ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46
У Х В А Л А
02.07.2014р. Справа № 905/3311/14
Суддя господарського суду Донецької області Подколзіна Л.Д.
розглянувши матеріали за зустрічною позовною заявою: Публічного акціонерного товариства «Азовзагальмаш», м.Маріуполь
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Востоксервис-Инвест», м.Торез
про: стягнення заборгованості у розмірі 5377,52 грн.
ВСТАНОВИВ:
Приватне акціонерне товариство «Азовелектросталь», Донецька область, м. Маріуполь, в порядку ст.60 ГПК України, звернулось до господарського суду з зустрічною позовною заявою по справі №905/3311/14 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Востоксервис-Инвест», м.Торез, про стягнення заборгованості у розмірі 5377,52 грн.
Відповідно до положень частини третьої статті 2-1 ГПК України визначення судді для розгляду конкретної справи здійснюється автоматизованою системою документообігу суду під час реєстрації відповідних документів за принципом вірогідності, який враховує кількість справ, що перебувають у провадженні суддів, перебування суддів у відпустці тощо.
Так, автоматизованою системою документообігу суду для вирішення питання про прийняття зустрічної позовної заяви призначено суддю Подколзіну Л.Д.
Розпорядженням голови господарського суду Донецької області від 01.07.2014р. у зв’язку з перебуванням судді Бойко І.А. у відпустці справу №905/3311/14 передано судді Подколзіній Л.Д. для вирішення питання про прийняття зустрічної позовної заяви.
Також представник позивача за зустрічною позовною заявою надав клопотання від 26.06.2014р. про надання відстрочки оплати судового збору на зустрічну позовну заяву.
Суд відмовляє у задоволенні клопотання представника позивача за зустрічною позовною заявою.
Відповідно до ч. 1 ст. 60 ГПК України відповідач вправі реалізувати своє право на звернення до суду з зустрічною позовною заявою до початку розгляду справи по суті. Аналогічні за змістом вимоги закріплені ч. 5 ст. 22 ГПК України.
Пункт 3 частини 1 статті 57 ГПК України передбачає, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом (ч. 2 ст. 44 ГПК України).
Правові засади справляння судового збору, платників, об'єкти та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору визначаються Законом України «Про судовий збір».
Відповідно до ч.1 ст.3 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством
Розміри ставок судового збору встановлені у частині другій статті 4 Закону України «Про судовий збір». Зокрема, за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір справляється у розмірі 2 відсотків ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат; за подання позовної заяви немайнового характеру – 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Відтак, з огляду на приписи вказаного Закону позивачем у даному випадку повинно бути сплачено за подання до суду позовної заяви судовий збір у розмірі 1827,00 гривень.
Позивачем до матеріалів зустрічної позовної заяви не додано доказів сплати судового збору у встановлених Законом порядку та розмірі.
Відповідно до п.4 ч.1 ст.63 ГПК України неподання доказів сплати судового збору у встановлених порядку та розмірі є підставою повернення позовної заяви позивачу без розгляду.
Таким чином, зустрічна позовна заява подана без додержання вимог ст. ст. 54-57 ГПК України та відповідно до приписів п. 4 ст. 63 ГПК України підлягає поверненню позивачу без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 60, п. 4 ст.63 та ст.86 ГПК України, суд –
УХВАЛИВ:
Зустрічну позовну заяву Приватного акціонерного товариства «Азовелектросталь», Донецька область, м. Маріуполь до Товариства з обмеженою відповідальністю «Востоксервис-Инвест», м.Торез про стягнення заборгованості у розмірі 5377,52 грн. повернути позивачу без розгляду.
Ухвала може бути оскаржена через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом п’яти днів з дня її винесення.
Додаток: на адресу Приватного акціонерного товариства «Азовелектросталь», зустрічна позовна заява з доданими до неї документами всього на 13 аркушах.
Суддя Л.Д. Подколзіна
Вик. ОСОБА_1,
т.387-59-05,
надруковано 3 примірника:
1 ГСДО,
1 позивачу.
1 відповідачу