Судове рішення #5839852
Справа № 22ц -959/09 Головуючий у 1 інстанції Овсієнко А

Справа № 22ц -959/09                                                       Головуючий у 1 інстанції Овсієнко А.А.

Категорія:  31                                                       Доповідач:     Мудренко Л.І.

 

 

 

 

 

     

   

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД  ВОЛИНСЬКОЇ  ОБЛАСТІ __________________________________________________________

 

                       У  Х  В  А  Л  А

                        ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ

 

    14 серпня 2009 року                             м.Луцьк

 

    Колегія суддів судової палати  у цивільних справах апеляційного суду Волинської області в складі:

 

    головуючого     -     судді  Мудренко Л.І.

    суддів                -     Подолюка В.А., Русинчука М.М.

    при секретарі    -     Дуткіній Ж.П.

 

з участю позивача ОСОБА_1

відповідача  ОСОБА_2

 

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Луцьку цивільну справу за позовом       ОСОБА_1до ОСОБА_2 про стягнення  матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином за апеляційною скаргою позивача   ОСОБА_1на рішення Турійського районного суду від  24 червня 2009 року,  

 

                                                         в с т а н о ви л а :

 

    Рішенням Турійського районного суду від 24 червня 2009 року частково задоволено позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про стягнення матеріальної та моральної шкоди, завданої злочином.

    Постановлено стягнути з ОСОБА_2 на користь ОСОБА_1 1280 грн. 77 коп. матеріальної шкоди, 4000 грн. моральної шкоди, завданої злочином, 147 грн. 71 коп. судових витрат, а всього - 5428 грн. 48 коп.

Стягнуто з відповідача на користь держави 51 грн. судового збору та 30 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду цивільної справи.

В апеляційній скарзі позивач, покликаючись на необґрунтованість рішення суду, неповноту з'ясування обставин справи та оцінки доказів щодо спричинення їй матеріальної та моральної шкоди, просить рішення скасувати та ухвалити нове рішення про повне задоволення її вимог в частині стягнення матеріальної шкоди та збільшити відшкодування моральної шкоди.

В даному судовому засідання позивач ОСОБА_1 підтримала апеляційну скаргу з наведених підстав, просила скаргу задовольнити.

 

                                                                                           2

 

Відповідач ОСОБА_2 апеляційну скаргу не визнала та просила рішення суду першої інстанції залишити без змін.

Заслухавши осіб, які беруть участь у справі, дослідивши матеріали справи, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційну скаргу слід відхилити з наступних підстав.

Відповідно до ч.1 ст.1166 ЦК України майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями,  діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала.

Згідно вимог ч.1 ст.1167 ЦК України моральна шкода, завдана фізичній або юридичній особі неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю, відшкодовується особою, яка її завдала, за наявності її вини.

Відповідно до ч.2 ст.23 ЦК України моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у приниженні честі та гідності фізичної особи.

На підставі досліджених доказів судом встановлено, що 16 вересня 2006 року приблизно  о 11 год. 45 хв. на подвір'ї власного житлового будинку, що в с.Купичів Турійського району Волинської області, відповідач ОСОБА_2 на грунті особистих неприязних відносин умисно нанесла позивачу ОСОБА_1 удари дерев'яною палицею по голові, животі, лівому плечі та лівій гомілці, заподіявши потерпілій тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми (струсу головного мозку), синців в лівій скроневій ділянці голови, в ділянці лівого плеча, передньої стінки живота та лівої гомілки, з яких струс головного мозку відноситься до категорії середньої тяжкості тілесних ушкоджень, що спричинили тривалий розлад здоров'я та значну стійку втрату працездатності на 10%, а синці - до категорії легких тілесних ушкоджень (а.с.8).

З приводу залишкових явищ перенесеної черепно-мозкової травми ОСОБА_1 неодноразово перебувала на лікуванні у відповідних медичних закладах, під час якого отримувала медикаментозне лікування (а.с.55-57, 58-91). Також зверталась до лікарів в консультативному порядку зі скаргами на головний біль та головокружіння, за результатами  чого їй призначались відповідні курси лікування.

Встановлено, що частину медикаментів позивач придбавала за власні кошти.

За таких обставин суд першої інстанції дійшов обґрунтованого висновку про покладення обов'язку на відповідача по відшкодуванню позивачу завданої матеріальної та моральної шкоди.

З наданих суду квитанцій, фіскальних та товарних чеків підтверджено придбання позивачем під час курсів лікування медикаментів на загальну суму 635 грн. 85 коп. та оплату за медичні обстеження в розмірі 441 грн. 37 коп.

Оскільки витрати на лікування в сумі 620 грн. 26 коп. здійснені позивачем поза межами відповідних курсів лікування, то відшкодуванню ці витрати не підлягають.

Отже, враховуючи встановлені обставини та вимоги закону суд дійшов правильного висновку про часткове задоволення позову в частині стягнення матеріальної шкоди.

При визначенні розміру моральної шкоди, заподіяної ОСОБА_1 протиправною поведінкою ОСОБА_2, і яка підлягає стягненню з відповідача, судом першої інстанції враховано характер злочинних дій заподіювача шкоди, глибину фізичних і душевних страждань позивача, вимоги розумності та справедливості.

Витрати на правову допомогу понесені позивачем, стягнуто судом пропорційно до розміру задоволених позовних вимог, що відповідає положенням ст.88 ЦПК України.

 

                                                                                                      3

 

Доводи апеляційної скарги не спростовують висновків суду.

Таким чином, колегія суддів приходить до висновку, що рішення суду першої інстанції постановлене з додержанням норм матеріального та процесуального права, і підстав для його скасування не вбачається.

 

Керуючись ст.ст. 307, 308, 313-315, 317, 319 ЦПК України, колегія суддів

           

                                        У Х В А Л И Л А :

 

Апеляційну скаргу позивача  ОСОБА_1 відхилити.

Рішення Турійського районного суду від 24 червня 2009 року в даній справі залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду України протягом двох місяців з дня набрання ухвалою законної сили.

 

Головуючий      

         

Судді                  

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація