АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Провадження № 11-кп/774/401/15 Справа № 173/2128/14-к Головуючий у 1 й інстанції - ОСОБА_1 Доповідач - Свідерська Т.А.
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
03 березня 2015 року колегія суддів судової палати з розгляду кримінальних справ Апеляційного суду Дніпропетровської області у складі:
головуючого судді Свідерської Т.А.,
суддів: Зайцева В.В.., ОСОБА_2,
при секретарі: Дьоміній А.А.,
за участю: прокурора Чорнобривець Ю.М.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську кримінальне провадження № 12014040430001280 за апеляційною скаргою прокурора прокуратури Верхньодніпровського району Дніпропетровської області ОСОБА_3, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на вирок Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 17 грудня 2014 року,
ВСТАНОВИЛА:
Ухвала суду від 17 лютого 2015 року про застосування приводу в судове засідання обвинуваченого ОСОБА_4 не виконана оскільки, співробітникам Верхньодніпровського РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області та Кіровського РВ ДМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області, яким було доручено виконання ухвали суду, не встановлено місцезнаходження обвинуваченого.
02 березня 2015 року до Апеляційного суду Дніпропетровської області надійшли доповнення до апеляційної скарги прокурора прокуратури Верхньодніпровського району Дніпропетровської області ОСОБА_3, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції.
При вирішенні питання про відкладення апеляційного розгляду кримінального провадження прокурор Чорнобривець Ю.М. заявила клопотання про надання часу для ознайомлення учасників судового провадження з доповнення до апеляційної скарги прокурора з метою дотримання порядку ознайомлення осіб, які беруть участь у апеляційному розгляді та про застосування вдруге приводу в судове засідання щодо обвинуваченого. В обґрунтування заявленого клопотання прокурор зазначила про те, що у зв’язку з систематичними неявками ОСОБА_4 без поважних причин в судові засідання суду першої інстанції прокурором, який приймав участь у розгляді кримінального провадження судом першої інстанції, було заявлено клопотання про обрання обвинуваченому запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. Задоволення судом заявленого прокурором клопотання та обрання ОСОБА_4 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою дало можливість суду першої інстанції розглянути справу по суті.
Обговоривши клопотання прокурора суд вважає його обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з наступних підстав. Відповідно до вимог ст.403 КПК України у разі подачі до початку апеляційного розгляду доповнень до апеляційної скарги суд апеляційної інстанції, за клопотанням осіб, які беруть участь в апеляційному розгляді, надає їм час вивчення та подачі заперечень. Відповідно до вимог ст.401 КПК України обвинувачений підлягає обов’язковому виклику в судове засідання для участі в апеляційному розгляді, якщо в апеляційній скарзі порушується питання про погіршення його становища.
Беручи до уваги, що неявка обвинуваченого перешкоджає подальшому розгляду справи, колегія суддів вважає за необхідне застосувати забезпечення його участі в апеляційному провадженні.
Надіслати учасникам судового провадження копії доповнень до апеляції прокурора.
З урахуванням викладеного, керуючись ст.ст. 140, 401, 403, 405, 419 КПК України, колегія суддів,
УХВАЛИЛА:
Відкласти розгляд апеляційної скарги прокурора прокуратури Верхньодніпровського району Дніпропетровської області ОСОБА_3, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції, на вирок Верхньодніпровського районного суду Дніпропетровської області від 17 грудня 2014 року щодо ОСОБА_4 на 10.00 годину 31 березня 2015 року. Про час та місце розгляду справи повідомити учасників провадження.
Надіслати учасникам судового провадження копії доповнень до апеляції прокурора прокуратури Верхньодніпровського району Дніпропетровської області ОСОБА_3, який приймав участь у розгляді справи судом першої інстанції,
Застосувати привід щодо ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_1, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, якого доставити в судове засідання Апеляційного суду Дніпропетровської області на 10.00 годину 31 березня 2015 року.
Виконання приводу доручити Верхньодніпровському РВ ГУ МВС України в Дніпропетровській області та Кіровському РВ ДМУ ГУ МВС України в Дніпропетровській області.
Судді: ______________ _______________ _______________
ОСОБА_5 ОСОБА_6 ОСОБА_2