Судове рішення #5820648

Справа № 2- 942\2008

 РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ   УКРАЇНИ

24 вересня 2008 року     м.  Радомишль

Радомишльський районний суд Житомирської області в складі:

головуючого       судді Коваленко В.П.

при секретарі     Білошицькій І.Ю.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.  Радомишль справу за позовом

ОСОБА_1     до    виконкому    Раковицької    сільської    ради

Радомишльського району Житомирської області,  про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,  -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся до суду з позовом про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В підтвердження своїх вимог посилається на те,  що 19 червня 2005 року помер його брат ОСОБА_2 . Він своєчасно не звернувся до державної нотаріальної контори з заявою про прийняття спадщини,  так як часто хворів.

В судовому засіданні позивач підтримав позовні вимоги,  просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини в межах 1 місяця від дня набуття рішенням суду чинності.

Відповідач в судове засідання не з»явився,  про час та місце розгляду справи повідомлений належним чином,  про що свідчить розписка про вручення судової повістки. Причина неявки суду невідома,  а тому суд вважає за можливе розглядати дану справу на підставі наявних матеріалів.

Як встановлено судом позивач народився 17 січня 1956 року у с Негребівка Радомишльського району Житомирської області. У свідоцтві про його народження батьками записано: батько - ОСОБА_3 ,  мати - ОСОБА_4.

19 червня 2005 року у с Яблунівка Макарівського району Київської області у віці 51 рік помер брат позивача ОСОБА_2 ,  про що в книзі реєстрації смертей ОСОБА_5 сільської ради Макарівського району Київської області зроблено запис за № 14. Родинні стосунки покійного із позивачем підтверджуються їх свідоцтвами про народження.

Після смерті брата залишилось спадкове майно у частини житлового будинку та іншого майна.

Ніхто із спадкоємців не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини,  про що свідчить відповідь із Радомишльської державної нотаріальної контори та із Макарівської державної нотаріальної контори Київської області. Позивач не міг звернутися в шестимісячний строк із такою заявою через тривалу хворобу,  що стверджується відповідними довідками.

У відповідності до вимог  ст.  1262 ЦК України у другу чергу право на спадкування за законом мають рідні брати та сестри спадкодавця.

Згідно з вимогами  ст.  ст.  1272,  1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців,  який починається з часу відкриття спадщини. За позовом спадкоємця,  який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини,

суд може визначити йому додатковий строк,  достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Пленум Вищого адміністративного суду України в постанові №7 від ЗО травня 2008 року «Про судову практику у справах про спадкування» в п. 24 роз'яснив,  що вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку,  суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того,  що поважними є причини,  пов'язані з об'єктивними,  непереборними,  істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій.

При таких обставинах суд вважає,  що позивач не звернувся до нотаріальної контори із заявою про прийняття спадщини з поважних причин,  а тому позовні вимоги задовольняє.

На підставі викладеного та керуючись  ст.  ст.  10, 11, 213-215 ЦПК України,   ст.  ст.  1270, 1272,  1262 ЦК України,  суд-

ВИРІШИВ:

Позовні вимоги задовольнити.

Визначити ОСОБА_1,  ІНФОРМАЦІЯ_1 додатковий строк достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті брата ОСОБА_2,  19 червня 2005 року - один місяць від дня набуття рішенням суду чинності .

Рішення може бути оскаржене до апеляційного суду Житомирської області через Радомишльський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня його оголошення заяви про апеляційне оскарження рішення та поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація