ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
м. Вінниця, вул. Островського, 14
тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua
____________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 липня 2009 р. Справа № 2-а-3032/09/0270
Вінницький окружний адміністративний суд в складі
Головуючого судді Загороднюка Андрія Григоровича,
При секретарі судового засідання: Балан Марині Анатоліївні
За участю представників сторін:
прокурора: не з'явився
позивача : Козлова В.В.
відповідача : не з'явився
розглянувши матеріали справи
за позовом: прокурора Калинівського району в інтересах держави в особі управлінняПенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області
до: відкритого акціонерного товариства "Корделівське АТП -10561"
про: стягнення заборгованості у розмірі 1833 грн. 74 коп.
ВСТАНОВИВ :
25.06.2009 р. до Вінницького окружного адміністративного суду звернувся прокурор Калинівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі з позовною заявою про стягнення з відкритого акціонерного товариства "Корделівське АТП-10561" заборгованості в сумі 1833 грн. 74 коп.
Позовні вимоги мотивовані тим, що відкрите акціонерне товариство перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області. За товариством утворилась заборгованість в сумі 1833,74 грн. по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пільгових пенсій, призначених за списком №2 гр. ОСОБА_1 за період з січня 2008р. по січень 2009р. включно.
Позивач під час судового засідання підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.
Представник відповідача в судове засідання не з`явився, причини неявки суду невідомі. Про день, час і місце розгляду справи повідомлено належним чином. Представник позивача висловив думку про можливість розгляду справи без участі відповідача. Суд, прийнявши до уваги думку представника позивача, вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або участю повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до ч.1 ст. 122 КАС України адміністративна справа має бути розглянута і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків провадження у справі. За таких обставин суд вирішив за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.
Повно, всебічно, об'єктивно дослідивши надані у справу докази, надавши їм юридичну оцінку, суд встановив наступне.
Відповідно до ч. 2 Прикінцевих положень Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” пенсійне забезпечення застрахованих осіб, які працювали або працюють на підземних роботах, на роботах з особливо шкідливими і особливо важкими умовами праці за списком № 1 та на інших роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком № 2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України, та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах або за вислугу років, які відповідно до законодавства, що діяло раніше, мали право на пенсію на пільгових умовах або за вислугу років, здійснюється, згідно з окремим законодавчим актом через професійні та корпоративні фонди.
Абзацом 4 п. 1 ст. 2 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування" передбачено, що для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону (п. 1 - суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників; п. 2 - філії, відділення та інші відокремлені підрозділи платників податку, зазначених у пункті 1 цієї статті, що не мають статусу юридичної особи, розташовані на території іншої, ніж платник збору, територіальної громади), об'єктом оподаткування є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів “б” “з” статті 13 Закону України “Про пенсійне забезпечення" до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого статтею 12 Закону України “Про пенсійне забезпечення”.
Відкрите акціонерне товариство "Корделівське АТП -10561" перебуває на обліку в управлінні Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області.
За відкритим акціонерним товариством "Корделівське АТП -10561" рахується заборгованість по невідшкодованих до Пенсійного фонду України фактичних витратах на виплату пенсій за віком на пільгових умовах, відповідно до п. "а" ст. 13 Закону України "Про пенсійне забезпечення", по громадянину ОСОБА_1 за період з січня 2008 р. по січень 2009р. (включно), в сумі 1833,74 коп.
Відповідно до Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України, затвердженої постановою правління Пенсійного фонду України від 19.12.2003 року №21-1, відшкодуванню підлягають витрати Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах відповідно до частини 2 “Прикінцевих положень” Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" в розмірі для платників, зазначених у підпункті 2.1.1 пункту 2.1 цієї Інструкції, яким являється відповідач, - також 100 відсотків фактичних витрат на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до абзацу першого частини 2 Прикінцевих положень Закону застрахованим особам, які працювали або працюють на роботах із шкідливими і важкими умовами праці за списком №2 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затверджених Кабінетом Міністрів України та за результатами атестації робочих місць, на посадах, що дають право на призначення пенсії за віком на пільгових умовах.
Відповідно до вимог Інструкції про порядок організації оформлення, фінансування та виплати пенсій, грошової допомоги підприємствам поштового зв'язку України, затвердженої спільним наказом Державного комітету зв'язку України, Міністерства праці та соціальної політики України, Пенсійного фонду України від 02.07.1998 року № 101/123/67, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 06.08.1998 року за № 494/2934, Пенсійним фондом України компенсуються витрати за доставку пенсій згідно тарифів встановлених Укрпоштою.
Згідно з наказом Державного комітету зв'язку та інформації України № 166 від 22.07.2004 року, зареєстрований в Міністерстві юстиції України 5.08.2004 року за № 09/1-2659-ЕП - тарифи на оплату послуг, пов'язаних з виплатою і доставкою державних пенсій та грошової допомоги, застосовуються підприємствами ( операторами ) зв'язку , що надають ці послуги, крім випадків, обумовлених законодавством. Розмір плати у відсотках від доставленої суми у селах, селищах міського типу, становить 1,56 %.
Відповідно до п.7 Інструкції про порядок обчислення і сплати підприємствами, установами, організаціями та громадянами збору на обов'язкове державне пенсійне страхування, інших платежів, а також обліку їх надходження до Пенсійного фонду України вказані витрати підлягають відшкодуванню на рахунки Пенсійного фонду України.
П.п. 6.8 п. 6 даної Інструкції передбачено, що підприємства щомісяця до 25-го числа вносять до Пенсійного фонду зазначену в повідомленні місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах.
Таким чином, загальна сума, яка підлягає відшкодуванню на рахунок Пенсійного фонду України відповідно до розрахунку ціни позову становить : 1833,74 грн.
На виконання вимог ухвали суду про відкриття провадження від 26.06.2009р. сторони склали акт взаємозвірки (а.с.34), який свідчить, що відповідач визнає наявну заборгованість перед позивачем у розмірі 1833,74 грн.
В силу ч. 2 ст. 124 Конституції України юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі.
Частиною 1 ст. 9 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що суд при вирішенні справи керується принципом законності відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
З огляду на вищевикладене, суд приходить до висновку про достатнє обґрунтування позовних вимог позивачем, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257 КАС України, суд -
ПОСТАНОВИВ :
позов прокурора Калинівського району в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області до відкритого акціонерного товариства "Корделівське АТП -10561" про стягнення заборгованості у розмірі 1833 грн. 74 коп. задовольнити повністю.
Стягнути з відкритого акціонерного товариства "Корделівське АТП -10561"(вул. Леніна, 54, с. Корделівка, Калинівський район, Вінницька область,22400, р/р 26003352348001 ВФ КБ "Приватбанк", МФО 302689, код 1332436) на користь управління Пенсійного фонду України у Калинівському районі Вінницької області (вул.Дзержинського, 24, м. Калинівка, Вінницька область, 22400, р/р 25602323541203 ОПЕРВ Ощадбанку м. Вінниця, МФО 302076, ід. код 21726913) заборгованість у розмірі 1833, 74 грн.
Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Повний текст постанови оформлено: 24.07.09
Суддя Загороднюк Андрій Григорович
Копія вірна:
Суддя:
Секретар: