- яка притягається до адмін. відповідальності: Тюєва Валентина Дмитрівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
221/4481/16-п
3/221/1899/2016
Волноваський районний суд Донецької області
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
09 вересня 2016 року м. Волноваха
Суддя Волноваського районного суду Донецької області Аксьоненко В.І. розглянувши матеріали, які надійшли від першого відділу управління оперативного забезпечення на окремих територіях зон проведення АТО ГУ ДФС у Донецькій області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_2, громадянина України, приватного підприємця, яка зареєстрована та проживає в ІНФОРМАЦІЯ_3, про притягнення до адміністративної відповідальності за частиною 1 статті 204-3 Кодексу України про адміністративне правопорушення (далі КУпАП)
ВСТАНОВИВ:
26.08.2016 до Волноваського районного суду надійшов протокол про адміністративне правопорушення, згідно якого ОСОБА_1 о 14.00 годині 20.08.2016 на транспортному засобі «Mitsubishi Pajero Sport» номерний знак АН 7976 KX, здійснювала транспортування ТМЦ (продукти харчування) на загальну орієнтовану суму 11948,3 гривні вагою 80 кг, згідно акту опису, що додається до протоколу, до району проведення АТО, порушивши Тимчасовий порядок контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів, через лінію зіткнення від 12.06.2015 року № 415, а саме розділи 8 та 11, без отримання дозволу на перевезення товару, вартість якого перевищує 10000 гривень та сумарна вага якого перевищує 50 кг на одну особу, чим скоїв адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 204-3 КУпАП.
В судове засідання ОСОБА_1 не з’явилася, про причини неявки суду не повідомила.
Відповідно до статті 280 КУпАП України, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення.
Відповідно до частини 1 статті 204-3 КУпАП (далі Кодекс) адміністративна відповідальність настає у разі порушення порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції.
Згідно статей 1,3,8,9 Конституції - Україна є правовою державою, в якій людина, її життя і здоров'я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю; права і свободи людини та їх гарантії визначають зміст і спрямованість діяльності держави; утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов'язком держави. В Україні визнається і діє принцип верховенства права. Конституція України має найвищу юридичну силу. Конституція України є нормами прямої дії. Звернення до суду для захисту конституційних прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Чинні міжнародні договори, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, є частиною національного законодавства України.
Відповідно до статті 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод нікого не може бути визнано винним у вчиненні будь-якого кримінального правопорушення на підставі будь-якої дії чи бездіяльності, яка на час її вчинення не становила кримінального правопорушення згідно з національним законом або міжнародним правом; також не може бути призначене суворіше покарання ніж те, що підлягало застосуванню на час вчинення кримінального правопорушення.
Кодекс України про адміністративні правопорушення було доповнено статтею 204-3 згідно із Законом України від 17 липня 2015 року № 649-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції». Проте цим Законом одночасно було доповнено новою нормою також Закон України «Про боротьбу з тероризмом», а саме статтею 14-1 «Порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції», яка передбачає:
«Переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції здійснюється в порядку, що встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
Особи, винні у порушенні Порядку переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції, несуть відповідальність згідно із законом, що передбачено диспозицією статті 204-3 КУпАП.
Крім того, згідно п.2 Прикінцевих положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII Кабінет Міністрів України був зобов’язаний протягом 14 днів після опублікування цього Закону: затвердити порядок переміщення товарів до району або з району проведення антитерористичної операції; привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.
Таким чином, аналіз положень Закону України від 17 липня 2015 року № 649-VIII дає підстави дійти однозначного висновку, що притягнення особи до адміністративної відповідальності за статтею 204-3 КпАП України можливе лише у випадку порушення особою порядку переміщення товарів до району або з району проведення АТО, встановленого Кабінетом Міністрів України за поданням Служби безпеки України.
В протоколі міститься посилання на порушення п.8.1 Тимчасового порядку контролю за переміщенням осіб, транспортних засобів та вантажів (товарів) через лінію зіткнення у межах Донецької та Луганської областей від 12.06.2015 року №415, однак зазначений порядок не є тим нормативно-правовим актом, до якого відсилає диспозиція ч.1 ст.204-3 КпАП України і порушення якого створює склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.204-3 КпАП України.
Відповідно до ст. 284 КпАП України по справі про адміністративне правопорушення, орган (посадова особа) виносить одну з таких постанов: 1) про накладення адміністративного стягнення; 2) про застосування заходів впливу, передбачених статтею 24-1 цього Кодексу; 3) про закриття справи.
Відповідно до п.1 ст.247 КпАП України провадження в справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у випадку відсутності події і складу адміністративного правопорушення.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1, 3, 8, 9, 57 Конституції України, ст. 7 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.247 п.1, ст.284 ч.1 п.3, ст. 294 КпАП України, суд
П О С Т А Н О В И В :
Адміністративну справу стосовно ОСОБА_1 за частиною 1 статті 204-3 КпАП України закрити у зв’язку з відсутністю в її діях складу адміністративного правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 204-3 КпАП України.
Вилучені товари, згідно акту прийому-передачі від 20.08.2016 року залишити в розпорядженні ОСОБА_1
Постанова може бути оскаржена в апеляційний суд Донецької області через Волноваський районний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня винесення.
Суддя В.І. Аксьоненко
- Номер: 3/221/1899/2016
- Опис:
- Тип справи: на справу про адміністративне правопорушення
- Номер справи: 221/4481/16-п
- Суд: Волноваський районний суд Донецької області
- Суддя: Аксьоненко В. І.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 26.08.2016
- Дата етапу: 09.09.2016