У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13 липня 2006 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати у цивільних справах
Верховного Суду України в складі:
|
Пінчука М.Г., Пшонки М.П., Панталієнка П.В., |
розглянувши в попередньому судовому засіданні касаційну скаргу ОСОБА_1 на рішення апеляційного суду Миколаївської області від 23 квітня 2004 року у справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про відшкодування збитків; за зустрічним позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_1 про стягнення плати за проживання,
в с т а н о в и л а :
У січні 2003 року ОСОБА_1 звернувся до суду із зазначеним позовом, в якому вказував, що на підставі усної домовленості з дружиною відповідача ОСОБА_3, яка діяла на підставі доручення, вони домовились про купівлю-продаж будинку АДРЕСА_1, що належав ОСОБА_2 на праві приватної власності. На виконання домовленості ОСОБА_1 сплатив завдаток в розмірі 1000 грн., вселився в спірний будинок разом із своєю сім'єю та виконав ремонті роботи. Оскільки в подальшому відповідач відмовився від продажу будинку, позивач просив стягнути з нього вартість виконаних ремонтних робіт в будинку.
ОСОБА_2 подав зустрічний позов й просив стягнути з ОСОБА_1 3840 грн. за проживання у будинку, що належить йому на праві власності. При цьому зазначав, що ОСОБА_1 вчасно не оплатив вартості будинку за домовленістю й продовжував в ньому проживати, а дійсна вартість проведених позивачем ремонтних робіт становить 1000 грн.
Рішенням Березанського районного суду Миколаївської області від 5 лютого 2004 року позовні вимоги ОСОБА_1 задоволено. Постановлено стягнути з відповідача на користь позивача 11992 грн. матеріальних збитків, вартість проведеної експертизи та державне мито. У задоволенні зустрічного позову відмовлено.
Рішенням апеляційного суду Миколаївської області від 23 квітня 2004 року рішення суду першої інстанції в частині задоволення позовних вимог ОСОБА_1 скасовано й постановлено нове рішення, яким йому відмовлено у задоволенні позову. В решті рішення залишено без зміни.
У касаційній скарзі ОСОБА_1, посилаючись неправильне застосування норм матеріального права та порушення норм процесуального права, просить скасувати постановлені у справі судові рішення з направленням справи на новий судовий розгляд.
Перевіривши обґрунтованість доводів касаційної скарги наявними в матеріалах справи письмовими доказами, колегія суддів вважає, що касаційна скарга задоволенню не підлягає з наступних підстав.
Згідно вимог статті 324 ЦПК України підставами касаційного оскарження судового рішення може бути лише неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.
Оскільки з матеріалів справи не вбачається порушень судом норм матеріального або процесуального права, колегія суддів вважає за необхідне відхилити касаційну скаргу.
Керуючись статтею 332 ЦПК України, колегія суддів
у х в а л и л а :
Касаційну скаргу ОСОБА_1 відхилити.
Рішення апеляційного суду Миколаївської області від 23 квітня 2004 року залишити без зміни.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
Пінчук М.Г. Панталієнко П.В. Пшонка М.П.