Справа № 4-24/2007р.
ПОСТАНОВА
12лютого 2007року м.Свалява
Свалявський районний суд Закарпатської області в особі:
головуючого-судді: Жиганської Н.М.
при секретарі: Гаврош Л.П.
з участю прокурора: Чонка О.Ю.
адвоката ОСОБА_1
підозрюваного ОСОБА_2
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Свалява подання слідчого СВ Свалявського РВ УМВС України в Закарпатській області про обрання міри запобіжного заходу - взяття під варту відносно
ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця с. Р. Гута, Свалявського району, Закарпатської області, мешканця (зі слів) смт. Воловець, Закарпатської області, українця, громадянина України, одруженого, не працюючого, раніше судимого Свалявським районним судом 27.09.1999 року за ст. 140 ч. З КК України (в редакції 1960 року) до двох років позбавлення волі, з конфіскацією всього особистого майна, на підставі ЗУ «Про амністію» звільненого від кримінальної відповідальності, підозрюваного у вчиненні злочину, передбаченого ст. 189 ч.2 КК України,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Свалявського РВ УМВС України в Закарпатській області звернувся до суду з поданням про обрання міри запобіжного заходу - взяття під варту відносно ОСОБА_2, який обгрунтовано підозрюється в тому, що він 29 січня 2007 року, біля 14.00 години за попередньою змовою з ОСОБА_3, знаходячись на перевалі с. Уклин, Свалявського району, діючи навмисно, із застосуванням насильства, вимагали передачі майна, що належить громадянину ОСОБА_4, після чого останній віддав їм 190 гривень та мобільний телефон «Нокія-Н 72» з телефонною та флеш картками вартістю 1700 гривень, в результаті чого спричинив ОСОБА_4 матеріальну шкоду на суму 1890 гривень.
1 лютого 2007 року порушено кримінальну справу № 2303407 по факту вимагання відносно ОСОБА_2 за ознаками ст. 189 ч. 2 КК України.
8 лютого 2007 року дії ОСОБА_2 перекваліфіковано на ст. 186 ч.2 КК України.
12 лютого 2007 року відносно ОСОБА_2 порушено кримінальну справу за ст. 189 ч. 2 КК України.
В судовому засіданні слідчий своє подання підтримав повністю та просить обрати відносно ОСОБА_2 міру запобіжного заходу - взяття під варту, оскільки він перебуваючи на волі може ухилитися від слідства та суду, перешкодити встановленню істини по справі та, крім того, ОСОБА_2 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину.
Підозрюваний ОСОБА_2 в судовому засіданні просить суд не обирати відносно нього запобіжний захід взяття під варту, оскільки він має на утриманні двох маленьких дітей та мати дружини знаходиться на стаціонарному лікуванні у Половецькій РЛ.
Прокурор в судовому засіданні вважає, що подання слідчого підставне та просить
його задовольнити.
Захисник підозрюваного в судовому засіданні проти заявленого подання слідчого
заперечує та вважає, що відсутні підстави для обрання відносно підозрюваного запобіжного
заходу - взяття під варту.
Заслухавши пояснення слідчого, захисника, підозрюваного ОСОБА_2, думку прокурора, дослідивши матеріали кримінальної справи № 2303407, суд дійшов до слідуючого висновку.
Відповідно до ст. 155 КПК України - взяття під варту, як запобіжний захід застосовується в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки.
Санкція статті 186 ч. 2 КК України передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від чотирьох до шести років.
Разом з тим, при обранні запобіжного заходу суд повинен встановити обставини, що характеризують особу підозрюваного та інші обставини, зокрема, чи може особа перешкодити слідству перебуваючи на волі та ухилитися від слідства та суду.
Судом встановлено, що підозрюваний ОСОБА_2 обгрунтовано підозрюється у вчиненні злочину за ст. ст. 189 ч. 2,186 ч. 2 КК України та вчинені двох злочинів до цього.
Таким чином, суд вважає, що відносно підозрюваного ОСОБА_2 слід обрати запобіжний захід - взяття під варту.
Керуючись ст. ст. 273,155,165,165-2 КПК України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Обрати відносно підозрюваногоОСОБА_2 запобіжний захід у вигляді взяття під варту, про що йому оголосити.
Помістити підозрюваногоОСОБА_2 до ізолятора тимчасового тримання Свалявського РВ УМВС України в Закарпатській області.
На постанову може бути подано апеляцію протягом трьох діб з моменту її проголошення.