а
ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
02 червня 2009 р. Справа № 2-а-2218/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Загороднюка Андрія Григоровича,
При секретарі судового засідання: Подолян Наталії Вікторівні
За участю представників сторін:
прокурора : Коханець І.В.
позивача : Тушевська Л.Г.
відповідача : ОСОБА_1., ОСОБА_2
розглянувши матеріали справи
за позовом: прокурора Староміського району м. Вінниця в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв'язку України в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області
до: ОСОБА_1
про: стягнення фінансових санкцій у сумі 1700,0 грн.
ВСТАНОВИВ :
30.04.2009р. прокурор Староміського району м. Вінниці в інтересах держави - Міністерства транспорту та зв'язку України, яке представляє Головна державна інспекція на автомобільному транспорті в особі його структурного підрозділу - територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області звернувся до суду з позовом до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій у сумі 1 700 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що до прокуратури Староміського району м. Вінниці звернулось територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області з проханням про примусове стягнення санкцій, накладених постановою № 056810 від 23.06.2008р. на ОСОБА_1 за порушення законодавства про автомобільний транспорт в розмірі 1 700 гривень.
Державні інспектори територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області, керуючись Порядком здійснення контролю на автомобільному транспорті, провели перевірку дотримання Закону України "Про автомобільний транспорт" водієм автомобіля FAW CA 1031, д.н.НОМЕР_1ОСОБА_3. Під час перевірки встановлено, що у водія ОСОБА_3. були відсутні документи, передбачені ст. 48 Закону, які водії та автомобільні перевізники повинні мати та пред'являти особам, уповноваженим здійснювати контроль на автомобільному транспорті.
Відповідно до п. 20 Порядку складено акт перевірки № 000867 від 21.06.2008р., у якому зафіксовані порушення, відповідальність за яке передбачено ст. 60 ч. 1 абз. 3 Закону - надання послуг по перевезенню вантажів на автомобільному транспорті без оформлення документів, а саме: відсутня ліцензійна картка, у дорожньому листі відсутня відмітка про проходження водієм передрейсового медичного огляду перед виїздом на лінію.
23.06.2008р. начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області винесена постанова № 056810, якою за порушення законодавства про автомобільний транспорт до перевізника застосовано штрафні санкції в розмірі 1700 гривень. Борг, станом на день подання заяви до суду, не сплачено.
В судовому засіданні прокурор та представник позивача позовні вимоги підтримали та просили суд позов задовольнити з підстав викладених у позовній заяві.
Відповідач в судовому засіданні позовні вимоги визнала в повному обсязі, що також стверджується її письмовою заявою від 02.06.2009р.
Розглянувши матеріали справи, повно, всебічно і об'єктивно дослідивши надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.
Згідно акту перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 000867 від 21.06.2008р., складеного державними інспекторами під час перевірки автомобіля FAW CA 1031, д.н.НОМЕР_1, яким керував ОСОБА_3., що належить ОСОБА_1, виявлено порушення, а саме: надання послуг по перевезенню вантажу на договірних умовах без оформлених у встановленому порядку документів, а саме: ліцензійної картки, не оформлений дорожній лист, відсутній штамп про проходження передресового медогляду водія.
Водій в своїх письмових поясненнях в акті щодо причин порушень зазначив: "Забув в іншому автомобілі."
Постановою № 056810 від 23.06.2008р., винесеною начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області ОСОБА_4., за порушення ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт", доОСОБА_1. застосовано фінансову санкцію в розмірі 1700 грн. Вказана постанова, згідно супровідного листа № 02-3/4138, направлена на адресу відповідача 25.06.2009р.
Відповідно до ст. 48 Закону України “Про автомобільний транспорт” автомобільні перевізники, водії повинні мати і пред'являти особам, які уповноважені здійснювати контроль на автомобільному транспорті та у сфері безпеки дорожнього руху, документи, на підставі яких виконують вантажні перевезення.
Документами для фізичної особи, що здійснює вантажні перевезення на договірних умовах, є: для автомобільного перевізника - ліцензія та документ, що засвідчує використання транспортного засобу на законних підставах, інші документи, передбачені законодавством України; для водія - посвідчення водія відповідної категорії, реєстраційні документи на транспортний засіб, ліцензійна картка, товарно-транспортна накладна або інший визначений законодавством документ на вантаж, інші документи, передбачені законодавством України.
Іншими документами згідно з п.п. 11.1, 11.2, 11.3 Правил перевезення вантажів автомобільним транспортом в Україні, затверджених наказом Міністерства транспорту України від 14.10.1997 р. № 363, є дорожні листи вантажного автомобіля, що є документом суворої звітності.
Як вбачається із ст.18 Закону України "Про автомобільний транспорт" з метою організації безпечної праці та ефективного контролю за роботою водіїв транспортних засобів автомобільні перевізники зобов'язані здійснювати організацію та контроль за своєчасним проходженням водіями медичного огляду, забезпечувати їх санітарно-побутовими приміщеннями й обладнанням.
Згідно із п. 5.3 Положення про медичний огляд кандидатів у водії та водіїв транспортних засобів, затвердженого наказом Міністерства охорони здоров'я України та Міністерства внутрішніх справ України від 05.06.2000р. № 124/345, результат проведеного щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів фіксується в Журналі щозмінного передрейсового та післярейсового медичних оглядів водіїв, ф. N 137-2/о (додаток 4), після чого в шляховому листі ставиться штамп з висновком про придатність до керування транспортом. Штамп видається медичному працівнику в Українському медичному центрі безпеки дорожнього руху та його філіалах після проходження навчання методів проведення щозмінних передрейсових та післярейсових медичних оглядів водіїв транспортних засобів.
Абз. 3 ч. 1 ст. 60 Закону України “Про автомобільний транспорт” передбачено, що за порушення законодавства про автомобільний транспорт до автомобільних перевізників застосовуються санкції за: надання послуг з перевезень пасажирів та вантажів без оформлення документів, перелік яких визначений статтями 39 та 48 цього Закону, - штраф у розмірі ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (17 * 100 = 1700).
Судом встановлено, що територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області діяло на підставі та у межах наданих йому повноважень, а також у спосіб, передбачений діючим законодавством України щодо проведення перевірки та накладення фінансових санкцій.
Згідно ст. 36-1 Закону України “Про прокуратуру”, підставою представництва у суді інтересів держави - наявність порушень або загрози порушень економічних, політичних та інших державних інтересів внаслідок протиправних дій (бездіяльності) фізичних або юридичних осіб, що вчиняються у відносинах між ними або з державою.
Відповідно до ст. 60 Кодексу адміністративного судочинства України у випадках, встановлених законом, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини, прокурор, органи державної влади, органи місцевого самоврядування, фізичні та юридичні особи можуть звертатися до адміністративного суду із адміністративними позовами про захист прав, свобод та інтересів інших осіб і брати участь у цих справах.
Відповідно до ст. ст. 11, 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, а суд згідно ст. 86 цього Кодексу, оцінює докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх безпосередньому, всебічному, повному та об'єктивному дослідженні.
Враховуючи те, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи, суд приходить до висновку про доцільність задоволення позову.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
позов прокурора Староміського району м. Вінниці в інтересах держави в особі територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті у Вінницькій області доОСОБА_1про стягнення штрафу в сумі 1700,0 грн. задовольнити у повному обсязі.
Стягнути з ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1) в дохід Державного бюджету України 1700,0 грн. фінансових санкцій.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 09.06.09
Суддя Загороднюк Андрій Григорович