Особи
Учасники процесу:
Ім`я Замінене і`мя Особа
Судове рішення #58909891

Справа № 197/798/16-ц

Номер провадження № 2/197/407/16

Р І Ш Е Н Н Я

Іменем України

15 вересня 2016 року. Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі

головуючого судді Ліснецького І.В.

за участі секретаря Піско Л.В.

сторони надали заяви про розгляд справи за їх відсутності,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в смт. Широке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини суд, –

ВСТАНОВИВ:

Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача вказуючи, що з відповідачем вони перебували у шлюбі зареєстрованому відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Широківського районного управління юстиції у Дніпропетровській області 14 лютого 2013 року, актовий запис № 11, проте рішенням Широківського районного суду Дніпропетровської області від 05.02.2015 року їх шлюб розірвано. Від шлюбу мають спільну дитину – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, який проживає з позивачем та знаходиться на її утриманні. Відповідач добровільно надавати матеріальну допомогу на утриманні дитини не бажає, тому вона змушена звернутися до суду про стягнення з відповідача аліментів розмірі ? частини з усіх видів заробітку (доходу) відповідача на утримання малолітньої дитини.

Позивач свої позовні вимоги підтримує у повному обсязі, справу просить суд розглянути за її відсутності (а.с. 26).

Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, просить суд розглянути справу за його відсутності (а.с. 24).

Згідно ч.2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності .

  Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Судом встановлено, що сторони перебували у шлюбі зареєстрованому відділом державної реєстрації актів цивільного стану реєстраційної служби Широківського районного управління юстиції у Дніпропетровській області 14 лютого 2013 року, актовий запис № 11, проте рішенням Широківського районного суду Дніпропетровської області від 05.02.2015 року їх шлюб розірвано (а.с.6, 8-9). Від шлюбу мають спільну дитину – ОСОБА_3, 13.08.2013року народження (а.с.7). Дитина  проживає з позивачем по справі і знаходиться на її повному утриманні. Відповідач же добровільно матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, позивач не працює, отримує лише допомогу на догляд за дитиною до досягнення нею трирічного віку у розмірі 130 грн. щомісяця, про що й зазначає у позові, а відповідач в заяві це не спростовує , чим порушує права дитини.

  Відповідно до ч.1 ст. 181 СК України, способи виконання батьками обов’язку утримувати дитину визначаються за домовленістю між ними. Як вбачається з матеріалів справи , сторони такої домовленості між собою не досягли, а тому позивачка звернулася до суду.

  Відповідно до ч.2 ст. 51 Конституції України батьки зобов’язані утримувати дітей до їх повноліття .

  Відповідно до ч. 1,2 ст.27 Конвенції ООН про права дитини від 20.11.1989 року , яка ратифікована постановою Верховної Ради України № 789ХІІ (78912) від 27.02.1991 року та набула чинності для України 27.09.1991 року, держава визнає право кожної дитини на рівень життя, необхідний для її фізичного, розумового , духовного , морального і соціального розвитку . Батьки, або інші особи , які виховують дитину, несуть основну відповідальність за забезпечення в межах своїх здібностей та фінансових можливостей умов життя, необхідних для розвитку дитини .

За змістом ст. 180 СК України, батьки зобов’язані утримувати дитину до досягнення нею повноліття .

  Суд враховує обставини при визначенні розміру аліментів, які передбачені ст. 182 СК України, доказів що  дитина  хворіє не зазначено,  проживає з позивачем, яка не  працює і одержує щомісячну одноразову допомогу. Стан здоров’я та загальний матеріальний стан відповідача задовільний, на даний час він працює та отримує заробітну плату заробітну плату у розмірі 1800 грн., інших дітей не має, ніяких інших утримань по виконавчим документам з нього не проводиться.

       Тому суд вважає, що відповідач у змозі платити аліменти на утримання дитини  ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 в розмірі по 1/4 частці з усіх видів його доходу, що суд визначає відповідно до ст. 183 СК України.  Відповідно до ч. 1 ст. 191 СК України аліменти присуджуються за рішенням суду від дня пред`явлення позову. Отже, позов підлягає задоволенню.

  Згідно зі ст. 88 ч.3 ЦПК України, якщо позивача, на користь якого ухвалено рішення, звільнено від сплати судового збору, він стягується з відповідача в дохід держави пропорційно до задоволеної чи відхиленої частини вимог. З відповідача підлягає стягненню судовий збір на користь держави у розмірі 551 грн. 20 коп.

                Керуючись ст. ст.212-218 ЦПК України , ст.77, 79, 80, 84 ч.2, 180 Сімейного Кодексу України суд, –

ВИРІШИВ:

Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про стягнення аліментів на утримання неповнолітньої дитини .

             Стягнути з ОСОБА_2, ІНФОРМАЦІЯ_2, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_3, податковий ідентифікаційний номер НОМЕР_1, на користь ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_4, уродженки ІНФОРМАЦІЯ_5, податковий ідентифікаційний номер НОМЕР_2, аліменти на утримання малолітньої дитини - ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1, в розмірі 1/4 частини зі всіх видів його заробітку (доходу), але не менше, ніж 30 відсотків від встановленого законом прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, починаючи з 08.07.2016 року і до досягнення дитиною повноліття. 

Стягнути з ОСОБА_2 судовий збір на користь держави у розмірі 551  грн. 20 коп..

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .


СУДДЯ І.В. ЛІСНЕЦЬКИЙ




Коментарі
Коментарі відсутні
Потрібна автентифікація

Потріблно залогінитись, щоб коментувати

Логін Реєстрація