- позивач: Гаврилюк Роман Романович
- позивач: Гаврилюк Роман Дмитрович
- позивач: Гаврилюк Любомира Станіславівна
- відповідач: Гаврилюк Мар"яна Ігорівна
- відповідач: Гаврилюк Богдан Романович
- відповідач: Гаврилюк Вікторія Богданівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 342/520/16-ц
Провадження № 2/342/414/2016
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
31 серпня 2016 року м. Городенка
Городенківський районний суд Івано-Франківської області у складі:
головуючого судді Корюкіної М.П.
секретаря судового засідання Сьомкайло І.-М.І.,
з участю позивача ОСОБА_1,
відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Городенка справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 до ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діє у власних інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_6 про втрату права користування житловим приміщенням,
В С Т А Н О В И В :
Позивачі звернулися з позовом до суду в якому просять визнати відповідачів ОСОБА_2, ОСОБА_3, яка діє у власних інтересах та інтересах неповнолітньої ОСОБА_6 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, що знаходиться АДРЕСА_1.
В позові вказали, що їм на праві власності належить квартира АДРЕСА_1. В квартирі в даний час зареєстровані: ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, однак у зазначеній квартирі вони не проживають.
На прохання знятися з реєстрації у добровільному порядку відповідачі не бажають знятися з реєстрації, чим створюють перешкоди у користуванні будинком, зокрема у оформленні субсидії. У квартирі відповідачі не проживають, нею не користуються, не оплачують комунальні послуги. Тому просять позовні вимоги задовольнити.
В судове засідання позивачі ОСОБА_4, ОСОБА_5 не з'явились. До суду подали заяви в яких просять справу розглядати у їхній відсутності. Позовні вимоги підтримують повністю, позов просять задовольнити.
Позивач ОСОБА_1 в судовому засіданні позовні вимоги з підстав зазначених у позові підтримав. Суду пояснив, що квартиру отримав особисто у 1995-1997 роках. У зв'язку із чим власниками квартири є він, його дружина та син ОСОБА_7. Відповідачів зареєстрували у квартирі у 2000 роках, однак вони жодного разу там не проживали і не живуть. Тому просить позовні вимоги щодо втрати права користування відповідачами житловим приміщенням задовольнити. Проте судові витрати просить в його користь не стягувати із відповідачів.
Відповідач ОСОБА_2 позовні вимоги визнав. Суду пояснив, що з дружиною та дочкою у житловому будинку АДРЕСА_1 зареєструвались у 2000 роках. Проте в цій квартирі фактично не проживали, а проживали у АДРЕСА_2, а потім в АДРЕСА_3. Він добре знає, що квартира АДРЕСА_1 належить його братові. Тому не заперечує, щоб його визнали таким, що втратив право на користування житловим приміщенням, так як там ніколи не проживав.
ОСОБА_3, яка діє у власних інтересах та інтересах неповнолітньої дочки ОСОБА_6 позовні вимоги визнала. Суду пояснила, що батьки їх зареєстрували у квартирі АДРЕСА_1 зразу після весілля. В зазначеному будинку вони були тільки зареєстровані і жодного дня там не проживали. В даний час вони з дочкою проживають в АДРЕСА_2 проживали АДРЕСА_3. Тому не заперечує щодо задоволення позову.
Заслухавши пояснення сторін, дослідивши та оцінивши докази по справі, суд вважає, що позов підлягає до задоволення, виходячи з таких підстав: в судовому засіданні встановлено, що у відповідності до свідоцтва про право власності на житло позивачам ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 в рівних частинах належить квартира АДРЕСА_1, що доводиться копією свідоцтва про право власності на житло.
Копією будинкової книги доводиться, що у вищезазначеній квартирі зареєстровані: ОСОБА_2 під №3, ОСОБА_3 під № 5, та ОСОБА_6 під № 6.
Позивачі ОСОБА_1, ОСОБА_4, ОСОБА_5 як власники квартири просять визнати відповідачів такими, що втратили право користування житловим приміщенням, а саме квартирою АДРЕСА_1, оскільки як власники не можуть належно користуватися житловим приміщенням на власний розсуд.
Згідно ст. 72 ЖК України, особа визнається такою, що втратила право користування жилим приміщенням внаслідок відсутності цієї особи понад встановлені строки.
Відповідно до ч.2 ст. 405 ЦК України член сім'ї власника житла втрачає право на користування цим житлом у разі відсутності члена сім'ї без поважних причин понад один рік, якщо інше не встановлено домовленістю між ним і власником житла або законом.
Відповідно до ст. 150 ЖК України громадяни, які мають у приватній власності будинок, користуються ним на свій розсуд та розпоряджаються ним. Позивачі в поданій заяві як власники просять задовольнити позов.
Відповідно до ч. 1 ст. 319 ЦК України власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд.
Згідно із ч. 1 ст. 321 ЦК України право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.
При цьому відповідно до ст. 391 ЦК України власник майна має право вимагати усунення перешкод у здійсненні ним права користування та розпоряджання своїм майном. Відповідачі зареєстровані в АДРЕСА_1, що доводиться довідкою виконавчого комітету Городенківської міської ради № 874 від 17.05.2016 року. Зазначене у довідці вказує на те, що позивачі не можуть належно використовувати майно та розпоряджатися ним на свій розсуд.
За змістом ч. 1 ст. 16 ЦК України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. У відповідності до акту про встановлення місяця проживання осіб, зареєстрованих у АДРЕСА_1 ОСОБА_2 проживає АДРЕСА_3, ОСОБА_3, ОСОБА_6 проживають в с. Серафинці, Вони ніколи у зазначеній квартирі не проживали, приходили лише рідко в гості. Відповідачі добровільно не бажають знятись із реєстрації.
Тому, виходячи із викладеного суд вважає, що позов слід задоволити та визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, що знаходиться АДРЕСА_1.
Виходячи із викладеного на підставі ст. 72, 150 ЖК України, ст.ст. 16, 391,405 ЦК України та керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 209, 212, 214-215, 218 ЦПК України, суд
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визнати ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_1, ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_2, ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3 такими, що втратили право користування житловим приміщенням, що знаходиться АДРЕСА_1.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до Апеляційного суду Івано-Франківської області через Городенківський районний суд протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.
Суддя: Корюкіна М.П.
- Номер: 2/342/414/2016
- Опис: про втрату права користування житловим приміщенням
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 342/520/16-ц
- Суд: Городенківський районний суд Івано-Франківської області
- Суддя: Корюкіна М.П. М.П.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 30.05.2016
- Дата етапу: 31.08.2016