Судове рішення #5867021

                                                                                           

           Справа № 2-316/09


РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ  УКРАЇНИ


25 серпня 2009 року       Великобагачанський районний суд Полтавської області

в складі: головуючого – судді  Хоролець В.В.

               при секретарі - Зіненко Н.О.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Велика Багачка Полтавської області цивільну справу за позовомОСОБА_1до ОСОБА_2  про розірвання шлюбу, -

в с т а н о в и в:


          Шлюб між сторонами зареєстрований 26.10.1991 року Широкодолинською сільською радою Великобагачанського району Полтавської області, актовий запис №8.  

          Від цього шлюбу сторони мають неповнолітню дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження, який проживає разом з відповідачем по справі.

          Причиною припинення шлюбних відносин вказує відсутність поваги та взаєморозуміння в сім’ї, психологічна несумісність, часті сварки по питаннях сімейного життя та ведення спільного господарства, різні погляди на життя. На примирення не згідний.

    В судовому засіданні позивач ОСОБА_1 заявлений позов підтримав, в своїх поясненнях посилався на обставини, що в ньому викладені і просив позов задовольнити. На примирення не згідний. Витрати при розірванні шлюбу просив покласти на нього.     Відповідач ОСОБА_2 позов про розірвання шлюбу визнала і просила його задовольнити. Вказувала, що вона з чоловіком не проживає однією сім’єю з 13.12.2008 року.  

            Згідно ч.4 ст. 174 ЦПК України «у разі визнання відповідачем позову суд за наявності передбачених законом підстав ухвалює рішення про задоволення позову».

    Суд, заслухавши пояснення позивача ОСОБА_1, відповідача ОСОБА_2, вивчивши матеріали справи і давши їм належну оцінку приходить до висновку, що позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про розірвання шлюбу підлягає до задоволення з таких підстав.

           Згідно ст.21 СК України шлюб є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у державному органі реєстрації актів цивільного стану.

           За нормою ст.112 СК України суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.

           Подружжя Ревенко перебувають в зареєстрованому 26.10.1991 року Широкодолинською сільською радою Великобагачанського району Полтавської області шлюбі, актовий запис №8 (а.с.15).  

           Від цього шлюбу сторони мають неповнолітню дитину - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 року народження (а.с.5), який проживає разом з відповідачем по справі (а.с.6).

          Сторони в даний час спільно не проживають з 13.12.2008 року, що вбачається з пояснень сторін по справі і ними не оспорюється, на примирення сторони не згодні, позивач наполягає на розірванні шлюбу, відповідач позов визнає.

          Шлюб розпався через відсутність взаєморозуміння і взаємоповаги в сім’ї, постійні сварки з цієї причини, різні погляди на життя, неможливість подальшого спільного проживання, сторони спільно не проживають з 13.12.2008 року, неповнолітня дитини проживає з матір’ю ОСОБА_2

         Суд вважає, що в даний час шлюб існує лише формально.    

          При таких обставинах справи суд вважає, що сім’я сторін розпалась остаточно,  підстав для досягнення примирення між сторонами немає, подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить інтересам подружжя та їх неповнолітньої дитини,  тому є підстави для розірвання шлюбу.

         Керуючись ст.ст.21,105,110,112 Сімейного кодексу України, ст.ст. 10,11,60,81,88,212-215 ЦПК України, суд, -

в и р і ш и в:


          Шлюб, зареєстрований 26 жовтня 1991 року Широкодолинською сільською радою Великобагачанського району Полтавської області, актовий запис №8 між ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_2 року народження та ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_3 року народження - р о з і р в а т и.


         При реєстрації розірвання шлюбу в органах РАЦС стягнути з ОСОБА_1 держмито в сумі 17 (сімнадцять) грн., ОСОБА_2 від сплати державного мита звільнити.    

   

       Заяву про апеляційне оскарження рішення суду може бути подано протягом десяти днів з дня проголошення рішення. Апеляційна скарга до апеляційного суду Полтавської області може бути подана протягом двадцяти днів після  подання заяви на апеляційне оскарження.


           Суддя

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація