- відповідач: Корецький Валерій Володимирович
- позивач: Корецька Оксана Іванівна
Ім`я | Замінене і`мя | Особа |
---|
Справа № 197/851/16-ц
Номер провадження № 2/197/432/16
Р І Ш Е Н Н Я
Іменем України
14 вересня 2016 року. Широківський районний суд Дніпропетровської області в складі :
головуючого судді Ліснецького І.В.,
за участі секретаря Піско Л.В.,
сторони надали заяви про розгляд справи за їх відсутності ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні залу суду в смт. Широке цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу суд, –
ВСТАНОВИВ:
Позивач ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до відповідача вказуючи, що з відповідачем вони знаходяться у шлюбі зареєстрованому виконавчим комітетом Олександрівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області 10 січня 2003 року, актовий запис № 01. Від шлюбу мають двох спільних дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2. Подружні відносини вони припинили з червня 2015 року, спільне господарство не ведуть. На примирення не згодні. Вважає, що їх сім’я розпалася і просить їх шлюб припинити шляхом розірвання. Майнового спору у них немає. Питання щодо утримання з відповідачем дітей вони вирішать окремо. Понесені нею витрати по справі в виді сплати судового збору просить залишити за нею. Після розірвання шлюбу просить залишити їй прізвище «Корецька».
Позивач свої позовні вимоги підтримує у повному обсязі, справу просить розглянути за її відсутності у порядку письмового провадження, про що надана відповідна заява (а.с. 22).
Відповідач позовні вимоги визнав у повному обсязі, згоден на розірвання шлюбу, на примирення не погоджується, просить розглянути справу за його відсутності, про що надана відповідна заява (а.с.18).
Згідно ч.2 ст. 158 ЦПК України, особа, яка бере участь у справі, має право заявити клопотання про розгляд справи за її відсутності .
Відповідно до ч. 2 ст. 197 ЦПК України у разі неявки в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, чи в разі якщо відповідно до положень ЦПК України розгляд справи здійснюється судом за відсутності осіб, які беруть участь у справі, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Судом встановлено, що згідно свідоцтва про одруження ОСОБА_1 та ОСОБА_2 перебувають у шлюбі зареєстрованому виконавчим комітетом Олександрівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області 10 січня 2003 року, актовий запис № 01 (а.с.6). Від шлюбу мають двох спільних дітей – ОСОБА_3, ІНФОРМАЦІЯ_1 та ОСОБА_4, ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 7,8).
Відповідно до ч. 2 ст. 104 Сімейного кодексу України шлюб припиняється внаслідок його розірвання.
За приписами ч. 1 ст. 110 Сімейного кодексу України позов про розірвання шлюбу може бути пред'явлений одним із подружжя.
Як вбачається з ч. 2 ст. 112 Сімейного кодексу України, суд постановляє рішення про розірвання шлюбу, якщо буде встановлено, що подальше життя подружжя і збереження шлюбу суперечило б інтересам одного з них, інтересам їхніх дітей, що мають істотне значення.
Суд погоджується з правовою позицією викладеною в п. 10 рішенні Пленуму Верховного Суду України від 21 грудня 2007 року № 11 «Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про право на шлюб, розірвання шлюбу, визнання його недійсним та поділ спільного майна подружжя»: проголошена Конституцією України охорона сім'ї державою полягає, зокрема, в тому, що шлюб може бути розірвано в судовому порядку лише за умови, якщо встановлено, що подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечитиме інтересам одного з них чи інтересам їх дітей. Із цією метою суди повинні уникати формалізму при вирішенні позовів про розірвання шлюбу, повно та всебічно з'ясовувати фактичні взаємини подружжя, дійсні причини позову про розірвання шлюбу, враховувати наявність малолітньої дитини, дитини-інваліда та інші обставини життя подружжя, забезпечувати участь у судовому засіданні, як правило, обох сторін, вживати заходів до примирення подружжя».
Відповідно до ст.ст. 21, 24 СК України, шлюбом є сімейний союз жінки та чоловіка, зареєстрований у органі державної реєстрації актів цивільного стану. Шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки та чоловіка. Примушування жінки та чоловіка до шлюбу не допускається.
Частиною 3, 4 ст. 56 СК України передбачено право кожного з подружжя припинити шлюбні відносини. Примушування до припинення шлюбних відносин, примушування до їх збереження є порушенням права дружини, чоловіка на свободу та особисту недоторканість і може мати наслідки, встановлені законом.
Відповідно до ч. 3 ст. 105 СК України шлюб припиняється внаслідок його розірвання за позовом одного з подружжя на підставі рішення суду , відповідно до статті 110 цього Кодексу .
Судом встановлено, що подружжя спільно не проживає з червня 2015 року, на примирення не погоджуються, наполягають на розлученні тому, з’ясувавши фактичні взаємини подружжя, причини позову, наявність спільних дітей, встановив при таких стосунках між подружжям подальше спільне життя подружжя і збереження шлюбу суперечить їх інтересам та інтересам дітей, що має істотне значення. Враховуючи положенням ст.. 51 Конституції України, відповідно до якого шлюб ґрунтується на вільній згоді жінки і чоловіка, в зв’язку з чим, суд приходить до висновку що позов слід задовольнити .
Згідно ч.2 ст.114 СК України, у разі розірвання шлюбу судом шлюб припиняється у день набрання чинності рішення суду про розірвання шлюбу.
Згідно ст.113 СК України, особа, яка змінила своє прізвище у зв’язку з реєстрацією шлюбу, має право після розірвання шлюбу надалі іменуватися цим прізвищем або відновити своє дошлюбне прізвище.
Позивачці ОСОБА_1 після розірвання шлюбу залишити її прізвище – «Корецька».
Керуючись ст.ст.10, 11, 60, 88, 169,208, 121, 215, 218, 293 ЦПК України і на підставі ст.ст.21, 24, 56, 104-105, 110, 112 Сімейного кодексу України, суд,
ВИРІШИВ:
Задовольнити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , про розірвання шлюбу .
Шлюб, зареєстрований виконавчим комітетом Олександрівської сільської ради Широківського району Дніпропетровської області 10 січня 2003 року, актовий запис № 01, між ОСОБА_1 та ОСОБА_2, розірвати.
Позивачці ОСОБА_1 після розірвання шлюбу залишити прізвище - «Корецька».
Судові витрати понесені позивачем по сплаті судового збору в розмірі 551 грн. 20 коп. їй не відшкодовувати.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги , якщо апеляційну скаргу не було подано . У разі подання апеляційної скарги рішення , якщо його не скасовано , набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення . Особи , які брали участь у справі , але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення , можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
СУДДЯ І.В. ЛІСНЕЦЬКИЙ
- Номер: 2/197/432/16
- Опис: про розірвання шлюбу
- Тип справи: на цивільну справу (позовне провадження)
- Номер справи: 197/851/16-ц
- Суд: Широківський районний суд Дніпропетровської області
- Суддя: Ліснецький І. В.
- Результати справи:
- Етап діла: Розглянуто: рішення набрало законної сили
- Департамент справи:
- Дата реєстрації: 27.07.2016
- Дата етапу: 14.09.2016