Судове рішення #5867478

                   

           Справа  № 2-171/09

Р І Ш Е Н Н Я

    І М Е Н Е М       У К Р А Ї Н И


10 лютого 2009 року Київський районний суд м.  Одеси у складі:

головуючого судді  Реви С.В.,

при секретарі           Крамаренко К.П.,

розглянувши  у відкритому   судовому  засіданні у залі суду в місті Одесі   цивільну   справу за  позовом Відкритого акціонерного товариства Всеукраїнського Акціонерного Банку «ХХХ» до ОСОБА_1 , ОСОБА_2 про стягнення заборгованості за кредитним договором, суд -


В С Т А Н О В И В :


             Позивач звернувся до суду з вказаним позовом, посилаючись на те, що 29 вересня 2005 року він уклав з ОСОБА_1 кредитний договір №ХХХ ф, відповідно до якого видав ОСОБА_1 кредит на суму ХХХ доларів США, на придбання пасажирського мікроавтобусу  марки «ХХХ», 2004 року випуску.

             З метою забезпечення виконання зобов’язань по кредитному договору 29 вересня 2005 року між ВАТ «ХХХ» та ОСОБА_1 було укладено договір застави, відповідно до якого ОСОБА_1передав в заставу ВАТ «ХХХ» пасажирський автобус марки «ХХХ», 2004 року випуску, реєстраційний номер ВН ХХХ, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія КХС №ХХХ, виданий МРЕВ –Х ДАІ  ГУ УМВС України в Одеській області від 27 вересня 2005 року.

            Також для забезпечення виконання зобов’язань по кредитному договору 29 вересня 2005 року між  ВАТ «ХХХ» та ОСОБА_1 , ОСОБА_2, було укладено договір поруки, в якому  поручителем є ОСОБА_2.

Оскільки відповідач ОСОБА_1 свої зобов’язання перед позивачем по кредитному договору № ХХХ ф від 29 вересня 2005 року не виконує, позивач просить стягнути на його користь солідарно з ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заборгованість у сумі ХХХ доларів ХХ цента США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає ХХХ гривень ХХ копійок, з яких :

ХХХ доларів ХХ центів США – загальна заборгованість за кредитом,

ХХХ доларів ХХ центів США - прострочена заборгованість по відсоткам,

ХХХ доларів ХХ центів США – пеня за несвоєчасне повернення кредиту,

ХХХ доларів Х центів США – пеня за несвоєчасне повернення процентів.

У судовому засіданні представник позивача позов підтримала, посилаючись на викладені в позовній заяві обставини.

            ОСОБА_1,ОСОБА_2 у судове засідання не з’явились, про час та місце розгляду справи повідомлені, про причини неявки суд не повідомили. За наявністю умов, передбачених частиною першою ст. 224 ЦПК України, та оскільки представник позивача не заперечує проти заочного вирішення справи, суд вважає можливим допустити заочний розгляд справи.  

Вислухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Згідно ст. 1054 ЦК України за кредитним  договором  банк або інша фінансова установа (кредитодавець)  зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові  у  розмірі  та на умовах, встановлених договором, а  позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.

            Судом встановлено, що 29 вересня 2005 року ВАТ «ХХХ» уклав з ОСОБА_1 кредитний договір № ХХХ ф, відповідно до якого видав ОСОБА_1 кредит на суму ХХХ доларів США, на придбання пасажирського мікроавтобусу марки «ХХХ», 2004 року випуску.

Пунктом 3.2.3. кредитного договору від 29 вересня 2005 року встановлено, що у разі несвоєчасного погашення кредиту та/або процентів, ВАТ «ХХХ» має право вимагати дострокового погашення кредиту в повному обсязі, сплати процентів за його користування та сплати відповідних штрафних санкцій.

Для забезпечення виконання зобов’язань по кредитному договору від 29 вересня 2005 року між  ВАТ «ХХХ», ОСОБА_1 та ОСОБА_2  було укладено договір поруки, в якому поручителем є ОСОБА_2.

Відповідно до ч. 1 ст. 553 ЦК України за  договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов’язку. Поручитель  відповідає перед кредитором за порушення зобов’язання боржником.

 Згідно ч.1, ч.2 ст. 554 ЦК України  у разі порушення боржником зобов’язання, забезпеченого порукою, боржник  і поручитель  відповідають перед кредитором як  солідарні боржники, якщо договором  поруки не встановлено  додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед  кредитором у тому  ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

              Крім того, для забезпечення виконання зобов’язань по кредитному договору 29 вересня 2005 року між ВАТ «ХХХ» та ОСОБА_1 було укладено договір застави, відповідно до якого ОСОБА_1 передав в заставу пасажирський автобус марки

«ХХХ», 2004 року випуску, реєстраційний номер ВН ХХХ, який належить ОСОБА_1 на підставі свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, серія КХС №ХХХ, виданий МРЕВ –Х ДАІ  ГУ УМВС України в Одеській області від 27 вересня 2005 року.

                Відповідно до ст. 572 ЦК України  в силу застави кредитор (заставодержатель) має право у разі  невиконання боржником (заставодавцем) зобов’язання, забезпечено застою, одержати задоволення за рахунок заставленого майна переважно перед іншими кредиторами цього боржника, якщо інше не встановлено законом (право застави).  

   Відповідач ОСОБА_1 суму кредиту  позивачу не повернув. Через невиконання   ОСОБА_1 своїх зобов’язань перед позивачем по кредитному договору № ХХХ ф від 29 вересня 2005 року, загальний розмір заборгованості, що виникла перед позивачем, станом на 12 червня 2008 року,  складає  ХХХ доларів ХХ центів США, що в еквіваленті по курсу НБУ складає ХХХ гривні Х копійок, яка складається з ХХХ доларів ХХ центів США – загальна заборгованість за кредитом, ХХХ доларів ХХ центів США - прострочена заборгованість по відсоткам, ХХХ доларів ХХ центів США – пеня за несвоєчасне повернення кредиту, ХХХ доларів Х центів США – пеня за несвоєчасне повернення процентів.  

На  підставі ст. 1050 ЦК України, якщо  позичальник своєчасно не повернув суму позики, він зобов’язаний  сплатити суму відповідно до ст. 625 ЦК України.

           Відповідно до ст. 625 ЦК України боржник не звільняється  від відповідальності за неможливість виконання ним  грошового  зобов’язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов’язання, на вимогу кредитора зобов’язаний  сплатити суму боргу з урахуванням  встановленого індексу інфляції  за весь час  прострочення, а також  три проценти річних  від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або  законом.

Згідно до ч.1 ст. 610 ЦК України  порушенням  зобов’язання є його невиконання або виконання  з  порушенням умов, визначених змістом зобов’язання (неналежне виконання).

В силу  ч.1 ст. 611 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов’язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Дійсна наявність цих грошових зобов’язань відповідача ОСОБА_1 перед  позивачем  та їх розмір підтверджується  кредитним договором № ХХХ ф, від 29 вересня 2005 року та наданими позивачем відповідними розрахунками.

Оцінивши встановлені по справі обставини у їх сукупності, суд вважає, що у зв’язку з неналежним виконанням ОСОБА_1 своїх зобов’язань за кредитним договором, загальна грошова сума яка підлягає солідарному стягненню з відповідачів ОСОБА_1,ОСОБА_2  на  користь позивача складає  ХХХ гривень ХХ копійок.

У  зв’язку з розглядом  справи позивач сплатив судовий збір  у сумі ХХХ гривень  ХХ копійки, витрати на  інформаційне-технічне забезпечення  розгляду справи у сумі ХХ гривень.

В  силу  ст. 88 ЦПК України стороні, на  користь якої  ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і  документально підтверджені  судові  витрати.

Суд вважає, що судові  витрати, які витратив позивач при розгляді справи  мають бути відшкодовані позивачу за рахунок відповідачів ОСОБА_1,ОСОБА_2  солідарно

(ХХХ+ ХХ=ХХХ)  у сумі ХХХ гривень ХХ копійки.


Керуючись ст. ст. 10, 11, 60, 88, 209, 212, 213, 224, 225 ЦПК України, ст. ст.  553, 554, 572, 610, 611, 612, 625, 1050, 1054 ЦК України, суд , -


В И Р І Ш И В :


Позов Відкритого акціонерного товариства Всеукраїнського Акціонерного Банку «ХХХ» задовольнити.

Стягнути солідарно з ОСОБА_1 , ОСОБА_2  на користь Відкритого акціонерного товариства Всеукраїнського Акціонерного Банку «ХХХ»  заборгованість за кредитним договором у сумі ХХХ гривень ХХ копійок та судові витрати у сумі ХХХ гривень ХХ копійки, а всього ХХХ гривні ХХ копійку.

Дане заочне рішення може бути переглянуто ХХХ районним судом за письмовою заявою ОСОБА_1 , яка може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.  

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення рішення  може бути оскаржено до Апеляційного суду Одеської області в загальному порядку шляхом подання до Київського районного суду міста Одеси заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення рішення та подання апеляційної скарги протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Строк, протягом якого розглядалася заява про перегляд заочного рішення, не включається до строку на апеляційне оскарження рішення.



          Суддя                                 С.В. Рева


  • Номер:
  • Опис: визнання договору купівлі-продажу майна, що знаходиться в спільній частковій власності, дійсним та визнання права власності на транспортні засоби
  • Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
  • Номер справи: 2-171/09
  • Суд: Рокитнянський районний суд Київської області
  • Суддя: Рева Сергій Вікторович
  • Результати справи:
  • Етап діла: Зареєстровано
  • Департамент справи:
  • Дата реєстрації: 25.06.2010
  • Дата етапу: 25.06.2010
Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація