Судове рішення #5804926

 

ВІННИЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

м. Вінниця,    вул. Островського, 14

тел/факс (0432) 55-15-10, 55-15-15, e-mail: inbox@adm.vn.court.gov.ua

____________________________________________________________________________________________________

 

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ 

 

20 серпня 2009 р.                                                                                   Справа № 2-а-2990/09/0270

 

Вінницький окружний адміністративний суд в складі

Головуючого судді Загороднюка Андрія Григоровича,

 

При секретарі судового засідання:   Балан Марина Анатоліївна 

За участю представників сторін:

позивача      :   Специвцева В.В.

відповідача :   не з'явився

 

розглянувши матеріали справи

за позовом: Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції  

до:   суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 

про: стягнення 2011 грн. 87 коп.

 

ВСТАНОВИВ :

23.06.2009р. до Вінницького окружного адміністративного суду звернулась Жмеринська об'єднана державна податкова інспекція з адміністративним позовом до суб'єкта підприємницької діяльності-фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість в сумі 2011,87 грн. 

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач є платником податків і зборів, передбачених Законом України  "Про систему оподаткування". Станом  на 19.06.2009р. відповідач має податковий борг із сплати податку на додану вартість в сумі 2011,87 грн. внаслідок не подання  податкової звітності з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень листопад, грудень 2007р.

Під час судового засідання представник позивача підтримав позовні вимоги, посилаючись на обставини, викладені у позовній заяві.

Відповідач в судове засідання не з'явився, причини неявки суду не відомі. Про день, час і місце розгляду справи повідомлений завчасно і належним чином.   Суд вважає, що вжив достатні заходи для повідомлення відповідача належним чином про час і місце розгляду судової справи з його участю або повноважного представника відповідача, для реалізації ним права судового захисту своїх прав та інтересів. Відповідно до ч. 1 ст. 122 КАС України адміністративна  справа  має  бути  розглянута  і вирішена протягом розумного строку, але не більше двох місяців з дня відкриття провадження у справі, якщо інше не встановлено цим Кодексом, тому неявка відповідача у судове засідання без повідомлення причин свідчить про умисне затягування розгляду справи, що може потягнути за собою порушення строків провадження у справі. За таких обставин суд вважає за можливе розглянути справу без участі відповідача або його повноважного представника.

Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши докази по справі, суд встановив наступне.

Приватний підприємець ОСОБА_1 зареєстрований виконавчим комітетом Жмеринської міської ради Вінницької області 04.12.1995р. , з 04.12.1995р.  знаходиться на обліку в Жмеринській  об'єднаній державній податковій інспекції за №375 (а.с. 6).

Згідно акту Жмеринської  об'єднаної державної податкової інспекції від 24.06.2009р. №10/17-НОМЕР_1 СПД Лисянський  Ігор Геннадійович не подавав податкової звітності з податку на додану вартість за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень, серпень, вересень, жовтень, листопад, грудень 2007р.

На підставі вказаного акту   позивачем винесено податкове повідомлення-рішення від 24.06.2008р. №0006581701/0 на суму податкового зобов'язання 2040, грн. Згідно облікових карток платника, станом на 01.07.2008р. рахувалась переплата в сумі 28,13 грн.

Таким чином, сума штрафних (фінансових) санкціях по податку на додану вартість становить 2011,87 грн.

Відповідно до ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Відповідно  до ст. 20 Закону України “Про систему оподаткування” контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів) здійснюється державними податковими органами та іншими державними органами в межах повноважень, визначених законами. Згідно ст. 14 податок на додану вартість відноситься до загальнодержавних податків і зборів.

Статтею 2 Закону України “Про порядок погашення зобов'язань перед бюджетами та державними цільовими фондами” №2181-ІІІ від 21.12.2000 р. податкові органи відносяться до контролюючих органів - стосовно податків і зборів (обов'язкових платежів), які справляються до бюджетів та державних цільових фондів.

Згідно п.. 4.1.4 ст. 4 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами"  податкові декларації подаються за базовий податковий (звітний) період, що дорівнює календарному місяцю - протягом 20 календарних днів за останнім календарним днем звітного (податкового) періоду.

Відповідно до п. 17.3 ст. 17 вказаного Закону сплата (стягнення) штрафних санкцій, передбачених цією статтею, прирівнюється до сплати (стягнення) податку та оскарження їх сум.

Згідно пп. 5.2.1 п. 5.2 ст.5 Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" податкове зобов'язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим у день отримання таким платником податків податкового повідомлення.

Згідно п. 5.4.1 ст. 5 Закону  узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строк, визначені цією статтею (тобто протягом 10 календарних днів після подання податкової декларації чи з дня отримання податкового повідомлення-рішення), визнається сумою податкового боргу платника податків.

Статтею 11 Закону України "Про систему оподаткування" встановлено, що відповідальність за своєчасність сплати податків і зборів і додержання Законів про оподаткування несуть платники податків і зборів відповідно до Законів України.

Підпунктом 3.1.1 п. 3.1 ст. З Закону України "Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондами" передбачено, що виключно за рішенням суду в рахунок погашення податкового боргу можуть бути примусово стягнені активи платника податків (кошти, матеріальні та нематеріальні цінності), що належать юридичній або фізичній особі за правом власності або повного господарського відання.

Відповідно до ст. 71 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення. Представником позивача в судовому засіданні доведено факт заборгованості приватного підприємця ОСОБА_1  з податку на додану вартість в сумі 2011,87   грн.

Враховуючи, що вимоги позивача є обґрунтованими, відповідають дійсним обставинам та матеріалам справи,  а, отже, підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст. 70, 71, 79, 86, 94, 128, 158, 162, 163, 167, 255, 257  КАС України, суд -

 

ПОСТАНОВИВ :

 

позов  Жмеринської об'єднаної державної податкової інспекції до  суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій по податку на додану вартість в сумі 2011,87 грн. задовольнити повністю

Стягнути з суб'єкта підприємницької діяльності - фізичної особи ОСОБА_1 (АДРЕСА_1, код НОМЕР_1) до Державного бюджету України штрафні (фінансові) санкції по податку на додану вартість в сумі 2011,87 грн.

 

Відповідно до ст. 186 КАС України постанова може бути оскаржена протягом 10 днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 цього Кодексу - з дня складення в повному обсязі шляхом подачі заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. При цьому апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження , якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до суду апеляційної інстанції через суд , який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

 

Відповідно до ст. 254 КАС України постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає сили після закінчення цього строку.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

 

 Повний текст постанови оформлено:   21.08.09 

 

Суддя                                                                     Загороднюк Андрій Григорович

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація