Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #58150891

Справа № 149/2070/16-ц

Провадження №2-о/149/82/16

Номер рядка звіту 9

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

30.08.2016 р. Хмільницький міськрайонний суд Вінницької області в складі:

головуючого судді Клімика К.О.

за участю секретаря Гавлович Л.П.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Хмільнику цивільну справу за заявою ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2, заінтересовані особи: Управління Пенсійного фонду України у м. Хмільнику Вінницької області, Хмільницький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Вінницькій області, ОСОБА_3, ОСОБА_4 про встановлення факту батьківства, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1, що діє в інтересах неповнолітньої доньки ОСОБА_2 звернулась до суду із заявою про встановлення факту батьківства.

Свої вимоги заявник мотивує тим, що вона проживала разом із громадянином ОСОБА_5 з 1982 року однією сім'єю без реєстрації шлюбу. 17.09.1999 року у них народилась спільна дитина: донька ОСОБА_2. За життя померлий 27.01.2016 року ОСОБА_5 визнав себе її батьком, тривалий час проживав з її матір'ю у незареєстрованому шлюбі, допомагав у вихованні дітей, матеріальному забезпеченні та мав намір встановити батьківство, однак не встиг належним чином оформити своє батьківство стосовно доньки ОСОБА_2 А тому позивач вимушена звертатися до суду із вказаною заявою.

В судове засідання заявник не з'явилась, подала суду заяву в якій підтримала заявлені вимоги і просить справу розглянути у її відсутності.

Представники заінтересованих осіб та заінтересовані фізичні особи в судове засідання не з'явились, проте надали суду заяву, в якій заявлені вимоги визнали, просили справу слухати у їх відсутність, не заперечують проти задоволення позову.

Оскільки, визнання поданої заяви заінтересованими особами не суперечить закону, не порушує права, свободи та інтереси інших осіб, суд вважає, що заявлені вимоги підлягають задоволенню.

Судом встановлено, що 27.01.2016 року в с. Тараски Хмільницького району Вінницької області помер ОСОБА_5, що підтверджуються свідоцтва про його смерть серії І-АМ №336017.

Як вбачається із свідоцтва про народження ОСОБА_2 у графі "батько" вказано: ОСОБА_6.

Відповідно до ч. 2 ст. 256 ЦПК України у судовому порядку можуть бути встановлені також інші факти, від яких залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав фізичних осіб, якщо законом не визначено іншого порядку їх встановлення.

Згідно ст. ст.128,130 Сімейного кодексу України батьківство щодо дитини може бути встановлено судом, у разі смерті чоловіка, який не перебував у шлюбі з матір'ю. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи.

Суд розглядає заяви про встановлення факту батьківства в разі смерті особи, яку заявник вважає батьком дитини, і вирішує їх з урахуванням обставин, передбачених ст. 53 Кодексу про шлюб та сім'ю Української РСР. Заяви про встановлення факту визнання батьківства щодо дитини, народженої до 1 жовтня 1968 року, розглядаються судом у випадках, коли померла особа визнавала себе батьком дитини до цієї дати. (п.15 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення ) .

Оскільки підстави для визнання батьківства за рішенням суду, зазначені у ст. 128 СК (2947-14 ), істотно відрізняються від підстав його встановлення, передбачених у ст. 53 КпШС (2006-07 ), суди, вирішуючи питання про те, якою нормою слід керуватися при розгляді справ цієї категорії, повинні виходити з дати народження дитини. Так, при розгляді справ про встановлення батьківства щодо дитини, яка народилася до 1 січня 2004 р., необхідно застосовувати відповідні норми КпШС ( 2006-07 ), беручи до уваги всі докази, що достовірно підтверджують визнання відповідачем батьківства, в їх сукупності, зокрема, спільне проживання й ведення спільного господарства відповідачем та матір'ю дитини до її народження, спільне виховання або утримання ними дитини . (п.3 Постанови Пленуму ВСУ Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення )

Відповідно до ст.53 КпШС, в разі народження дитини у батьків, які не перебувають у шлюбі, при відсутності спільної заяви батьків батьківство може бути встановлене в судовому порядку за заявою одного з батьків або опікуна (піклувальника) дитини, особи, на утриманні якої знаходиться дитина, а також самої дитини після досягнення нею повноліття. При встановленні батьківства суд бере до уваги спільне проживання та ведення спільного господарства матір'ю дитини і відповідачем до народження дитини, або спільне виховання чи утримання ними дитини, або докази, що з достовірністю підтверджують визнання відповідачем батьківства.

Оскільки ОСОБА_1 та ОСОБА_5 проживали однією сім'єю , не реєструючи шлюб з 1981 року та від спільного проживання в 1999 році народилась ОСОБА_2 та всі проживали однією сім'єю, в подальшому ОСОБА_5 допомагав у вихованні дитини заявника, матеріально забезпечував, тому суд вважає за необхідне встановити факт батьківства.

За таких обставин суд вважає доведеним факт батьківства померлого 27.01.2016р. ОСОБА_5 відносно ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

В іншому порядку встановити факт батьківства неможливо, тому заява підлягає задоволенню.

Керуючись ст.53 КпШС, ст.ст. 212-215, 256-259 ЦПК України, суд, -

ВИРІШИВ:

Заяву задовольнити.

Встановити факт що ОСОБА_5, який помер 27.01.2016р був батьком ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1.

Рішення набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

Рішення можна оскаржити до апеляційного суду Вінницької області через Хмільницький міськрайонний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня проголошення рішення, а особі, яка не була присутня в судовому засіданні - з моменту отримання його копії.

Головуючий: Клімик К. О.


Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація