Судове рішення #5783426

Справа № 2-181/2009 р.

РІШЕННЯ

  ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

03 серпня  2009 року                                 смт.Золочів  

Золочівський районний суд Харківської області  в складі:

            головуючого                               судді          Калайда И.С.,

            секретаря                                                        Бойко І.О.,

розглянувши у відкритому судовому  засіданні цивільну справу за позовом

ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу,  -

ВСТАНОВИВ:

       ОСОБА_1М . звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу. Вказала, що 30.10.2004 року  вони зареєстрували шлюб в відділі РАЦС Золочівського РУЮ Харківської області, актовий запис № 78. Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, яка проживає з нею та знаходиться на її утриманні.

       Одруження виявилося невдалим, оскільки відповідач не піклувався про створення нормальних сімейних стосунків, систематично влаштовував сварки. Подальше проживання та збереження шлюбу неможливе.  

       Відповідно до вимог ст.191 ч.5 ЦПК України сторонам був наданий двомісячний строк для примирення.

       В судовому засіданні 03.08.2009 року позивачка наполягала на розірванні шлюбу.

        Відповідач ОСОБА_2 проти розірвання шлюбу між ним та ОСОБА_1 не заперечував, пояснивши, що впевнився в тому, що збереження шлюбно-сімейних відносин між ними неможливий.  

        Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, суд вважає, що позов підлягає задоволенню.        

        Зі свідоцтва про одруження серії 1-ВЛ №105065, виданого повторно відділом РАЦС Золочівського району Харківської області 06.02.2009 року, видно, що між ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, та ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3,  (після одруження „Постольна”), укладено шлюб 30.10.2004 року, а/з № 78 (а.с.5).  

       Від шлюбу мають доньку ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 (а.с.4).

         Відповідно до ст. 112 ч. 2 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше  спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

       На теперішній час сторони не підтримують шлюбних відносин, характер відносин які склалися свідчить про повний розпад сім”ї, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу  суперечить інтересам  позивача, що має істотне значення.

          Згідно ст.105 ч.3 Сімейного Кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду, відповідно до ст. 110 цього ж Кодексу.

       Відповідно до ст. 3 п. 5 Декрету Кабінету Міністрів України „Про державне мито” від 30.04.1993 року  за вчинення актів громадянського стану з сторін необхідно стягнути державне мито.        

      На підставі ст.88 ЦПК України з відповідача на користь позивачки необхідно стягнути понесені нею та документально підтверджені судові витрати, до яких відносяться витрати на сплату судового збору – 8,50 грн., витрати на сплату інформаційно-технічного забезпечення – 31,25 грн., та витрати на правову допомогу – 100 грн.  

      На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 88, 209, 213, 214, 215 ЦПК України, ст.ст. 105, 110, 112 СК України,-

ВИРІШИВ:

          позовну заяву ОСОБА_1 про розірвання шлюбу задовольнити.

         Шлюб між  ОСОБА_1 та ОСОБА_2 , зареєстрований 30.10.2004 року відділом РАЦС Золочівського РУЮ Харківської області, актовий запис № 78,  розірвати.

         Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_4, на користь ОСОБА_1 судові витрати в сумі  139,75 грн. (сто тридцять дев”ять грн. 75 коп.).

          Витрати, пов”язані з видачею свідоцтва про розірвання шлюбу, покласти на ОСОБА_2 - 8 грн. 50 коп., та ОСОБА_1 – 8 грн. 50 коп.

       Рішення може бути оскаржене до Апеляційного суду Харківської області через Золочівський районний суд Харківської області. Заява про апеляційне оскарження рішення може бути подана протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а апеляційна скарга подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, або в порядку п.4 ст. 295 ЦПК України. Рішення набирає законної сили після закінчення строку подачі заяви на апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у вищезазначений строк, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

                                   

      Головуючий:  

                       

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація