Судове рішення #5783404

                                        Справа № 2-522/2009 р.

РІШЕННЯ

іменем України

17 серпня 2009 року                                   смт.Золочів Золочівський районний суд Харківської області у складі:

                      головуючого                                               судді          Калайда І.С.,

                      секретаря                                                                        Бойко І.О.,

         розглянувши  у  попередньому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_3 та ОСОБА_4  про визнання права власності в порядку спадкування,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 просить суд визнати за ним  право власності в порядку спадкування після смерті діда – ОСОБА_5, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5, на житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані поАДРЕСА_1. Зазначив, що першочерговими спадкоємцями після смерті діда була його дружина – ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 не посвідчивши нотаріально прийняття спадщини, та їх діти – ОСОБА_3, ОСОБА_2 та ОСОБА_4, які від прийняття спадщини відмовляються на його користь. На даний час він продживає в даному будинку, здійснює поточний ремонт, обробляє присадибну ділянку, тому фактично спадщину прийняв.

Від відповідачів – ОСОБА_3, ОСОБА_4 та ОСОБА_2 надійшли заяви про те, що вони відмовляються від належних їм за законом часток в спадщині після смерті батьків  на користь ОСОБА_1, та просять суд слухати справу за їх відсутності.

          Виходячи із наведеного, суд вважає, що рішення у справі можливо постановити при проведенні попереднього судового засідання.

          Відповідно  до ч.4 ст.130 ЦПК України при визнанні позову ухвалюється  судове рішення в порядку, встановленому ст.174 цього ж Кодексу. Згідно з ч.4 ст.174 ЦПК України у  разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того  законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

           Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення позивача, суд вважає, що позов  підлягає задоволенню.  

          Зі свідоцтва про смерть НОМЕР_1, виданого Золочівською селищною радою Харківської області 12.07.1993 року, видно, що ОСОБА_7 помер ІНФОРМАЦІЯ_5 в смт.Золочів, Харківської області (а.с.13).

         Відповідно до п.5 перехідних положень ЦК України правила книги шостої ЦК України застосовуються до спадщини, яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.  

          Згідно ст. 1261 ЦК України у першу чергу право на спадкування за законом мають діти спадкодавця, той подружжя, хто його пережив та батьки.

          Відповідно до ст.1218 ЦК України до складу спадщини входять усі права та обов”язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.  

          На підставі свідоцтва про право особистої власності на житло, виданого Золочівською селищною радою Харківської області 13.01.1998 року, ОСОБА_7 належав вцілому житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1 (а.с.9).

           Його першочерговими спадкоємцями була дружина – ОСОБА_6, яка померла ІНФОРМАЦІЯ_6 в смт.Золочів, та діти – ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_8, ІНФОРМАЦІЯ_2, та  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_3 (а.с.15-23).

           Згідно ст.1274 ч.2 ЦК України спадкоємець за законом має право відмовитися від прийняття спадщини на користь будь-кого із спадкоємців за законом незалежно від черги.

           Спадкоємці  першої черги відмовляються від прийняття спадщини на користь ОСОБА_1, надавши відповідні заяви.

           Відповідно до ст.1268 ч.5 ЦК України незалежно від часу прийняття спадщини вона належить спадкоємцеві з часу відкриття спадщини.          

            Згідно ст. 328 ч.2 ЦК України право власності вважається набутим правомірно, якщо інше не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.

          На відшкодування судових витрат позивач не наполягає.

          Виходячи з вищевказаного, згідно ст.ст. 130, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст.1218, 1274, 1268 ч.5 ЦК України,-

ВИРІШИВ:

             Позовні вимоги ОСОБА_1 задовольнити в повному об”ємі.

            Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4 , право власності у порядку спадкування після смерті ОСОБА_7, померлого ІНФОРМАЦІЯ_5, на житловий будинок з надвірними будівлями, розташовані по АДРЕСА_1.

            Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

           Головуючий:  

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація