Справа № 2-815/2009
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
07 вересня 2009 року Гайсинський районний суд Вінницької області
в складі: головуючого судді В.І. Кравця
при секретарі Г.П. Карплюк ,
розглянувши у попередньому судовому засіданні в м. Гайсин цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2, третя особа Грузька сільська рада про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -
встановив:
18.08.2009 року ОСОБА_1. звернулась до суду з цим позовом, посилаючись на те, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року внаслідок смерті її батька ОСОБА_3 відкрилась спадщина до складу якої, зокрема, входить право власності на земельну частку (пай) та право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, вона є спадкоємицею першої черги за законом, проте через важке майнове становище пропустила шестимісячний строк для подання заяви про прийняття спадщини.
В попередньому судовому засіданні позивачка просила суд позов задовольнити, визначити їй додатковий строк тривалістю три місяці для подання до нотаріальної контори заяви про прийняття спадщини.
Відповідач ОСОБА_2. в судове засідання на з’явилась, подала на ім’я суду заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутність, не заперечувала проти задоволення вимог позову.
Представник третьої особи Грузької сільської ради в судове засідання на з’явилась, подала на ім’я суду заяву, в якій просила справу розглядати у її відсутність, не заперечувала проти задоволення вимог позову.
Заслухавши пояснення, дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 року внаслідок смерті ОСОБА_3 відкрилась спадщина на право на земельну частку (пай), яка належала померлому на підставі сертифікату серії ВН № 0128431 та право власності на майновий пай члена колективного сільськогосподарського підприємства, який належав померлому на підставі свідоцтва серії ВІ VI №018026(а.с.3,6). ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 р.н. є спадкоємицею першої черги за законом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3, проте не може нотаріально оформити прийняття спадщини через пропущення шестимісячного строку для подання до нотаріальної контори заяви про її прийняття (а.с.4). Інша спадкоємиця за законом ОСОБА_2. – дружина померлого не оспорює право ОСОБА_1. на спадщину після померлого ОСОБА_3(а.с.11).
Спірні правовідносини регулюються ст. 1272 ч.3 ЦК України за змістом якої: за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини .
Оскільки право позивача на прийняття спадщини не оспорюється і причину пропущення строку для прийняття спадщини спадкоємцем суд визнає поважною, то з метою захисту його прав необхідно визначити додатковий строк для прийняття спадщини.
На підставі ст. 1272 ЦК України, керуючись ст. 10, 11, 60, 213, 214,215 ЦПК України, суд, –
вирішив:
Позов задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1, яка народилась ІНФОРМАЦІЯ_2 року в с.Грузьке Гайсинського району Вінницької області, додатковий строк тривалістю три місяці, з часу набрання цим рішенням чинності, для подання заяви про прийняття спадщини після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 року батька ОСОБА_3.
Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку до апеляційного суду Вінницької області через Гайсинський районний суд шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення рішення заяви про апеляційне оскарження і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги, з подачею її копії до апеляційної інстанції або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.
Суддя