Судове рішення #587124
7/329-НА

                 

ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

_________________________________________________

__________________________________________________________________________________

10002, м.Житомир, майдан Путятинський, 3/65  тел.(8-0412) 48-16-02


УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

 "20" березня 2007 р.                                                           Справа № 7/329-НА

Житомирський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:

головуючого   судді                                                  

суддів:                                                                        

                                                                                   


при секретарі                                                              ,

за участю представників сторін:

від позивача:     Гуменюк В.І. - представника за довіреністю від 05.12.2006р.,

БокулічЗ.В. - представника за довіреністю від 07.02.2007р.;

від відповідачів: - Регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області: Кошелюк З.М. - представника за довіреністю від 04.09.2006р.,

- Кам'янець - Подільського колективного швейного підприємства:

Костюковича Д.К. - представника за довіреністю від 26.05.2006р.,

прокурора відділу представництва інтересів громадян та держави в судах прокуратури Житомирської області Чирко Н.В., посвідчення №43 від 14.03.2004р.,

 

розглянувши апеляційні скарги прокурора м. Кам'янець-Подільського,

м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області

та Кам'янець-Подільської міської ради, м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області

на постанову господарського суду Хмельницької  області

від "29" листопада 2006 р. у справі № 7/329-НА (суддя С.Крамар)

за позовом прокурора м.Кам'янець-Подільського в інтересах держави в

особі Кам'янець-Подільської міської ради, м.Кам'янець-Подільський

Хмельницької області  

до 1. Регіонального відділення Фонду державного майна України по

Хмельницькій області, м.Хмельницький

     2. Кам'янець - Подільського колективного швейного підприємства,

м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області

про визнання недійсними та скасування наказу начальника регіонального

відділення ФДМ України по Хмельницькій області № 116 від 27.07.93р.,

плану приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією

орендарів Кам'янець-Подільського орендного  виробничого швейного підприємства

та договору купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського

орендного виробничого швейного підприємства №20-б в частині включення в

склад цілісного майнового комплексу та викуп організацією орендарів

Кам'янець-Подільського орендного швейного підприємства приміщення дитячого

садка, який розташований у м.Кам'янці-Подільському за адресою: вул.Тімірязєва,130,

 

ВСТАНОВИВ:

  Постановою господарського суду Хмельницької області від 29.11.2006р. у справі №7/329-НА у позові прокурора м.Кам'янець-Подільського, заявленому в інтересах Кам'янець-Подільської міської ради до регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області та Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства про визнання недійсним та скасування наказу начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області №116 від 27.07.1993р., плану приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства та договору купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства №20-б, в частині включення в склад цілісного майнового комплексу та викуп організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства приміщення дитячого садка, який розташований у м.Кам'янець-Подільському за адресою: вул.Тімірязєва,130, відмовлено.

Вважаючи, що постанова суду першої інстанції не відповідає вимогам чинного законодавства, а зроблені судом висновки не відповідають обставинам справи, прокурор м.Кам'янець-Подільського звернувся до суду з апеляційною скаргою, в якій просить дану постанову скасувати та ухвалити нове рішення, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Мотивуючи апеляційну скаргу, прокурор зазначає, що суд першої інстанції, дійшовши висновку, що приватизація дитячого садка по вул.Тімірязєва,130 у м.Кам'янець-Подільському була здійснена без порушень законодавства, не зважив на те, що згідно п."б" ст.5 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств", п.1.3 "Державної програми приватизації майна державних підприємств на 1992 рік", затвердженої постановою Верховної Ради України від 07.07.1992р., не підлягають приватизації об'єкти освіти, фізичної культури, спорту і науки, що фінансуються з бюджету. Об'єкти освіти, фізичної культури і спорту, які належать підприємствам і відомствам, можуть приватизуватись за умови збереження їх призначення.

Однак, стверджує прокурор, приватизований дитячий садок є об'єктом освіти, побудований за рахунок бюджетних коштів, виділених Міністерством легкої промисловості УРСР, його утримання здійснювалося за рахунок коштів батьків дітей, й судом першої інстанції не дано оцінку тим фактам, що всупереч вимогам законодавства в даний час приватизований дитячий садок рішенням загальних зборів засновників Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства закрито з метою перепрофілювання приміщення під виробничі потреби.

Ухвалою суду апеляційної інстанції від 15.01.2007р. за апеляційною скаргою прокурора м.Кам'янець-Подільського було відкрито апеляційне провадження, а 16.01.2007р. апеляційний суд виніс ухвалу про призначення справи до апеляційного розгляду на 20.03.2007р.

Не погодившись з постановою суду першої інстанції, з апеляційною скаргою звернулась і Кам'янець-Подільська міська рада, яка також поставила вимогу про скасування судової постанови, як такої, що прийнята з неповним з'ясуванням обставин справи, неправильним застосуванням норм матеріального та процесуального права, й ухвалення нового рішення - про задоволення позову.

Апеляційна скарга Кам'янець-Подільської міської ради мотивована наступним:

- судом першої інстанції не враховано, що постановою  Кабінету Міністрів України від 19.02.1996р. №222 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, які належать суб'єктам підприємницької діяльності" передбачено поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, які належать суб'єктам підприємницької діяльності, заснованим на загальнодержавній власності, в тому числі повинні бути передані і дитячі дошкільні заклади протягом 1996-1998р.р. 100% наявної кількості без будь-яких обмежень, а постановою Кабінету Міністрів України від 02.12.1996р. №1443 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури" визначено,  що пріоритети першочерговості поетапної передачі визначаються Кабінетом Міністрів України й мова про те, що змінюються відсотки передачі об'єктів соціальної інфраструктури, у даній постанові не йде. Виходячи із визначених Кабінетом Міністрів України пріоритетів першочерговості поетапної передачі до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, Фонд державного майна України повинен переглядати з відповідними органами місцевого самоврядування переліки зазначених об'єктів, що підлягають передачі до комунальної власності. Проте, дитячий садок Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства до цього часу у комунальну власність не переданий;

- поза увагою суду залишено ту обставину, що відповідно до Статуту садка №19, зареєстрованого рішенням виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради №341 від 27.02.2003р., управління дошкільним навчальним закладом здійснюється його засновником та управлінням освіти і науки виконавчого комітету Кам'янець-Подільської міської ради, однак, незважаючи на це, з 01.08.2006р. дитячий садок був ліквідований за рішенням загальних зборів засновників від 30.05.2006р. без згоди управління освіти і науки, хоча, відповідно до ст.16 Закону України "Про дошкільну освіту" дана згода є обов'язковою при ліквідації.  

Ухвалами суду апеляційної інстанції від 29.01.2007р. та 30.01.2007р. було відкрито апеляційне провадження у справі за апеляційною скаргою Кам'янець-Подільської міської ради та призначено справу до апеляційного розгляду. Суд ухвалив здійснювати розгляд апеляційних скарг прокурора м.Кам'янець-Подільського та Кам'янець-Подільської міської ради в одному провадженні.

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області у письмових запереченнях №08/01-42-918/07 від 21.02.2007р. (а.с.113-114) на апеляційну скаргу прокурора м.Кам'янець-Подільського зазначило, що постанова суду першої інстанції є правильною та об'єктивною, прийнятою з дотриманням норм процесуального і матеріального права.  

Не погодилось з  апеляційною скаргою прокурора м.Кам'янець-Подільського й Кам'янець-Подільське колективне швейне підприємство, зазначивши у письмових запереченнях (а.с.116), що ні прокурором, ні позивачем не було надано належних доказів того, що фінансування діяльності спірного дитячого садка здійснювалось за рахунок бюджету (державного або міського), а наявні в матеріалах справи докази свідчать про те, що спірний об'єкт як до приватизації, так і після неї перебував на виключному утриманні Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства.

Крім того, як вказує швейне підприємство, прокурором та позивачем не доведено підстав для передачі приміщення дитячого садка по вул.Тімірязєва,130 у комунальну власність міста.

Прокурор відділу представництва інтересів громадян і держави в судах прокуратури Житомирської області в судовому засіданні підтримав вимоги апеляційної скарги прокурора м.Кам'янець-Подільського, посилаючись на викладені у скарзі доводи. Просить постанову господарського суду Хмельницької області від 29.11.2006р. у даній справі скасувати та прийняти новий судовий акт, яким задовольнити позовні вимоги в повному обсязі.

Представник позивача (Кам'янець-Подільської міської ради) також підтримала апеляційну скаргу, подану міською радою. Вважає постанову суду першої інстанції незаконною та необгрунтованою, в зв'язку з чим просить її скасувати та ухвалити нове рішення - про задоволення позову.

Представники відповідачів (регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області та Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства) заперечили проти доводів апеляційних скарг прокурора та Кам'янець-Подільської міської ради, надавши пояснення в обгрунтування своїх заперечень. Просять оскаржену судову постанову залишити без змін, а подані прокурором м.Кам'янець-Подільського та позивачем апеляційні скарги - без задоволення.  

Судова колегія, заслухавши пояснення представників сторін, прокурора, розглянувши та обговоривши доводи, зазначені в апеляційних скаргах прокурора м.Кам'янець-Подільського та позивача, перевіривши матеріали справи, повноту їх встановлення, дослідивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального і процесуального права  при прийнятті оскарженої постанови, дійшла висновку про те, що апеляційні скарги задоволенню не підлягають з наступних підстав.

19.09.2006р. в господарський суд Хмельницької області звернувся прокурор м.Кам'янець-Подільського з позовом в інтересах Кам'янець-Подільської міської ради до регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області та Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства про визнання незаконною приватизації приміщення дитячого садка Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства.

Зокрема, прокурор в позовній заяві поставив вимогу про визнання незаконним та скасування наказу начальника регіонального відділення Фонду державного майна по Хмельницькій області №116 від 27.07.1993р., плану приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства та договору купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства №20-б в частині включення в склад цілісного майнового комплексу та викуп організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства приміщення дитячого садка, розташованого по вул.Тімірязєва,130 у м.Кам'янець-Подільському, а також зобов'язання Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства передати приміщення дитячого садка у комунальну власність міста.

Обґрунтовуючи заявлені вимоги, прокурор зазначив, що ч.2 ст.5 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств", п.1.3 "Державної програми приватизації майна державних підприємств на 1992 рік", затвердженої постановою Верховної Ради України від 07.07.1992р. передбачено, що об'єкти освіти, фізичної культури, спорту і науки, які фінансуються з бюджету, не підлягають приватизації, а об'єкти освіти, фізичної культури і спорту, які належать підприємствам і відомствам, можуть приватизуватись за умови збереження їх призначення.

Однак, стверджує прокурор, приватизований дитячий садок є об'єктом освіти, побудованим за рахунок бюджетних коштів, виділених Міністерством легкої промисловості УРСР, його утримання здійснювалося за рахунок коштів батьків дітей, й, всупереч вимогам законодавства, в даний час приватизований дитячий садок рішенням загальних зборів засновників Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства закрито з метою перепрофілювання приміщення під виробничі потреби.

На думку прокурора, протиправна приватизація та перепрофілювання приміщення дитячого садка перешкоджає здійсненню Кам'янець-Подільською міською радою своїх завдань по реалізації гарантованого державою права дитини на доступність дошкільної освіти, що зачіпає інтереси малолітніх дітей і держави.

На підтвердження своїх доводів прокурор надав копії наказу начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області №116 від 27.07.1993р. "Про затвердження акту оцінки орендованого організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства державного майна"; акта оцінки вартості цілісного майнового комплексу від 27.07.1993р.; додаткової угоди до договору №20-б купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства від 29.08.1993р.; акту прийому-передачі цілісного майнового комплексу Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства від 30.09.1993р.; плану приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства; договору купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства, тощо (а.с.4-25).

Регіональне відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області у письмовому відзиві №09/01-42-2913/06 від 29.09.2006р. (а.с.36-37) проти позовних вимог заперечило, посилаючись на те, що на момент приватизації, станом на 01.07.1993 року, дитячий садок був об’єктом соціально-побутової інфраструктури Кам’янець-Подільського орендного швейного підприємства, що забезпечував потребу працівників підприємства у закладі дошкільного виховання та фінансувався за рахунок коштів фонду соціального розвитку зазначеного підприємства, саме тому, відповідно до ст.3 Закону України "Про приватизацію державного майна”, дитячий садок було приватизовано у складі державної частки цілісного майнового комплексу Кам’янець-Подільського орендного швейного підприємства.

Крім того, як зазначає орган приватизації, порушень чинного законодавства під час приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства, не було, а також стверджує, що згідно ст.14 Закону України "Про приватизацію державного майна”, в Плані приватизації державної частки майна швейного підприємства були враховані вимоги Кам’янець-Подільської міської ради, викладені в листі № 71 від 08.09.1993р.

Відповідач - Кам’янець-Подільське колективне швейне підприємство - також заперечив проти позовних вимог, вказуючи у письмових запереченнях (а.с.38-39) на те, що до моменту укладення договору купівлі-продажу державної частки майна Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства від 14.09.1993 року та оформлення акту прийому-передачі придбаного за вказаним договором майнового комплексу від 30.09.1993 року, весь цілісний майновий комплекс підприємства, до складу якого входило спірне приміщення, перебував у загальнодержавній власності й жодних доказів наявності у міської ради на певну дату права власності на спірне приміщення прокурор не надав, в зв'язку з чим позов ним було пред'явлено безпідставно. Як зазначив даний відповідач, якщо навіть припустити, що позов буде задоволений, - наслідком визнання недійсними спірних актів та угоди купівлі-продажу може були повернення майна у загальнодержавну, а не комунальну власність.

Заявою №2083 вих від 02.11.2006р. (а.с.56) прокурор м.Кам’янець-Подільського уточнив позовні вимоги та просив визнати недійсним і скасувати наказ начальника регіонального відділення Фонду державного майна по Хмельницькій області №116 від 27.07.1993р., план приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства та договір купівлі-продажу державної частки майна Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства №20-б в частині включення в склад цілісного майнового комплексу та викуп організацією орендарів Кам'янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства приміщення дитячого садка, розташованого по вул.Тімірязєва,130 у м.Кам'янець-Подільському. Крім того, прокурор просив поновити строк позовної давності.

Ухвалою від 29.11.2006р. (а.с.68) суд першої інстанції, визнавши причини пропуску строку звернення до суду поважними, поновив цей строк.

Судовою колегією враховується наступне.

Як свідчать матеріали справи, в 1993 році розпочалася приватизація Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства.

27.07.1993р. було затверджено акт оцінки цілісного майнового комплексу Кам’янець-Подільського орендного швейного підприємства.

Вказаний акт було затверджено наказом начальника регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області №116 від 27.07.1993р. (а.с.4).

Крім того, даним наказом було зобов'язано укласти додаткову угоду до договору оренди від 22.05.1992р. №873 та додаткової угоди до договору оренди з викупом від 18.01.1993р., а також укласти договір купівлі-продажу орендованого майна на умовах додаткової угоди.

З акту оцінки вартості цілісного майнового комплексу вбачається, що вартість майна, яке підлягає приватизації, складає 228700тис.крб., а вартість майна, для якого встановлено особливий режим приватизації – 5472,00тис. крб.

Листом №71 від 08.09.1993р. Кам'янець-Подільська міська рада поставила Кам'янець-Подільському орендному виробничому швейному підприємству певні вимоги для включення їх в план приватизації та в умови договору купівлі-продажу.

Як вбачається з цього листа, міська рада поставила, зокрема, вимогу про збереження не менше 90 відсотків робочих місць на протязі двох років.

29.08.1993р. начальником регіонального відділення Фонду державного майна України по Хмельницькій області було затверджено План приватизації державної частки майна, взятого в оренду організацією орендарів Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства.

До розділу №9 Плану включено об’єкти соціально-побутової інфраструктури  станом на 01.07.1993р., в тому числі дитячий садок (рік закінчення будівництва 1967) та зазначено, що дитячий садок залишковою вартістю 1395тис.крб. побудований за рахунок коштів, виділених Міністерством легкої промисловості УРСР і підлягає викупу.

Згідно пунктів 10.4, 10.5 розділу №10 Плану приватизації  вартість майна, що підлягає викупу становить 228700тис.крб., а об'єкти, що не підлягають викупу орендарем – пам'ятки архітектури ХУІІІ-ХІХст.ст. державного значення, головний виробничий корпус житловий будинок на пл.Вірменський ринок,8 та адміністративний корпус Будинок окружного суду на пл.Вірменський ринок,5 – залишковою вартістю 5472тис.крб. передаються в оренду строком на 10 років.

14.09.1993р. між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Хмельницькій області та організацією орендарів Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства було укладено договір купівлі-продажу державної частки майна Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства. Договір підписано сторонами та посвідчено старшим державним нотаріусом Першої Кам’янець-Подільської державної нотаріальної контори 14.09.1993р. (а.с.23-25).

Рішенням виконавчого комітету Кам’янець-Подільської міської Ради від 16.09.1993 року договір купівлі-продажу зареєстрований (реєстраційний №22).

01.04.1994р. сторони підписали додаткову угоду до даного договору (а.с.8-9).

Як зазначалося вище, прокурор у позовній заяві стверджує, що при приватизації майна Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства мало місце порушення вимог законодавства про приватизацію.

Зокрема, за твердженням прокурора, приватизований дитячий садок по вул.Тімірязєва,130 у м.Кам’янець-Подільському, який є об'єктом освіти, побудованим за рахунок бюджетних коштів, виділених Міністерством легкої промисловості УРСР, й утримання якого здійснювалося за рахунок коштів батьків дітей, в порушення                     ч.2 ст.5 Закону України "Про приватизацію майна державних підприємств",                       п.1.3 "Державної програми приватизації майна державних підприємств на 1992 рік", затвердженої постановою Верховної Ради України від 07.07.1992р., де зазначено, що об'єкти освіти, фізичної культури, спорту і науки, які фінансуються з бюджету, не підлягають приватизації, а об'єкти освіти, фізичної культури і спорту, які належать підприємствам і відомствам, можуть приватизуватись за умови збереження їх призначення, в даний час рішенням загальних зборів засновників Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства закритий з метою перепрофілювання приміщення під виробничі потреби.

Однак, всупереч ч.1 ст.71 Кодексу адміністративного судочинства України, яка покладає на сторони обов'язок доведення тих обставин, на яких ґрунтуються їх вимоги і заперечення, прокурор, а також позивач не надали доказів на підтвердження того, що фінансування дитячого садка по вул.Тімірязєва,130 здійснювалось за рахунок бюджетних коштів.

Доводи ж прокурора стосовно того, що на даний час дитячий садок безпідставно закритий з метою перепрофілювання під виробничі потреби, хоча приватизація його могла бути здійснена лише за умови збереження освітянського призначення, до уваги не беруться, оскільки пунктом 4.1 договору купівлі-продажу державної частки майна Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства, укладеного 14.09.1993р. між регіональним відділенням Фонду державного майна України по Хмельницькій області та організацією орендарів Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства, встановлено, що покупець, тобто організація орендарів Кам’янець-Подільського орендного виробничого швейного підприємства, зберігає профіль та предмет діяльності об'єкту продажу на протязі двох років з моменту підписання договору.

Вказане положення договору включене до останнього з врахуванням вимог листа Кам'янець-Подільської міської ради №71 від 08.09.1993р., де підприємству вказувалась умова щодо збереження не менше 90 відсотків робочих місць принаймні на протязі двох років.  

Враховуючи, що договір підписано 14.09.1993р., а дитячий садок увійшов в склад майна, що підлягало приватизації, то призначення дитячого садка мало зберігатися до 14.09.1995р.

Твердження Кам'янець-Подільської міської ради про те, що відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 19.02.1996р. №222 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, які належать суб'єктам підприємницької діяльності", а також  постанови Кабінету Міністрів України від 02.12.1996р. №1443 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури" дитячий садок по вул.Тімірязєва,130 у м.Кам'янець-Подільському мав бути переданий до комунальної власності міста, є безпідставними, оскільки, докази на підтвердження того, що в установленому законодавством порядку приймалось відповідне рішення про передачу спірного дитячого садка у комунальну власність м.Кам'янець-Подільського або включення дитячого садка до переліку об'єктів соціальної інфраструктури, що підлягають передачі до комунальної власності, в матеріалах справи відсутні.

Виходячи із змісту постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.1996р.  №222 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, які належать суб'єктам підприємницької діяльності" на передачу таких об'єктів необхідна згода підприємств і організацій (у тому числі орендних підприємств і акціонерних товариств, створених шляхом приватизації загальнодержавного майна), яким належать об'єкти соціальної інфраструктури, а сама передача об'єктів соціальної інфраструктури у комунальну власність повинна здійснюватись відповідно до "Положення про порядок передачі в комунальну  власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні  підприємств, установ та організацій", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 6 листопада 1995р. №891.

Докази надання Кам'янець-Подільським орендним виробничим швейним підприємством згоди на передачу спірного дитячого садка, який було ним приватизовано, у комунальну власність міста, в матеріалах справи відсутні, як і відсутні докази створення комісії з питань приймання об'єктів соціальної інфраструктури в комунальну власність,  утвореної виконкомом міської ради, як це передбачено "Положенням про порядок передачі в комунальну  власність загальнодержавного житлового фонду, що перебував у повному господарському віданні або в оперативному управлінні  підприємств, установ та організацій".

Слід зазначити, що дію пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 19.02.1996р.  №222 "Про поетапну передачу до комунальної власності об'єктів соціальної інфраструктури, які належать суб'єктам підприємницької діяльності" призупинено в  частині визначених обсягів передачі об'єктів соціальної інфраструктури у 1996 - 1998 роках згідно з Постановою КМ №1443 від 02.12.96р., а тому, необґрунтованим є посилання міської ради на те, що передачі у комунальну власність підлягає 100% наявної кількості дошкільних дитячих закладів.

Крім того, слід звернути уваги й на ту обставину, що згідно довідки відділу реєстрації підприємницької діяльності Кам'янець-Подільської міської ради №744 від 19.03.2007р. Кам'янець-Подільський дошкільний навчальний заклад (садок) №19 загального розвитку колективної власності Кам'янець-Подільського колективного швейного підприємства не зареєстрований у відділі реєстрації підприємницької діяльності як юридична особа та не внесений до ЄДРПОУ як діюча особа.

На думку судової колегії, суд першої інстанції повно, всебічно дослідив надані сторонами докази і доводи, належно їх оцінив та дійшов обґрунтованого висновку про відмову в позові, а тому передбачені законом підстави для скасування оскарженої постанови суду відсутні.

Постанову господарського суду Хмельницької області від 29.11.2006р. у даній справі слід залишити без змін, а апеляційні скарги прокурора м.Кам'янець-Подільського та Кам"янець-Подільської міської ради - без задоволення.

 

Керуючись ст.ст. 195,198, 200, 205, 206, 211, 212, 254 Кодексу адміністративного судочинства України, Житомирський апеляційний господарський суд

УХВАЛИВ:

1.Апеляційні скарги прокурора м.Кам'янець-Подільського, м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області та Кам'янець-Подільської міської ради, м.Кам'янець-Подільський Хмельницької області залишити без задоволення, а постанову господарського суду Хмельницької області від 29 листопада 2006 року                                у справі №7/329-НА - без змін.


2. Ухвала суду апеляційної інстанції набирає законної сили з моменту проголошення.


3. Касаційну скаргу може бути подано безпосередньо до Вищого адміністративного суду України протягом одного місяця з дня складення ухвали в повному обсязі.

Головуючий суддя                                                                  

судді:

                                                                                             

 Віддрук. 7 прим.

1 - до справи

2 - позивачу

3,4 - відповідачам

5 - прокурору м.К.Подільського

6 - прокурору Житом.області

7 - в наряд  

 

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація