Справа №2-36/2007 p.
РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29 січня 2007 року
Нововоронцовський районний суд Херсонської області
в складі судді Павлюченка B.C.
при секретарі Кателевській Л.А.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Нововоронцовка
справу за позовом ОСОБА_1 за довіреністю ОСОБА_2 до СТОВ "Херсонбекон" про виділення об"єкту із комплексу та присвоєння нового реєстраційного номера в порядку захисту прав споживача,
ВСТАНОВИВ:
Позивач просить виділити як власнику одним цілим об"єкти, які за договором купівлі-продажу були придбані у відповідача по справі та присвоїти об'єктам нові реєстраційні номери, поскільки він в 2005 році за договором купівлі-продажу придбав у приватну власність нежилі приміщення, які раніше належали СТОВ "Херсонбекон" а саме: столову під літером "Щ" загальною площею 377,9 кв.м., адміністративно - корпус під літером "Ш" площею 335,8 кв.м та частину прохідної. Дані об"єкти під вказаними літерами зареєстровані в державному бюро технічної інвентаризації. Після оформлення купівлі-продажу вказаних об"єктів СТОВ "Херсонбекон" не провело в БТІ змін літер в своїй інвентаризаційній справі і не вивело об"єкти із обліку свого товариства по БТІ, що перешкоджає розпоряджатись належним власнику майном, чим порушено його право як споживача, що придбав майно, яке позивач як особа похилого віку бажає подарувати своїм близьким. Для укладання договору дарування різним особам необхідно визнати як одне ціле предмет дарування, який знаходиться в переліку об"єктів придбаного майна та присвоїти об"єкту новий реєстраційний номер.
Відповідач не заперечує проти позову, поскільки за договором купівлі-продажу товариство отримало кошти за столову, адміністративно-побутовий корпус і частину прохідної, ніяких претензій на вказане майно не мають, тому не заперечує провести зміну літер присвоєних об"єктам по БТІ за бажанням нового власника.
Позов підлягає задоволенню, поскільки у відповідності до ст.ст. 4,15,21 Закону України "Про захист прав споживача" частково порушені права позивача, поскільки відповідач не провів змін літер і не вивів із обліку продані об"єкти із інвентаризаційної справи, чим порушено право споживача на придбане майно у приватну власність. Поскільки позивач як власник майна, він у відповідності до ст. 319 ЦК України володіє, користується,розпоряджається своїм майном на власний розсуд, та вчиняти будь-які дії, які не суперечать закону. Тому маючи бажання подарувати об"'єкти різним особам, він набув право провести зміну літер і виділити кожен об"єкт як одне ціле.
Керуючись ст.ст.3,4 ЦПК України, 4,15,21,22 Закону України "Про захист прав споживача ",319 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Виділити із групи нежилих приміщень, придбаних за договором купівлі-продажу 13.06.2005 року в окремі об"єкти столову та адміністративно - побутовий корпус в окремі об"єкти.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на столову позначену літером "Щ" (цегла) загальною площею 377,9 кв.м, як на ціле - об"єкт столова та присвоїти об"єкту новий реєстраційний номер.
Визнати право власності за ОСОБА_1 на адміністративно - побутовий корпус позначений літером "Ш" загальною площею 335,8 кв.м, як на ціле -об"єкт адміністративно - побутовий корпус та присвоїти об"єкту новий реєстраційний номер.
Заява про оскарження рішення суду може бути подана протягом 10 днів, апеляція може бути подана протягом 20 днів після подачі заяви про оскарження до апеляційного суду Херсонської області через районний суд.
Суддя: