ЛУГАНСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
м. Луганськ, вул. Коцюбинського, 2
___________________________________________________________________________________________________
ПОСТАНОВА
Іменем України
25.07.2006 року Справа № 1/6пд
Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Бойченка К.І.
суддів Баннової Т.М.
Єжової С.С.
Секретар судового засідання: Наумов Б.Є.
За участю представників сторін:
від позивача: Черповицька І.Ю., представник
за дов. від 31.05.06 б/н;
від відповідача: Шунтова Т.Ю., юрисконсульт 1 категорії,
дов. №61 від 03.01.06;
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
апеляційну скаргу Товариства з обмеженою
відповідальністю “Ідеал-Автолюкс”,
м. Алчевськ Луганської області
на рішення
господарського суду Луганської області
від 01.06.06
по справі №1/6пд (суддя Зюбанова Н.М.)
за позовом: Товариства з обмеженою
відповідальністю “Ідеал-Автолюкс”,
м. Алчевськ Луганської області
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю
“Луганське енергетичне об’єднання”,
м. Луганськ
про спонукання укласти договір
В С Т А Н О В И В:
У квітні 2006 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Ідеал - Автолюкс”, м. Алчевськ Луганської області (далі за текстом –ТОВ “Ідеал - Автолюкс”, позивач), звернулось до господарського суду Луганської області з позовною заявою від 17.04.06 №04/17 про спонукання Товариства з обмеженою відповідальністю “Луганське енергетичне об’єднання”, м. Луганськ (далі за текстом –ТОВ “Луганське енергетичне об’єднання”, відповідач), укласти договір на постачання електричної енергії.
Рішенням господарського суду Луганської області від 01.06.06 по справі №1/6пд у задоволенні позову відмовлено.
Згадане рішення судом першої інстанції мотивоване тим, що сторонами не розглядався проект договору на постачання електричної енергії, тобто не дотримані правила ст. 181 Господарського кодексу України.
Не погоджуючись з рішенням місцевого господарського суду Луганської області від 01.06.06 по справі №1/6пд, позивач –ТОВ “Ідеал - Автолюкс” звернувся до Луганського апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою від 15.06.06 №06/15, в якій просить зазначене рішення скасувати й задовольнити позовні вимоги у повному обсязі.
В обґрунтування апеляційних вимог позивач (заявник скарги) посилається на неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального права.
Відповідач у відзиві №689 від 13.07.06 просить оскаржуване рішення залишити без змін, а апеляційну скаргу позивача - без задоволення.
Згідно зі ст. 28 Закону України “Про судоустрій України” розпорядженням голови Луганського апеляційного господарського суду від 22.06.06 для розгляду апеляційної скарги Товариства з обмеженою відповідальністю “Ідеал - Автолюкс”, м. Алчевськ Луганської області, від 15.06.06 №06/15 на рішення господарського суду Луганської області від 01.06.06 по справі №1/6пд була призначена судова колегія у складі: головуючий суддя –Медуниця О.Є., суддя –Баннова Т.М., суддя –Єжова С.С.
У зв’язку з відпусткою головуючого судді Медуниці О.Є. розпорядженням першого заступника голови Луганського апеляційного господарського суду від 24.07.06, на підставі ст. 28 Закону України “Про судоустрій України” та ст. 46 Господарського процесуального кодексу України, головуючого суддю Медуницю О.Є. виключено із складу колегії по розгляду апеляційної скарги у справі №1/6пд та введено до складу судової колегії головуючого суддю Бойченка К.І.
Згідно з ч. 2 ст. 99 Господарського процесуального кодексу України апеляційний господарський суд, переглядаючи рішення в апеляційному порядку, користується правами, наданими суду першої інстанції.
Відповідно до ст. 101 Господарського процесуального кодексу України у процесі перегляду справи апеляційний господарський суд за наявними у справі і додатково поданими доказами повторно розглядає справу.
Апеляційний господарський суд не зв’язаний з доводами апеляційної скарги і перевіряє законність і обґрунтованість рішення місцевого господарського суду у повному обсязі.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши представників сторін, обговоривши доводи апеляційної скарги, перевіривши юридичну оцінку обставин справи та повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, колегія суддів дійшла висновку, що апеляційна скарга позивача до задоволення не підлягає з огляду на наступне.
Статтею 179 Господарського кодексу України передбачені загальні умови укладання договорів, що породжують господарські зобов’язання, зокрема, за змістом ч. 4 якої при укладанні господарських договорів сторони можуть визначити зміст договору на основі типового договору, затвердженого Кабінетом Міністрів України.
Розділом 5 Правил користування електричною енергією, затверджених постановою Національної комісії з питань регулювання електроенергетики України від 31.07.96 №28 (у редакції постанови НКРЕ від 17.10.05 №910), передбачений порядок укладання договорів про постачання електричної енергії (далі за текстом - Правила).
Відповідно до п. 5.1 Правил договір про постачання електричної енергії є основним документом, який регулює відносини між постачальником електричної енергії за регульованим тарифом, що здійснює свою діяльність на закріплений території, і споживачем та визначає зміст правових відносин, прав та обов’язків сторін.
Пунктом 5.2 Правил встановлено, що при укладанні договору про постачання електричної енергії сторони визначають його зміст на основі типового договору (додаток 3 до Правил).
Обов’язок надання на розгляд проекту договору про постачання електричної енергії за регульованим тарифом покладений безпосередньо на постачальника електричної енергії (п. 5.3 Правил).
Відповідно до п. 5.4 Правил для укладання договору про постачання електричної енергії заявник повинен надати відповідній організації:
1) заяву щодо укладення відповідного договору із зазначенням роду виробничої діяльності, місцезнаходження та банківських реквізитів заявника;
2) акти про розмежування балансової належності та експлуатаційної відповідальності сторін;
3) однолінійну схему електропостачання об'єкта;
4) відомості щодо розрахункових засобів обліку;
5) заявку на очікуваний обсяг споживання електричної енергії та величини споживання електричної потужності у години контролю максимального навантаження енергосистеми (за необхідності), довідку про укладені державні контракти (за наявності), відомості про величину приєднаної потужності і категорії надійності електропостачання струмоприймачів;
6) акти екологічної, аварійної та технологічної броні споживача (за наявності);
7) копію свідоцтва про державну реєстрацію для фізичних осіб - підприємців;
8) копію довідки про включення до Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України для юридичних осіб;
9) копію документа, яким визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення) та/або земельну ділянку споживача;
10) копію належним чином оформленої довіреності на право укладати договори особі, яка уповноважена підписувати договори;
11) копію установчих документів (статут, положення тощо);
12) копію акта підтвердження готовності до роботи (подачі напруги) електроустановок або акт допуску подачі електричної енергії на електроустановки (для нових та реконструйованих електроустановок);
13) довідку про перелік територіально відокремлених площадок вимірювання (об'єктів споживача) із зазначенням величин приєднаної потужності електроустановок на цих об'єктах;
14) паспортні дані силових трансформаторів, кабельних та/або повітряних ліній передачі електричної енергії (для споживачів, у яких розрахункові засоби обліку встановлені не на межі балансової належності);
15) довідку про перелік субспоживачів (у разі їх наявності), дані розрахункових засобів обліку субспоживачів.
Позивачем не надано доказів виконання вимог п. 5.4 Правил, що перешкоджає відповідачу розробити проект договору про постачання електричної енергії, а також доказів направлення відповідачу розробленого за власною ініціативою відповідного проекту договору з урахуванням положень розділу 5 Правил.
У відповідності зі ст. 84 Господарського процесуального кодексу України у спорі про спонукання укласти договір, в резолютивній частині рішення вказується рішення з умов, на яких сторони зобов’язані укласти договір з посиланням на поданий позивачем проект договору.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія Луганського апеляційного господарського суду дійшла висновку, що місцевим господарським судом Луганської області по даній справі прийнято рішення від 01.06.06, яке згідно до статті 43 Господарського процесуального кодексу України ґрунтується на всебічному, повному і об’єктивному розгляді всіх обставин, відповідає вимогам матеріального та процесуального права, відповідає фактичним обставинам справи, чинному законодавству, а мотиви, з яких подана позивачем апеляційна скарга, не можуть бути підставою для скасування рішення.
Тому, відповідно до п. 1 ст. 103 Господарського процесуального кодексу України оскаржуване рішення залишається без змін, а апеляційна скарга позивача –без задоволення.
Відповідно до ст. 49 Господарського процесуального кодексу України витрати по сплаті державного мита у розмірі 42 грн. 50 коп. за подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного господарського суду покладаються на позивача (заявника скарги) –Товариство з обмеженою відповідальністю “Ідеал - Автолюкс”, м. Алчевськ Луганської області.
У судовому засіданні за згодою представників сторін оголошені вступна та резолютивна частини постанови.
Керуючись ст.ст. 43, 49, 85, 99, 101, п. 1 ст. 103, ст. 105 Господарського процесуального кодексу України, Луганський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Рішення господарського суду Луганської області від 01.06.06 по справі №1/6пд залишити без змін, а апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю “Ідеал - Автолюкс”, м. Алчевськ Луганської області, від 15.06.06 №06/15 - без задоволення.
2.Витрати по сплаті державного мита у розмірі 42 грн. 50 коп. за подання апеляційної скарги до Луганського апеляційного господарського суду покласти на позивача (заявника скарги) –Товариство з обмеженою відповідальністю “Ідеал - Автолюкс”, м. Алчевськ Луганської області.
Відповідно ч. 3, ч. 5 ст. 105 Господарського процесуального кодексу України постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена у касаційному порядку.
Головуючий суддя К.І. Бойченко
Суддя Т.М. Баннова
Суддя С.С. Єжова
Помічник судді Н.О. Полковнікова
Надруковано 7 примірників:
1-до справи;
2-позивачу (заявнику скарги);
3- 5- відповідачу, за адресами:
-кв. Гайового, 35-а, м. Луганськ, 91055;
-пл. Героїв ВВв, 4-а, м. Луганськ, 91016;
-вул. П. Сороки, 16-а, м. Луганськ, 91000;
6- місцевому господарському суду Луганської області;
7-до наряду ЛАГС.