Копія Справа № 2- 26-07
ЛЮБОМЛЬСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Рішення Іменем України
м.Любомль 29 січня 2007 року
Любомльський районний суд Волинської області в складі головуючого
- судді Мосієвича І.В.,
при секретарі Кузьміній Т.О.,
з участю позивача ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Любомль цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Прип"ятської сільської Ради Шацького району Волинської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,-
встановив:
У суд з позовною заявою звернувся ОСОБА_1, який просить суд ухвалити рішення, яким визнати поважними причини пропуску строку для прийняття спадщини, оскільки він постійно проживає в республіці Білорусь і тривалий час працював в сільськогосподарському господарстві з ненормованим робочим тижнем без вихідних, та визначити йому у зв"язку з цим, додатковий строк для подання відповідної заяви.
Свої вимоги обґрунтував тим, що після смерті батька ІНФОРМАЦІЯ_1 залишилось спадкове нерухоме майно - житловий будинок та надвірні будівлі присадибна ділянка АДРЕСА_1 та вклад у банку, спадкоємцем яких за законом є позивач.
Для прийняття спадщини ОСОБА_1 звернувся до державного нотаріуса, але йому відмовили у видачі свідоцтва про право на спадщину у зв'язку з пропущенням строку її прийняття, який згідно з законодавством становить шість місяців, тому змушений звернутись до суду.
В судовому засіданні позивач вимоги позову підтримав.
Відповідач про час і місце судового засідання повідомлявся належним чином, про що свідчить розписка про одержання судової повістки, однак причину своєї неявки суду не повідомив. Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи, що відповідає положенням ст.224 ЦПК України.
Судом установлені такі факти та відповідні їм правовідносини.
З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_2 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 в с. Прип"яить Шацького району Волинської області.
З свідоцтва про народження ОСОБА_1 серії НОМЕР_2 вбачається, що батьками останнього записані ОСОБА_2 та ОСОБА_3.
З довідки виданої ІНФОРМАЦІЯ_2 с Іменин Кобринського району Брестської області Республіки Білорусія, вбачається, що ОСОБА_1 працював на тваринницькій фермі з 01 травня по 31 жовтня 2006 року включно без вихідних, оскільки в господарстві не було підмінного працівника.
Частиною 1 ст. 1269 ЦК України передбачено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини.
Відповідно до ч.1 ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.
Згідно ч.3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Таким чином, заслухавши пояснення позивача та дослідивши у справі наявні докази, суд приходить до висновку, що причини передбаченого законом строку слід визнати поважними, у зв"язку з чим є підстави для визначення ОСОБА_1 додаткового строку для подання ним заяви про прийняття спадщини, а тому позов підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.10,11, 60, 209, 212, 214-215 ЦПК України, на підставі ст. ст. 1269,1270,1272 ЦК України, суд --
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_3, жителю АДРЕСА_2, додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини строком до ЗО березня 2007 року.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Волинської області через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.
Головуючий: суддя /підпис/ І.В. МОСІЄВИЧ
Суддя: І.В.МОСІЄВИЧ