Судове рішення #5818791
Справа № 2а-10455/08/1570

 

Справа № 2а-10455/08/1570

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

           

        03 лютого 2009 року

                                     м. Одеса                         

 

 

            Одеський окружний адміністративний суд в складі:

 

             головуючого судді - Глуханчука О.В.

             при секретарі судового засідання  - Бобирь І.Р.

 

       за участю представників сторін:

         від позивача  - ОСОБА_1 (за довіреністю)

         від відповідача-1- ОСОБА_2 (за довіреністю)

         від відповідача-2 - ОСОБА_2 (за довіреністю)

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні позовну заяву товариства з обмеженою відповідальністю «Невада» до Державної податкової адміністрації в Черкаській області та Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про визнання дій ДПА в Черкаській області по проведенню 03.10.2007 року перевірки та складанню акту перевірки залу гральних автоматів протиправними та скасування рішення № 0009662360  від 19.10.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій, -

 

                                                       ВСТАНОВИВ:

 

         07 жовтня 2008 року до Одеського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов товариства з обмеженою відповідальністю «Невада» до Державної податкової адміністрації в Черкаській області та Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про визнання дій ДПА в Черкаській області по проведенню 03.10.2007 року перевірки та складанню акту перевірки залу гральних автоматів протиправними та скасування рішення № 0009662360  від 19.10.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій.

        Представник позивача підтримав позовні вимоги в повному обсязі, посилаючись на ті обставини, що  рішення ДПІ у Приморському районі м. Одеси № 0009662360  від 19.10.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій в сумі 1500 грн. 00 коп. прийнято відповідачем неправомірно, а перевірку ДПА в Черкаській області проведено з грубим порушенням закону, а саме: порушено вимоги ст.11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» щодо надання відповідачем під розписку суб'єкту, що перевіряється: направлення на позапланову виїзну перевірку, копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення.

       Також, представник позивача зазначив, що згідно ч.7 ст. 11-1 Закону України «Про державну податкову службу в Україні» позапланова виїзна перевірка може здійснюватися лише на підставі рішення суду, якого перевіряючими надано не було. 

       Представник позивача стверджував, що факт допуску посадових осіб органу державної податкової служби до перевірки господарюючого суб'єкта не свідчить про правомірність її проведення та правильність її результатів, з огляду на те, що такі висновки не випливають із приписів 11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні».

       Також представник позивача наполягав на тих обставинах, що надання послуги здійснено о 13 год. 40 хв., а початок перевірки - о 13 год. 56 хв. 

      Відповідач - 1 - ДПА в Черкаській області надіслав заперечення проти адміністративного позову, в якому проти позову заперечує та стверджує,  що перевірку залу гральних автоматів позивача було проведено згідно плану-графіку проведення перевірок на жовтень 2007 року та на підставі направлень № 006141 від 03.10.2007, № 006110 від 02.10.2007 року.

       Також, відповідач-1 вважає, що позивачем було порушено вимоги п.п.1, 2 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг». Крім того, в запереченнях на позовну заяву відповідач-1 зазначив, що податковим органом було проведено перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єкта підприємницької діяльності.

       Відповідач -2 - ДПІ у Приморському районі м. Одеси позовні вимоги не визнає та вважає проведену перевірку цілком правомірною, а оскаржуване рішення обґрунтованим, та просить суд в задоволені позовних вимог відмовити.

        Представник ДПІ у Приморському районі м. Одеси стверджувала, що посадовими особами ДПА в Черкаській області було проведено планову перевірку залу гральних автоматів розташованих за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 40, який належить товариству з обмеженою відповідальністю «Невада»,  здійснено без жодних порушень та відповідно до вимог Закону України «Про державну податкову службу в Україні» з додержанням вимог, підстав та порядку проведення планових перевірок суб'єктів господарювання, що використовують реєстратори розрахункових операцій.

         Також, представник відповідача, пояснила суду, що перевіряючим ОСОБА_3. о  13 год.40 хв. за допомогою купюро приймача було зроблено ставку  на гральний автомат в сумі 300 грн. 00 коп., після проведеної гри, о 13 год. 56 хв. перевіряючи пред'явили посвідчення та направлення на перевірку.  

Крім того, представник відповідача вважає, що позивачем було порушено вимоги п.1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

Суд, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи та надані докази, вважає, що позов задоволенню не підлягає з наступних підстав.                 

       Судом встановлено, що 03 жовтня 2007 року співробітниками Державної податкової адміністрації в Черкаській області, а саме: головним державним податковим ревізором-інспектором І рангу ОСОБА_4 та головним державним податковим ревізором-інспектором І рангу ОСОБА_3. на підставі направлень № 006141 від 03.10.2007 року та № 006110 від 02.07.2007 року проведено планову перевірку залу гральних автоматів, що належить позивачу та розташований за адресою: м. Черкаси, вул. Смілянська, 40. Перевірку було проведено щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами  підприємницької діяльності. 

       За результатами перевірки перевіряючими було складено акт перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності від 03.10.2007 року.  (арк. справи № 7-9).

       Перевірку здійснено в присутності чергової залу гральних автоматів ОСОБА_5

       Суд дослідив, що на підставі, акту перевірки від 03.10.2007 року відповідачем - 2 - ДПІ у Приморському районі м. Одеси було прийнято рішення № 0009662360 від 19.10.2007 року про застосування до ТОВ «Невада»  штрафних (фінансових) санкцій у сумі 1500 грн. 00 коп. (арк. справи № 11) за порушення п.1 ст.3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг».

          Згідно  ст. 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.    

         Посадові особи  органу  державної  податкової  служби  вправі приступити  до  проведення  планової  або   позапланової   виїзної перевірки  за наявності підстав для їх проведення,  визначених цим та іншими законами України,  та за умови надання платнику податків під розписку:

 -  направлення  на перевірку,  в якому зазначаються дата його видачі, назва органу державної податкової служби, мета, вид (планова або позапланова), підстави, дата початку та дата закінчення перевірки, посади, звання та прізвища посадових осіб органу  державної податкової служби,  які проводитимуть перевірку. Направлення на перевірку є дійсним за умови наявності підпису керівника органу ДПС служби, скріпленого печаткою ДПС;

- копії наказу керівника податкового органу про проведення позапланової виїзної  перевірки, в якому зазначаються підстави проведення позапланової виїзної перевірки, дата її початку та дата закінчення про, що зазначено в ст.11-2 Закону України „Про державну податкову службу в Україні.

       Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахункових операцій врегульовано розділом ІУ (ст.15-16) Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» від 06 липня 1995 року № 295/95-ВР в редакції Закону України від 01 червня 2000 року № 1776-ІІІ.

       Статтею 15 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг» передбачено, що контроль за додержанням суб`єктами підприємницької діяльності порядку проведення розрахунків за товари, інших вимог цього Закону здійснюють органи ДПС України шляхом проведення планових або позапланових перевірок згідно із законодавством України.

       Відповідно до вимог ч.1 ст. 16 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»  контролюючі органи мають право відповідно до законодавства здійснювати планові або позапланові перевірки осіб, які підпадають під дію цього Закону.

      Згідно ч. 4 ст. 16  Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі громадського харчування та послуг»  планові або позапланові  перевірки осіб, що використовують реєстратори розрахункових операцій, розрахункові книжки або книги обліку розрахункових операцій, здійснюються у порядку передбаченому законодавством України.

       В преамбулі Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» зазначено, що цей Закон визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг.

      Отже, суд не приймає, до уваги посилання позивача, на ті обставини, що відповідачем порушено норми ст.11-2 Закону України «Про державну податкову службу в Україні», оскільки зазначена норма регулює проведення планових та позапланових виїзних перевірок фінансово-господарської діяльності суб'єктів підприємницької діяльності, пов'язаних з питанням сплати податків і зборів до бюджетів та державних цільових фондів і не поширюється на перевірки, які проводяться щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктів підприємницької діяльності.      

      В даному випадку податковим органом було проведено планову перевірку щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб`єктами підприємницької діяльності.

      З матеріалів справи вбачається, що проведена ДПА в Черкаській області перевірка позивача була проведена правомірно на підставі направлень № 006141 від 03.10.2007 року та № 006110 від 02.07.2007 року та на підставі графіку перевірок на жовтень 2007 року з питань дотримання вимог встановленого порядку проведення розрахунків за готівку.

        Перевіркою були виявлені порушення вимог п. 1 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг», а саме: непроведення розрахункової операції (надання послуги) через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи РРО з роздрукуванням відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової  операції. Згідно з п. 1 ст. 17 Закону №265/95-ВР до суб'єктів господарювання за рішенням органів державної податкової служби України застосовуються фінансові санкції у п'ятикратному розмірі вартості проданих товарів (наданих послуг), на які виявлено невідповідність:

-   у разі проведення розрахункових операцій на неповну суму вартості проданих товарів;

-   у разі непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій;

-    у разі нероздрукування відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції. Перевіркою встановлено факт непроведення    розрахункової операції на суму 300 грн. 00 коп. Отже, сума штрафної санкції за порушення складає 1500 грн. 00 коп. (300,00 грн. х 5 = 1500,00 грн.). Дане порушення підтверджується актом перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу (а. с. 7-9) та поясненням чергової залу гральних автоматів ОСОБА_5.( а. с. 48). 

           Крім того, суд не приймає до уваги, пояснення позивача стосовно того, що надання послуги відбулось раніше ніж початок перевірки оскільки, згідно пояснень перевіряючих ОСОБА_3 та ОСОБА_4 (а.с. 62), 03.10.2007 перевіряючим о 13 год. 40 хв. за допомогою купюроприймача зроблено ставку на гральний автомат у сумі 300 грн., що можна вважати початком надання послуги. Виявивши правопорушення, а саме: не проведення розрахункової операції на ставку через реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідного розрахункового документу, о 13 год. 56 хв., після надання перевіряючими посвідчення та направлення на перевірку черговій залу гральних автоматів Абрамовій В.В., було розпочато перевірку.

        Судом встановлено, що відповідачем - 2 - ДПІ у Приморському районі правомірно застосовано штрафну санкцію в сумі 1500 грн. 00 коп. за порушення вимог п. 1. ст. 3 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”.

       Частиною 1 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

       Частиною 2 ст. 71 КАС України передбачено, що в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача, якщо він заперечує проти адміністративного позову. 

       З огляду на вищезазначене, суд дійшов висновку, що дії посадових осіб ДПА  Черкаській області по проведенню перевірки залу гральних автоматів відповідають вимогам чинного законодавства, а рішення ДПІ у Приморському районі м. Одеси №  0009662360 від 19.10.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій до ТОВ «Невада» прийнято без порушення вимог чинного законодавства, у зв'язку з чим скасуванню не підлягають.     

     Враховуючи вищевикладене та оцінюючи наявні у матеріалах справи докази в сукупності, суд вважає, що  позовні вимоги товариства з обмеженою відповідальністю «Невада»  -  задоволенню не підлягають.

         Керуючись Законом України „Про державну податкову службу в Україні”, ст.ст. 15, 16 Закону України „Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг”, ст.ст. 7, 8, 9, 14, 71, 86, 158 - 163 КАС України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

 

            Товариству з обмеженою відповідальністю «Невада» в задоволенні позову до   Державної податкової адміністрації в Черкаській області та Державної податкової інспекції у Приморському районі м. Одеси про визнання дій ДПА в Черкаській області по проведенню 03.10.2007 року перевірки та складанню акту перевірки залу гральних автоматів протиправними та скасування рішення № 0009662360  від 19.10.2007 року про застосування штрафних (фінансових) санкцій - відмовити повністю.

            Постанову може бути оскаржено в апеляційному порядку шляхом подачі в Одеський окружний адміністративний суд заяви про апеляційне оскарження постанови протягом десяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга на постанову подається до Одеського окружного адміністративного суду, та одночасно її копія до Одеського апеляційного адміністративного суду, протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.

            Повний текст постанови виготовлено та підписано суддею 07.02.2009р.

Суддя:

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація