Судове рішення #5783448

Справа № 2-431/2009 р.

 ЗАОЧНЕ РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ     УКРАЇНИ

         13 серпня 2009 року                                     смт.Золочів Золочівський районний суд Харківської області  в складі:

         головуючого                     судді           Калайда І.С.,

         секретаря                                               Бойко І.О.,  

розглянувши  у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом   ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення аліментів,-                                    

ВСТАНОВИВ:

          ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до ОСОБА_2 про стягнення аліментів на утримання їх неповнолітнього сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 грн. щомісяця. Зазначила, що 12.12.2007 року між нею та відповідачем розірвано шлюб. ОСОБА_2 має іншу сім”ю, матеріальної допомоги на утримання сина, який є інвалідом дитинства, не надає, угоди щодо добровільної сплати аліментів між ними не досягнуто.  

          ОСОБА_3 знаходиться на її утриманні, самотужки утримувати сина їй тяжко, оскільки має невеликий розмір заробітної плати, син, зважаючи на його стан здоров”я, відвідувати школу не взмозі, тому вона змушена наймати педагогів для навчання сина вдома, окрім того, йому необхідно купувати ліки, на що також витрачається багато коштів.          

          Відповідач в судове засідання не з”явився, про час та місце слухання справи був повідомлений своєчасно та належним чином, заперечень щодо позовних вимог не надав, про право надання яких йому було роз”яснено в ухвалі про відкриття провадження по справі. Про отримання відповідачем позовної заяви, ухвали про відкриття провадження та судової повістки свідчать поштові повідомлення.    

           Зі згоди позивачки суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.

           Розглянувши матеріали справи, вислухавши позивачку, суд вважає, що позов підлягає  задоволенню.

          Згідно ст. 180  Сімейного Кодекса України батьки зобов”язані  утримувати своїх дітей  до їх повноліття.  

          Зі свідоцтва про народження НОМЕР_1, виданого Зоочівським відділом РАЦС 27.08.1993 року, видно, що ОСОБА_3 народився ІНФОРМАЦІЯ_1, його батьками є ОСОБА_2 та ОСОБА_1. Дитина проживає з матір”ю в АДРЕСА_1, знаходиться на її утриманні (а.с.7).

           Окрім того, ОСОБА_3. є інвалідом дитинства, тому, зважаючи на його стан здоров”я, на його утримання необхідні кошти (а.с.6).

           Встановлено, що ОСОБА_2 матеріальної допомоги на утримання сина не надає, не цікавиться його життям.

           Згідно ст.184 Сімейного кодексу України якщо платник аліментів має нерегулярний, мінливий дохід, частину доходу отримує в натурі, а також за наявності інших обставин, що мають істотне значення, суд за заявою платника або одержувача може визначити розмір аліментів у твердій грошовій сумі. Розмір аліментів, визначений судом у твердій грошові йсумі, підлягає індексації відповідно до закону.  

           Зважаючи на те, що позивачці невідомо, чи працює відповідач, невідомо про розмір його доходу, суд вважає за необхідне стягнути аліменти з ОСОБА_2 в твердій грошовій сумі.  

           Відповідно до ст. 191 СК України аліменти на дитину присуджуються з дня пред”явлення позову.

            Оскільки відповідно ст.4 п.5 Декрету Кабінету Міністрів України позивачі за позовами про стягнення аліментів звільняються від сплати державного мита, то, згідно ст.88 ЦПК України, з відповідачки необхідно стягнути судовий збір.

            Окрім того, з відповідача необхідно стягнути витрати на інформаційно-технічне забезпечення в розмірі, що був встановлений Кабінетом Міністрів України на момент звернення ОСОБА_1 до суду з позовною заявою.

              Керуючись ст.ст. 88, 209, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 180, 184, 191  СК України, -

ВИРІШИВ:

               Позов ОСОБА_1 задовольнити.

               Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, на користь ОСОБА_1 аліменти на утримання сина ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 300 грн. щомісяця з послідуючою індексацією відповідно до закону, починаючи з 19.05.2009 року та до досягнення ним повноліття.

               Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір в сумі 51 грн. на користь держави, та 250 грн. за інформаційно -  технічне забезпечення.

         Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив за письмовою заявою відповідача, поданою протягом 10 днів з дня отримання його копії.

         Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Харківської області через районний суд шляхом подання в 10-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги або шляхом подання в десятиденний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і подання після цього протягом дванадцяти днів апеляційної скарги.

                У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржено відповідачем в апеляційному порядку.

                     Головуючий:    

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація