Справа № 22ц-997/09 Головуючий у 1 інстанції - Бовчалюк З.А.
Категорія - 5 Доповідач - Здрилюк О.І.
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
25 серпня 2009 року
Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду Волинської області в складі:
головуючого - судді Стрільчука В.А.,
суддів: Здрилюк О.І., Мудренко Л.І.,
при секретарі - Самуленку В.О.,
з участю позивача - ОСОБА_1,
відповідача - ОСОБА_2,
пр-ка відповідача - ОСОБА_3,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, ОСОБА_4 про усунення перешкод в користуванні майном шляхом виселення за апеляційною скаргою позивача ОСОБА_1 на рішення Луцького міськрайонного суду від 24 червня 2009 року,
В С Т А Н О В И Л А:
Рішенням Луцького міськрайонного суду від 24 червня 2009 року в позові ОСОБА_1 про усунення перешкод в користуванні майном шляхом виселення ОСОБА_2 та ОСОБА_4 з жилого приміщення, розташованого на АДРЕСА_1 - відмовлено.
В апеляційній скарзі позивач просить скасувати це рішення та постановити нове - про задоволення позову.
Вважає, що судом допущено неправильне застосуванням норм матеріального права.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 на праві власності належить житловий будинок АДРЕСА_1. З 31 жовтня 1989 року в даному будинку зареєстровані та проживають відповідачі ОСОБА_2 і ОСОБА_4, котрі вселилися туди як члени сім'ї ОСОБА_5 - сина позивачки, який помер ІНФОРМАЦІЯ_1, відповідно як дружина та дочка.
Оскільки відповідачі не чинять жодних перешкод позивачу в її праві володіння, користування та розпорядження спірним майном, суд відмовив в позові.
Заслухавши осіб, які беруть участь у справі, перевіривши матеріали справи, доводи апеляційної скарги, законність і обґрунтованість рішення суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга підлягає відхиленню, а рішення суду - залишенню без змін з наступних підстав.
Відповідно до вимог ч.1 ст.156 ЖК України члени сім'ї власника жилого будинку (квартири), які проживають разом з ним у будинку (квартирі), що йому належить, користуються жилим приміщенням нарівні з власником будинку (квартири), якщо при їх вселенні не було іншої угоди про порядок користування цим приміщенням.
Із договору купівлі-продажу від 22 липня 1992 року (а.с.7) та витягу про реєстрацію права власності на нерухоме майно (а.с.8) вбачається, що позивач являється власником будинку АДРЕСА_1. Із копії будинкової книги (а.с.20-26) вбачається, що відповідачі зареєстровані в даному будинку.
Відповідно до вимог ст.157 ЖК України членів сім'ї власника жилого будинку (квартири) може бути виселено у випадках, передбачених частиною першою статті 116 цього Кодексу.
А згідно ч.1 ст.116 ЖК України, якщо наймач, члени його сім'ї або інші особи, які проживають разом з ним, систематично руйнують чи псують жиле приміщення, або використовують його не за призначенням, або систематичним порушенням правил співжиття роблять неможливим для інших проживання із ними в одній квартирі чи в одному будинку, а заходи запобігання і громадського впливу виявились безрезультатними, виселення винних на вимогу наймодавця провадиться без надання іншого жилого приміщення.
Згідно ч.ч.1, 4 ст.60 ЦПК України кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Доказування не може ґрунтуватись на припущеннях.
Позивач, вимагаючи вирішити спір на підставі ст.391 ЦК України, не довела, що відповідачі чинять їй перешкоди у здійсненні нею права користування та розпорядження спірним будинком.
Враховуючи наведені обставини, к олегія суддів приходить до висновку, що судом першої інстанції на підставі встановлених в судовому засіданні фактів, що підтверджуються належними доказами, правильно визначено правовідносини між сторонами і застосовано норми матеріального права, що регулюють ці правовідносини.
Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.
Рішення постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права і підстав для його скасування чи зміни не вбачається.
Керуючись ст.ст.307, 308, 313, 314, 315 ЦПК України, колегія суддів
У Х В А Л И Л А :
Апеляційну скаргу позивача ОСОБА_1 відхилити, а рішення Луцького міськрайонного суду від 24 червня 2009 року в даній справі залишити без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення і може бути оскаржена в касаційному порядку безпосередньо до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання законної сили.
Судді