Судове рішення #5811458

   № 2-О-94

2009 рік

 

РІШЕННЯ

іменем України

14 серпня 2009 року                                                                                       м. Зміїв

Зміївський районний суд Харківської області

в складі :     головуючого судді                 – Россолова В.В.,

за участю секретаря судового засідання     – Онацької В.В.,

народних засідателів             – Давидової З.П.,

                        – ОСОБА_1,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Змієві Харківської області цивільну справу за заявою Комунального закладу охорони здоров’я Обласний протитуберкульозний диспансер № 3 про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, заінтересована особа ОСОБА_2,

ВСТАНОВИВ:

Комунальний заклад охорони здоров’я Обласний протитуберкульозний диспансер № 3 4 серпня 2009 року звернувся до суду з заявою про обов’язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу, заінтересована особа ОСОБА_2, в якій вказали, що хворий ОСОБА_2, який проживає за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1 перебуває на диспансерному обліку в Обласному протитуберкульозному диспансері № 3 з 2006 року. Лікується не регулярно, короткостроковими курсами, неодноразово виписувалася із стаціонарного відділення диспансеру за порушення режиму та пияцтво. А в більшості випадків самовільно залишала лікувальний заклад ще до закінчення курсу лікування. Хоча за її станом здоров'я їй необхідно постійне, тривале лікування. В результаті недбалого лікування, що відбувається з вини самої хворої, туберкульоз прогресує і перейшов у хронічну форму з постійним бактеріовиділенням, що є дуже небезпечною формою захворювання як для самої хворої, так і для оточуючих людей. В період, коли хвора не лікується в стаціонарному відділенні, вона створює загрозу для оточуючих в епідеміологічному відношенні. ОСОБА_2 ігнорує виклики медпрацівників. Вона неодноразово попереджався про наслідки її недбалого ставлення до лікування, але будь-якої позитивної реакції з його боку не має. Відповідно до висновку нарколога у ОСОБА_2 встановлено діагноз хронічного алкоголізму, синдром алкогольної залежності і рекомендовано примусове лікування в Харківській Обласній психіатричній лікарні № 1 на протязі шести місяців. Оскільки ОСОБА_2 є дуже небезпечним для оточуючих та ще й хворий на хронічний алкоголізм, а у Обласній психіатричній лікарні № 1 є відділення для лікування хворих на туберкульоз та алкоголізм, то буде найдоцільнішим направити його на примусове лікування саме в цей медичний заклад і саме на шість місяців. Бо в коротший термін лікування буде неефективним та недостатнім.

Представник заявника ОСОБА_3 в судове засідання не з’явилася, надала суду письмову заяву, в якій вказала, що в зв’язку із зайнятостю на роботі немає змоги прибути в судове засідання, просила справу розглянути за її відсутності, доводи, викладені в заяві підтримала, наполягала на її задоволенні.

Заінтересована особа ОСОБА_2А, в судове засідання не з’явилася, надав до суду письмову заяву, в якій вказав, що в зв’язку з хворобою, просить не викликати його в судове засідання, проти госпіталізації заперечував.

Дослідивши наявні у справі докази, суд дійшов висновку, що заява обґрунтована і підлягає задоволенню з наступних підстав:

2

Відповідно до висновку ВКК Обласного протитуберкульозного диспансеру № 3 за № 228 від 27 липня 2009 року, у ОСОБА_2 заразна форма туберкульозу легень. Супроводжуючий діагноз – хронічний алкоголізм. В зв’язку з чим він потребує примусового лікування в Обласній психіатричній лікарні № 1 терміном на шість місяців /а.с. 5/.

Крім того, наявність захворювання на небезпечну форму туберкульозу у ОСОБА_2А підтверджується витягом з її історії хвороби та доповідними записками /а.с. 3-4, 6, 7-8, 9, 10/.

Відповідно до п. 10 ч. 2 ст. 234 ЦПК України, суд розглядає в порядку окремого провадження справи про обов'язкову госпіталізацію до протитуберкульозного закладу.

Згідно з ч. 2 ст. 12 ЗУ «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», хворі на заразні форми туберкульозу, в тому числі соціально дезадаптовані, із супутніми захворюваннями на хронічний алкоголізм, наркоманію чи токсикоманію, підлягають обов’язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів та зобов’язані пройти відповідне лікування. У разі ухилення від обов’язкової госпіталізації зазначені особи з метою запобігання поширенню туберкульозу за рішенням суду підлягають розшуку, приводу та обов’язковій госпіталізації до протитуберкульозних закладів, визначених місцевими органами виконавчої влади.

Таким чином, зважаючи на те, що ОСОБА_2А, хворий на заразну форму туберкульозу із супутнім захворюванням на алкоголізм, а також враховуючи той факт, що він ухиляється від обов’язкової госпіталізації до протитуберкульозного закладу, суд прийшов до висновку про необхідність задоволення заяви Обласного протитуберкульозного закладу № 3 і постановлення рішення про обовязкову госпіталізацію ОСОБА_2 до Обласної психіатричної лікарні № 1 для примусового лікування строком на шість місяців.

Керуючись ч. 2 ст. 12 ЗУ «Про боротьбу із захворюванням на туберкульоз», ст.ст. 3, 10, 11, 15, 60, 212-215, 218, 234 ЦПК України, суд –

ВИРІШИВ:

Заяву Комунального закладу охорони здоров’я Обласний протитуберкульозний диспансер № 3 – задовольнити.

Госпіталізувати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, що мешкає за адресою: с. Шелудьківка, вул. Мічуріна, 78 Зміївського району Харківської області до Обласної психіатричної лікарні № 1 для примусового лікування терміном на шість місяців.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку на подання заяви про апеляційне оскарження, якщо заяву про апеляційне оскарження не було подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження, рішення набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Заяву про апеляційне оскарження рішення може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.  

Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до апеляційного суду Харківської області через Зміївський районний суд Харківської області.

Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Головуючий:

народні засідателі:     Давидова З.П.

ОСОБА_1

  • Номер: 22-ц/791/1203/16
  • Опис: Виконавчий комітет Качкарівської сільської ради Бериславського району про визнання спадщини відумерлою,зацікавлена особа:Варга С.А.
  • Тип справи: на цивільну справу за апеляційною скаргою (а)
  • Номер справи: 2-о-94/09
  • Суд: Апеляційний суд Херсонської області
  • Суддя: Россолов В.В.
  • Результати справи: Ухвалено нове рішення по суті позовних вимог у зв'язку із:
  • Етап діла: Розглянуто
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.03.2016
  • Дата етапу: 07.04.2016
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація