Справа № 1-275/2009р.
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
7 травня 2009 року Ленінський районний суд м.Кіровограда у складі:
головуючого судді: Черненко І.В.
при секретарі: Юхименко І.В.
за участю прокурора: Шеремета А.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Кіровограді кримінальну справу по обвинуваченню ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, уродженця смт. Устинівка Устинівського р-ну Кіровоградської області, українця, громадянина України, не працюючого, з незакінченою вищою освітою, неодруженого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судимого 05.08.2004 р. Устинівським р/с Кіровоградської обл. за ч.2 ст. ст. 289 КК України до 3 років п/в, на підставі ст. 104 КК України звільнений від відбуття покарання з іспитовим строком на 1 рік,
- за ч.1 ст. 185 КК України, суд,-
В С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 скоїв таємне викрадення чужого майна (крадіжку) , за наступних обставин.
В ніч з 25.02.2009 року на 26.02.2009 року ОСОБА_1 , перебуваючи в будинку під номером АДРЕСА_2 , внаслідок раптово виниклого наміру на таємне викрадення чужого майна, усвідомлюючи, що за ним ніхто не спостерігає, діючи умисно, з корисливих мотивів, переслідуючи мету наживи, таємно викрав золоту каблучку, належну гр. ОСОБА_2 , вартість, якої згідно висновку судово - товарознавчої експертизи № 616/25 від 06.03.2009 р., складає 2154,60 грн., завдавши потерпілому матеріальної шкоди на вищевказану суму.
Допитаний у судовому засіданні ОСОБА_1 свою вину у скоєному злочині визнав повністю та пояснив, що золоту каблучку, яка належала ОСОБА_2 , він знайшов на підлозі, в будинку під номером АДРЕСА_2 , і в цей час у нього виник намір таємно її викрасти. Зазначену каблучку поклав до кишені спортивних штанів, які був одягнений. Наступного дня каблучку заклав до ломбарду, який знаходиться в магазині Мурай, та отримав за неї 820 грн., які витратив на власні потреби. Розкаявся у скоєному злочині.
Вина підсудного підтверджена:
-протоколом особистого догляду від 02.03.2009 року, згідно якого в ломбарді магазину Мурай вилучено комітентську картку, паспорт на імя ОСОБА_1 (а.с.30);
-протоколом виїмки у працівника ломбарду ОСОБА_3 чоловічої каблучки (а.с.38);
-протоколами огляду предметів від 03.03.2009 року, в ході якого оглянуто золоту чоловічу каблучку, та від 04.03.2009 р., в ході якого оглянуто комітентську картку, документи на ім'я ОСОБА_1 (а.с.32,39);
-висновком судово-товарознавчої експертизи №616/25 від 06.03.2009 року, згідно якого вартість золотої каблучки складає 2154,60 грн. (а.с.48-49);
-протоколом пред'явлення предмету для впізнання від 10.03.2009 р., в ході якого потерпілий впізнав належну йому золоту каблучку (а.с.40-41).
Аналізуючи добуті по справі докази, обсяг яких визначено відповідно до ч.3 ст. 299 КПК україни, суд вважає, що вина ОСОБА_1 повністю доведена, його дії підлягають кваліфікації за ч.1 ст. 185 КК України, як таємне викрадення чужого майна (крадіжка).
При призначенні покарання суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки, тяжкість скоєного злочину, обставини, що обтяжують та помякшують покарання, особу підсудного.
Скоєний злочин є злочином середньої тяжкості, тяжких наслідків ним не спричинено.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.
Обставини, що помякшують покарання, є повне визнання підсудним своєї вини, його щире каяття у скоєному злочині.
Підсудний характеризується позитивно за місцем попереднього навчання та проживання, судимість знята в установленому законом порядку.
Під час досудового слідства потерпілий відмовився від предявленого цивільного позову.
З урахуванням викладеного, суд вважає можливим виправлення і перевиховання підсудного без ізоляції його від суспільства, за умови звільнення від відбування покарання з встановленням іспитового строку.
На підставі викладеного та керуючись ст. 321-324 КПК України, суд,-
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у скоєнні злочину, передбаченого ч.1 ст. 185 КК України і призначити йому покарання у вигляді позбавлення волі строком один рік.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з іспитовим строком 2 роки.
На підставі ст. 76 КК України зобовязати ОСОБА_1 періодично зявлятися для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи та повідомляти про зміну місця проживання та навчання.
Запобіжний захід, обраний відносно ОСОБА_1 , на апеляційний період залишити підписку про невиїзд.
Речові докази – золоту каблучку, передану під зберігальну розписку потерпілому ОСОБА_2 ., залишити останньому; комітентську картку зберігати при матеріалах кримінальної справи.
Вирок може бути оскаржено до апеляційного суду Кіровоградської області протягом 15 діб.
Суддя Ленінського
районного суду
м. Кіровограда Черненко І.В.