Судове рішення #5849243
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ЗАКАРПАТСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

У Х В А Л А   

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

08.04.2009 року                                                       м. Ужгород

 

Апеляційний суд Закарпатської області в складі суддів: Гошовського Г.М. (головуючий)

                                                             Марчука О.П. , Симаченко Л.І.

 

з участю прокурора - Кураха Ю.М.,  підсудного - ОСОБА_1, захисника - ОСОБА_2,  перекладача ОСОБА_3 розглянув у відкритому засіданні кримінальну справу за апеляцією   помічника Берегівського міжрайонного прокурора   на   вирок  Берегівського районного суду Закарпатської області від 21.11.2008 року,   яким

 

ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1,  уродженець м. Мукачева,  мешканець АДРЕСА_1,  угорець, громадянин України, без освіти,   інвалід 2 групи, не працюючий,  що проживає у фактичних шлюбних відносинах, має утриманців, судимий 21.12.2007 року Мукачівським міськрайонним судом за ч.1 ст. 186  КК України   на 1 рік позбавлення волі із звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України з іспитовим строком   один рік, засуджений  

 

за ч.3 ст. 185 КК України із застосуванням ст. 69 КК України на 1 (один) рік 5 ( п'ять )  місяців позбавлення волі .

На підставі ст. 71 КК України до покарання , призначеного за цим вироком частково приєднано  не відбуте покарання за вироком Мукачівського міськрайонного суду від 21.12.2007 року - 1 (один) місяць і остаточно до відбуття ОСОБА_1   призначено покарання 1 (один) рік 6 (шість) місяців  позбавлення волі.

Запобіжним заходом підсудному  залишено взяття під варту,  строк відбуття покарання  визначено рахувати з  20.09.2008 року.

Постановлено стягнути з   ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при УМВС України в Закарпатській області судові витрати в сумі 486 гривень 77 копійок за проведення дактилоскопічної експертизи.

 

    За вироком ОСОБА_1 визнаний винним у тому, що   19.09.2008 року близько 12 години 15 хвилин  в АДРЕСА_2, зайшов у спальню кімнату,  де з ящика тумбочки таємно викрав   2500 гривень належні   потерпілій ОСОБА_4 .

     

В апеляції прокурор  вказує,  що призначене  ОСОБА_1  покарання не відповідає  тяжкості     злочину   внаслідок   мякості  та   неправильного   застосування   ст. 69 КК України.  

-   2   -

 

Вказує , що суд першої інстанції не врахував як обставину, що обтяжує покарання   вчинення злочину  щодо особи похилого віку.  З цих підстав порушує питання про скасування  вироку    та постановлення апеляційним судом нового вироку.

 

 Заслухавши доповідь судді, промову прокурора, який підтримав   апеляцію, пояснення захисника  ОСОБА_2 та підсудного ОСОБА_1 , які  вважають , що апеляція не підлягає до задоволення,  перевіривши матеріали справи, обговоривши доводи апеляції, апеляційний суд вважає, що  вона не підлягає до   задоволення   з таких підстав.

 

 Висновки суду першої інстанції щодо фактичних обставин справи апелянтом не оспорюються, внаслідок чого вони, відповідно до вимог ч.1 ст. 365  КПК України   апеляційним судом не перевірялись.

 

Винність ОСОБА_1 у вчиненні злочину, за який його засуджено підтверджується зібраними у справі доказами, яким суд дав належну оцінку після дослідження їх у судовому засіданні.

Всебічно і повно дослідивши матеріали справи , суд дійшов обґрунтованого висновку про винність ОСОБА_1 в таємному викраденні чужого майна, поєднаному з проникненням у житло вчиненому повторно і правильно кваліфікував його дії за ч.3 ст. 185 КК України.

 

Доводи апеляції про  невідповідність призначеного  ОСОБА_1  покарання тяжкості   злочину    та неправильного застосування до підсудного  ОСОБА_1  положень ст. 69 КК України  апеляційний суд відхиляє з наступних підстав.

 

Відповідно до вимог ст. 65 КК України суд при призначенні покарання повинен врахувати ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного , обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання.

 

Призначаючи покарання  підсудному  ОСОБА_1  суд в повній мірі врахував обставини справи,   дані про його особу , обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання і обґрунтовано  застосував  ст. 69 КК України .

 

Так, з вироку   вбачається , що суд першої інстанції врахував як обтяжуючі покарання ОСОБА_1 обставини так і  ступінь суспільної небезпечності  злочину,  дані про особу ОСОБА_1 - те, що він є інвалідом 2 групи з дитинства; пом'якшуючі його покарання обставини - повністю визнав вину , розкаявся, відшкодував завдану шкоду а також  тяжкий матеріальний стан його сімї  .

 

Твердження апелянта про те, що ОСОБА_1 вчинив злочин щодо особи похилого віку, а    судом першої інстанції цю обставину як таку, що обтяжує покарання не враховано,  апеляційний суд вважає необґрунтованим, оскільки , як встановлено у справі,   підсудній не був знайомий з потерпілою і не мав уяви про її особу.

 

Отже, покарання підсудному ОСОБА_1 призначено у відповідності до вимог закону і є справедливим. Підстав для   призначення йому більш тяжкого покарання апеляційний суд не вбачає.

Питання речових доказів вирішено у відповідності до вимог ст. 81 КПК України.    

 

Порушень вимог кримінально-процесуального закону, які б тягнули за собою скасування або зміну вироку не встановлено.

 

   3  -

 

 

Керуючись  ст.ст. 365,366 КПК України, апеляційний суд ,-

 

 

у х в а л и в :

 

 

апеляцію  помічника Берегівського міжрайонного прокурора   залишити без задоволення , а вирок  Берегівського районного суду Закарпатської області від 21.11.2008 року  щодо ОСОБА_1   -  без зміни.

 

 

 

 

 

 

Головуючий:                     судді :

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація