Судове рішення #588706
Справа № 2-245/2007 рік

Справа № 2-245/2007 рік

     ЗАОЧНЕ  РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

31 січня 2007 року Роздільнянський районний суд Одеської області в складі: головуючого судді - Бобровської І.В., при секретарі - Яценюк О.А.

за участю представника ВАТ «Одесаобленерго» Кулика О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Роздільна Одеської області цивільну справу за позовною заявою ВАТ "Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків в сумі 1779,02 грн., -

ВСТАНОВИВ:

ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ звернулось до суду з позовом до ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про відшкодування збитків, завданих внаслідок порушення Правил користування електричною енергією для населення, мотивуючи свої вимоги тим, що 14.04.2006 року робітниками ВАТ „Одесаобленерго" була проведена рейдова перевірка споживача ОСОБА_1, особовий рахунок НОМЕР_1, за адресою: АДРЕСА_1 щодо дотримання Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою KM України від 26.07.1999 р. за №1357. В ході перевірки був виявлений факт безоблікового споживання електричної енергії без дозволу енергопостачальника шляхом відпайки від вводних проводів на горищі сусідньої квартири в проводку будинку мимо обліку, при цьому електроенергія споживалась, лічильником не враховувалась. На підставі вказаного правопорушення був складений акт за НОМЕР_2. Відповідно до Методики обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затверджених постановою Національної комісії регулювання електроенергетики України від 22.11.1999 р. за №1416 розмір збитків, що завдано ВАТ „Одесаобленерго" відповідачами становить 1779,02 грн. У зв'язку з тим, що відповідачі у добровільному порядку завдані збитки не погасили, ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ змушено звернутися до суду з цим позовом.

В судовому засіданні представник ВАТ "Одесаобленерго" Кулик О.В., який діяв по дорученню від позивача, позов підтримав, просив його задовольнити в повному обсязі.

Відповідачі ОСОБА_1 та ОСОБА_2 про час і місце судового засідання були повідомлені належним чином відповідно до ч.7 ст. 76 ЦПК України, так як відмовились від отримання повісток, про що свідчать відповідні помітки поштаря на повістках про відмову адресата від одержання кореспонденції.

Зі згоди позивача суд ухвалює рішення при заочному розгляді справи відповідно до ст.224 ЦПК України.

Заслухавши пояснення представника позивача, вивчивши матеріали справи, дослідивши

представлені позивачем докази, суд вважає, що позов підлягає частковому задоволенню з

наступних підстав.                                                                                            

Відповідно до ст.ст.26,27 Закону України "Про електроенергетику" споживання електроенергії можливе тільки на підставі договору між споживачем та енергопостачальником, споживання електроенергії при самовільному підключені до електромереж та споживання електроенергії без приладів обліку являється правопорушенням в електроенергетиці.

Судом встановлено, що ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ постачало електричну енергію в квартиру АДРЕСА_1, особовий рахунок НОМЕР_1 відкритий на ім'я споживача ОСОБА_1 наявність особового рахунка у споживача є підтвердженням того, що між енергопостачальником та споживачем існують договірні відносини про користування електроенергією. Оскільки абонентом ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ являється ОСОБА_1, тому саме він перебуває у договірних відносинах з енергопостачальником.

 

2

14.04.2006 року робітниками ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ було проведено чергове планове обстеження електроустановок споживачів щодо дотримання Правил користування електричною енергією для населення. В ході перевірки був виявлений факт безоблікового споживання електричної енергії без дозволу енергопостачальника шляхом відпайки від вводних проводів на горищі сусідньої квартири в проводку будинку мимо обліку, при цьому електроенергія споживалась, лічильником не враховувалась. На підставі вказаного правопорушення був складений акт за НОМЕР_2, який підписаний трьома представниками енергонагляду, а також ОСОБА_2 Відповідачі свої зауваження до акту не внесли, до теперішнього часу акт ними не оскаржений, а тому вважається дійсним та приймається судом до уваги.

Договірні відносини між енергопостачальником ВАТ „Одесаобленерго" в особі Роздільнянського РЕМ та споживачем абонентом ОСОБА_1 регулюються Правилами користування електроенергією для населення, затверджених постановою Кабінету Міністрів України №1357 від 26.07.1999 року, згідно яких споживач несе відповідальність відповідно до законодавства за крадіжку електроенергії у випадку пошкодження приладу обліку та споживання електроенергії без приладів обліку.

Відповідно до ст.623 ЦК України у випадках не виконання або неналежно виконання зобов'язання, боржник повинен відшкодувати заподіяні цим збитки.

На підставі викладеного, суд вважає, що дійсно відповідач ОСОБА_1 допустив винні дії при користуванні електроенергією, здійснивши безоблікове користування електроенергією, чим спричинив постачальнику електроенергії матеріальні збитки, які повинні бути ним відшкодовані.

ОСОБА_2 стороною в договірних відносинах не являється, а тому цивільно-правової відповідальності за порушення правил користування електроенергією не несе.

Згідно з п.53 вищевказаних Правил, розмір завданих енергопостачальнику збитків розраховується відповідно до оформленого акта про виявлення порушення за добовою величиною розрахункового споживання електричної енергії за кількістю днів з дня останнього контрольного зняття представником енергопостачальника показань чи технічної перевірки приладу обліку до моменту усунення порушення за тарифами (цінами) для населення, що діяли у період, за який нараховується розмір збитків, але не більше терміну позовної давності.

Розмір відшкодування збитків, заподіяних енергопостачальнику внаслідок користування електричною енергією, обчислюється відповідно до Методики, затвердженої НКРЕ.

Відповідно до розрахунку заподіяних збитків згідно акту за НОМЕР_2 розмір збитків, що зазнав енергопостачальник внаслідок порушення Правил користування електричною енергією ОСОБА_1, розраховано правильно і складає 1779,02 грн., які належить стягнути з відповідача ОСОБА_1

Приймаючи рішення про задоволення позовних вимог до ОСОБА_1, суд враховує те, що відповідач неодноразово порушує Правила користування електроенергією, що свідчить по його навмисні дії на систематичне викрадання електроенергії (а.с.9).

Також, з ОСОБА_1 в порядку ст. 88 ЦПК України належить стягнути 30 грн. в рахунок відшкодування витрат на інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь Роздільнянського РЕМ та на користь держави 51 грн. судового збору.

Керуючись ст.ст. 10,11,60,209,212,214-215,218, 224-226 ЦПК України, ст.ст. 26, 27 Закону України „Про електроенергетику", ст.ст. 610, 623 ЦК України, „Правилами користування електричною енергією для населення" затверджених постановою KM України за № 1357 від 26.07.1999р., Методикою обчислення розміру відшкодування збитків, завданих енергопостачальнику внаслідок порушення споживачем Правил користування електричною енергією для населення, затвердженої постановою, НКРЕ України № 1416 від 22,11.1999р., суд

ВИРІШИВ:

Позов ВАТ «Одесаобленерго» в особі Роздільнянського РЕМ до ОСОБА_1, ОСОБА_2 про відшкодування завданих збитків в сумі 1779,02 грн., - задовольнити частково.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь ВАТ «Одесаобленерго» в особі Роздільнянського РЕМ на розподільчий рахунок № 26035333537883 у Центральному відділенні

 

3

 ШБ   м.   Одеси,   МФО   328135,   код   ОКПО 26302359,     -     1779,02     грн.     в     рахунок відшкодування завданих матеріальних збитків.

Стягнути з ОСОБА_1 30 грн. в рахунок, відшкодування витрат на

інформаційно-технічне забезпечення розгляду справи на користь; Роздільнянського РЕМ на

поточний рахунок 26008054401398 у Південному ГРУ ЗАТ КБ "Приватбанк", МФО 388704, код

ЄДРПОУ 263023599.                                                                 

Стягнути з ОСОБА_1 51 грн. судового збору на користь держави.

В задоволенні позовних вимог до ОСОБА_2 відмовити.

На рішення може бути подана апеляція в апеляційний суд Одеської області в 10-ти денний строк з дня його проголошення шляхом подачі через суд першої інстанції заяви про апеляційне оскарження, поданням після цього протягом 20-ти днів апеляційної скарги або в порядку ч.4 ст.295 ЦПК України.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація