакції 1963 року.
Проте, нотаріус обґрунтовано відмовляє позивачці у видачі свідоцтва про право на спадщину на будинок, так як власність на померлого спадкодавця не зареєстровано бюро технічної інвентаризації. Згідно довідки КП «Житомирське обласне міжміське бюро технічної інвентаризації» №3131 від 8 серпня 2007 року право власності на будинок 16 по вулиці Лісова в селі Поташня Радомишльського району Житомирської області зареєстровано, вартість домоволодіння становить 40075 гривень .
У відповідності до вимог ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування
за законом мають діти спадкодавця, той з подружжя, який його пережив та батьки.
Згідно з вимогами ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не
заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набути
правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права
власності не встановлена судом. Статтею 331 ЦК України передбачено, що право
власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не
встановлено договором або законом.
Пленум Верховного Суду України в п.3 постанови №4 від 24.06.1983 року « Про
практику розгляду судами України справ про спадкування» роз'яснив, що в порядку
окремого провадження розглядаються заяви про встановлення факту прийняття спадщини
якщо при цьому немає спору про право на спадщину.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 130, 174 ЦПК України, ст. ст. 328, 331, 392, 1261 ЦК України, ст. ст. 529, 549 ЦК України, суд-
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Встановити факт прийняття ОСОБА_1 спадщини після смерті матері ОСОБА_2 .
Визнати ОСОБА_2 , померлу 27 травня 2001 року у м. Бровари Київської області власником цілого житлового будинку з надвірними будівлями, розташованого в сі Поташня Радомишльського району Житомирської області по вулиці Лісова 16.
Визнати за ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженкою ІНФОРМАЦІЯ_2 право власності на цілий житловий будинок з надвірними спорудами, розташований в селі Поташня Радомишльського району Житомирської області по вулиці Лісова 16, вартістю 40075 гривень в порядку спадкування після смерті матері ОСОБА_2
Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.
- Номер: 2-п/726/7/16
- Опис:
- Тип справи: на заяву про перегляд заочного рішення
- Номер справи: 2-848/2008
- Суд: Садгірський районний суд м. Чернівців
- Суддя: Коваленко В.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Залишено без руху
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 28.04.2016
- Дата етапу: 04.05.2016