Судове рішення #576829
Справа № 2-4075 2006 рік

Справа № 2-4075 2006 рік

РІШЕННЯ ІМЕНЕМ    УКРАЇНИ

/заочне/

17 січня 2007 року Солом"янський районний суд м.Києва в складі:

головуючого- судді-           Усатової І.А.

при секретарі-          Жлукто І.М.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини,-

ВСТАНОВИВ:

Позивачка звернулася до суду з позовом і просить стягнути з відповідача кошти     в розмірі % частини заробітку відповідача на її користь на утримання доньки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 до повноліття дитини.

Посилається в позові на те,що перебувала з відповідачем у шлюбі,від якого мають    доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1.  Сімейні  відносини між  ними припинені, донька залишився  на її утриманні.  Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання доньки і не цікавиться її долею. Позивачка просила справу слухати в її відсутність.

Відповідно до ч.1 ст.77 ЦПК України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, зобов"язані повідомляти суд про зміну свого місця проживання (перебування, знаходженняО або місцезнаходження під час провадження справи. У разі відсутності заяви про зміну місця проживання або місцезнаходження судова повістка надсилається на останню відому судові адресу і вважається доставленою, навіть якщо особа за цією адресою більше не проживає або не знаходиться.

Відповідно до ч.З ст.27 ЦПК України особи, які беруть участь у справі, зобов"язані добросовісно здійснювати свої процесуальні права та виконувати процесуальні обов"язки.

Відповідач       в судове засідання  не з"явився,     про день і час розгляду справи повідомлявся

належним чином, про причини неявки суд не повідомив . Суд відповідно до ст. 169 ЦПК України вважає за можливе розглянути справу на підставі наявних у справі матеріалів у його відсутність, оскільки неявка відповідача    не перешкоджає постановлению заочного рішення.

Дослідивши матеріали справи,суд вважає позов   обґрунтованим, виходячи з наступного. Встановлено, що сторони   сторони перебували    в   шлюбі, від якого мають   доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1

21.03.2006 року шлюб між сторонами розірвано Після розірвання шлюбу дочка залишилась на утриманні позивачки.

Відповідач добровільно не надає матеріальної допомоги на утримання дочки, хоча має таку можливість. Згідно зі ст. 180 Сімейного кодексу України батьки зобов'язані   утримувати дитину   до досягнення нею повноліття.

Згідно зі ст. 181 Сімейного кодексу України за рішенням суду кошти на утримання дитини (аліменти) присуджуються у частці від доходу її матері, батька і (або) у твердій грошовій сумі.

Право на утримання настає за умови, що чоловік може надавати матеріальну допомогу. Виходячи з того, що дочка сторін проживає з позивачкою і відповідач не надає матеріальної допомоги на її утримання, суд вважає вимоги позивачки обгрунтованими.

При цьому суд враховує, що відповідач здоровий, працездатний, може працювати та сплачувати аліменти на утримання дитини, а не перекладати свої обов'язки батька на її плечі та на інших осіб.

Керуючись ст.ст.180,181 Сімейного кодексу України,ст.ст. 57-58,30,208-209,212-215   ЦПК України,суд,-

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити .

Стягнути щомісячно з           ОСОБА_2 ,    ІНФОРМАЦІЯ_2,    мешкає: АДРЕСА_1 на користь ОСОБА_1 кошти на утримання неповнолітньої дочки ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі 1/4 частини усіх видів його заробітку, але не менше ніж 30 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, починаючи з 24.10.2006 року і до її повноліття.

Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду м.Києва протягом   20 днів   після подання заяви про апеляційне оскарження , яка подається в 10 денний термін з дня проголошення рішення.

Рішення може бути переглянуто судом, який його постановив, за письмовою заявою відповідача, яка має бути подан протягом 10 днів з дня отримання його копії.

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація